در حال بارگذاری لوگو
انواع دیوار کاذب

انواع دیوار کاذب

دیوار کاذب یکی از انواع دیوار ها می باشند که می توان از آنها برای دکور تکمیل و یا پارتیشن بندی یک واحد استفاده کرد. می توان گفت دیگر با استفاده از دیوار های آجری بخش های مختلف را تقسیم بندی نمی کنند. دلیل این امر نیز بالا بودن هزینه ها و استفاده از تجهیزات زیاد و به طبع بالاتر رفتن هزینه ها می باشد. البته این محصولات دارای تنوع بسیاری می باشند که در این مقاله قصد داریم تا به پرمصرفترین انواع دیوار کاذب اشاره کنیم.

علت استفاده از انواع دیوار کاذب چیست؟

با توجه به اینکه امروزه مصالح جدیدی در همه بخش های ساخت و ساز به وجود آمده که از ابزار های سنتی کاربردی تر می باشند. علاوه بر آن ویژگی های مانند مقاومت و هزینه کمتری را نیز در بر خواهند داشت. می توان گفت که بسیاری از معماران و سازنده ها به سمت این محصولات کشیده شده اند. از مهمترین مزایای دیوارهای کاذب می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • سرعت بالا در اجرا
  • عایق حرارتی و صوتی
  • هزینه های پایین تر
  • مقاومت و طول عمر بالا
  • مناسب برای واحد های ضد زلزله
  • قابل استفاده برای واحد های اداری، تجاری و یا مسکونی
  • مناسب برای نازک کاری

انواع دیوار کاذب و خصوصیات هر کدام

همانطور که پیشتر نیز اعلام کردیم این نوع از دیوار ها دارای انواع مختلفی می باشد که می توان گفت هر یک نیز دارای مزایا و خصوصیاتی هستند که باعث شده تا برای نوعی از محل ها مناسب باشند. در ادامه به بررسی هر یک از این دیوار های کاذب می پردازیم تا در صورتی که قصد خرید آنها را دارید، بهترین گزینه را انتخاب کنید. گفتنی است که از پرمصرفترین دیوار های کاذب می توان به دیوار کی پلاس اشاره کرد که نمونه جدید دیوار های کناف می باشد که به تازگی وارد بازار شده است.

دیوار کاذب پارتیشن

بررسی دیوار کاذب و انواع آن

این نوع از دیوار ها همانطور که از اسم آنها مشخص می باشد برای تقسیم کردن یک واحد به بخش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. بیشترین استفاده از دیوار های جدا کننده در واحد های اداری می باشد. معمولا کارفرما ها می خواهند واحد را به سلیقه خود دکور کرده و اتاق های بیشتری در یک واحد به وجود بیاورند. بررسی دیوار جدا کننده کناف در این بخش از وب سایت آکس طرح و ساخت.

این محصولات همچنین دارای انواع مختلف شیشه، چوب، کچ و پلاستیک می باشند که در میان آنها می توان گفت در دیوار های گچی بیشترین استفاده را دارند. همچنین به علت قابلیت رنگ پذیری که در این محصولات وجود دارد می توانید به راحتی از آنها برای انواع مختلف محل ها استفاده کنید.

دیوار کاذب پوششی

آشنایی با انواع دیواری کاذب

این نوع از دیوار ها را بیشتر برای تکمیل نازک کاری مورد استفاده قرار می دهند. نصب این محصولات به دو صورت بی واسطه (با استفاده از چسب) و یا با واسطه (اتصال به پروفیل) انجام می گیرد. می توان گفت این دیوار ها را به تنهایی استفاده نمی کنند و بیشتر برای اصلاح دیوار و یا تکمیل یک سازه مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین دیوار ها پوششی را برای محل هایی که به خوبی عایق نیستند نیز به مقدار زیادی استفاده می کنند تا دیوار را در برابر حرارت، برودت و صوت عایق کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد دیوار پوششی کناف می توانید به این بخش مراجعه کنید.

دیوار کاذب آکوستیک

خصوصیات انواع دیوار کاذب

یکی از بزرگترین مشکلات شهر نشینی شلوغی و سروصدای زیاد می باشد که برای بسیاری از افراد مهم به شمار می رود. دیوار های آکوستیک راه حل بسیار مناسبی برای عایق کردن یک محل نصب به صدا می باشد که می توانید در بسیاری از محل ها از آن استفاده کنید. این محصولات را بیشتر برای سالن های کنفرانس، کلاس های درس، سالن اجتماعات و بسیاری از واحد های مسکونی استفاده می کنند.

این دیوار ها با استفاده از پنل های مخصوصی نصب می شوند و می توان گفت در برابر حرارت نیز عایق بسیار مناسبی می باشد. این محصولات دارای طرح های مختلفی هستند که می توانید از آنها برای دکور کردن انواع واحد ها استفاده کنید. همچنین نوع گچی این محصولات برای نصب در واحد های مسکونی بسیار مناسب می باشد.

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید