در حال بارگذاری لوگو
انواع سقف کاذب کشسان

انواع سقف کاذب کشسان

انواع سقف کاذب کشسان شامل : سقف کشسان ساتن، سقف کششی چاپی (پرینتی)، سقف کشسان لاکر، سقف کششی مات، برلیانت، سقف کشسان ترنسپرنت و سه بعدی می باشد. سقف کشسان یکی از مدرن ترین و به روز ترین سقف های کاذب است که باتوجه به نورپردازی کار، از بهترین متریال های دکوراسیون می باشد. ثبت تصاویر اختصاصی و دلخواه، مقاومت در برابر رطوبت و حریق، قابلیت جا به جایی و مزیت های دیگر کشسان را تبدیل به یکی از بهترین و محبوب ترین سقف های کاذب موجود در صنعت ساختمان کرده است. کشسان قابلیت اجرا روی دیوار را نیز دارد.

به طور تخصصی سقف کشسان شامل چند گروه و چند نوع پارچه با کارایی متفاوت می باشد. پارچه های چاپی، مات، ساتن، لاکر و یا در اصطلاح عامیانه آینه ای و چندین نمونه دیگر که هر کدام خصوصیات و کاربری متفاوتی دارند. یکی دیگر از مزیت های مهم آنتی باکتریال بودن کشسان است که به دلیل زینک اکساید موجود در جنس پارچه می باشد.

نصب و اجرای انواع سقف کاذب کشسان

نصب و اجرای انواع سقف کاذب کشسان

نحوه اجرا به این ترتیب است که ابتدا آنالیز و برداشت تخصصی ابعاد توسط کارشناس مربوطه انجام می شود. سپس پارچه با ابعاد مشخص تولید می شود. نیروی اجرایی سازه مخصوص را در تعاریف فنی A,H,Z و غیره می نامند. این نیرو با توجه به کاربری فضای مربوط به صورت پیوسته دور تا دور می چرخاند. در نهایت پارچه را با حرارت هیترهای صنعتی توسط هارپون (ابزار سازه تخصصی نصب روی پارچه) به سازه ها متصل می کنند.

نورپردازی های کشسان

قبل از اجرای پارچه باید نورپردازی مشخص مانند SMD یا فیبرنوری یا نورهای بلوکی و خیلی زیاد متریال های قابل استفاده دیگر اجرا شود. در سقف های چاپی و ترنسپرنت فاصله اجرای نورپردازی تا پارچه یکی از مهمترین قسمت های اجرای کشسان می باشد. نوع، مقدار و محاسبه فواصل نورپردازی باید توسط کارشناس متخصص انجام شود.

نورپردازی کشسان را باید در دسته نورهای مخفی و سایه قرار داد و در حالت معمول نمی شود انتظار روشنایی زیاد داشت. در میان متریال های سقف و دیوار کاذب که قابلیت چاپ تصاویر دلخواه را دارند می توان با قاطعیت گفت کشسان بالاترین کیفیت را دارد که این مزیت به علت بافت تار و پودی پارچه می باشد که عمق یا بعد سوم را با چشم غیر مسلح می توان دید.

مزیت ها و ویژگی های کشسان

مزیت ها و ویژگی های کشسان

کشسان به غیر از پوشش تاسیسات، مکانیک یا برق جلوه زیباسازی در بین سقف های کاذب را دارا می باشد. کیفیت، تنوع و کارایی زیاد کشسان سبب می شود حداقل تا ده سال آینده جزء محبوب ترین سقف های کاذب و متریال های دکوراسیون داخلی باشد.

نکته مهم که نمی شود به راحتی از آن عبور کرد وزن سبک و در اصطلاح هوازی کشسان می باشد. این قابلیت موجب می گردد که در مواقع خطر و تخریب آسیب نرساند. با توجه به زلزله خیز بودن ایران و تمایل فعالین صنعت ساختمان به مصالح سبک جزء بهترین ها می باشد. از دیگر مزیت های مهم قابلیت اجرا در محیط های مرطوب و نمناک می باشد. استخر، سونا، جکوزی، حمام و شهرهای شمالی ایران که باعث محدود شدن انتخاب متریال می باشند، کشسان بهترین گزینه می باشد.

سقف کشسان

عمر مفید و طولانی که حداقل تا بیست سال برآورد گردیده است. تحمل وزن سنگین به عنوان سقف دوم که در آنالیز تخصصی در هر متر مربع تا 150 کیلوگرم برآورد شده و عایق مناسب در برابر صدا و بسیاری مزایای دیگر که به چند مورد آن اشاره شد کشسان را تبدیل به یکی از بهترین ها در دسته متریال های سقف کاذب، زیباسازی دکوراسیون داخلی و صنعت مدرن ساختمان کرده است.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید