دیوارپوش دکوراتیو

یکی از بخش های که در انواع واحد ها برای آن ارزش زیادی قائل می باشیم دیوار است. دیوار ها را با استفاده از پوشش هایی به اسم دیوارپوش دکوراتیو تزیین می کنیم. نام دیگر این پوشش ها دیوارکوب نیز می باشد که انواع مختلفی دارند و همچنین در طرح ها و جنس های متفاوتی در بازار موجود هستند که می تواند بنا به نیاز خود از انواع آن استفاده کنید.

محبوب ترین دیوارپوش دکوراتیو

در گذشته به علت کم بودن مدل های دیوارپوش تنوع کمتری برای این محصولات وجود داشت و انتخاب برای کاربران نیز بسیار آسانتر بوده است اما امروزه با وجود دیوارپوش های مختلف مانند کاغذ دیواری، دیوارپوش ام دی اف و یا پی وی سی انتخاب کمی سخت تر شده است. البته هر یک از این محصولات دارای خصوصیات های مختلفی می باشند، که باعث شده تا کاربران را برای خرید به سمت آنها بکشاند. این خصوصیات تا بخشی تایین کننده ی موارد مصرف دیوارکوب ها نیز می باشد.

محبوب ترین دیوارپوش دکوراتیو

یکی از مواردی که در این بخش قابل ذکر کردن می باشد این است که با اینکه دیوارپوش دکوراتیو در دکوراسیون داخلی بسیار موثر هستند اما این محصولات صرفا برای زیبایی استفاده نمی شوند و کاربرد های دیگری نیز دارند برای مثال از محصولات پی وی سی و یا ام دی اف برای محافظت از دیوارها در برابر آسیب های ناشی از ضربه نیز استفاده می شود تا مقاومت دیوار را افزایش دهند. این محصولات همچنین برای دیوارهای بی روح یک گزینه ی بسیار مناسب هستند، و با طرح های مختلف و گسترده ای که دارند می توانند احساس بسیار خوبی را برای مصرف کنندگان در محل های مختلف ایجاد کنند.

مزیت های دیوارپوش دکوراتیو

کاغذ دیواری : می توان گفت بیشتر برای تزیین از این محصولات استفاده می شود و هیچ محدودیتی نیز در استفاده برای آنها وجود ندارد. کاغذ دیواری ها دارای بیشترین تنوع در طرح و رنگ میان دیگر نمونه های دیوارکوب هستند و به راحتی می توانید آن را با استفاده از شوینده ها و مایعات نظافت کنید.

دیوارپوش PVC : این نوع نیز از محصولات بسیار پرطرفدار می باشد که از نوعی پلاستیک تشکیل شده است و به همین دلیل برخی از آن، به عنوان دیوارپوش وینیل یاد می کنند. این محصول به علت تولید شدن از پلاستیک در برابر رطوبت و مایعات بسیار مقاوم است و می توانید به راحتی در محل های مختلف از آن استفاده کنید. همچنین باید بگوییم که دیوار پی وی سی از قیمت های مناسبی نیز نسبت به نمونه های دیگر برخوردار می باشند که یکی از مزایای آنها به شمار می رود. از دیگر خصوصیات این محصولات عایق بودن در برابر حرارت، برودت و صدا است که امری بسیار مهم به شمار می رود.

دیوارپوش MDF : این محصولات تولید شده از چوب طبیعی هستند و همچنین به علت لایه ی سطحی مقاومی که دارند می توانید به راحتی آنها را با استفاده از مواد شوینده و مایعات نظافت کنید. مانند دیوارکوب های پلاستیکی این نمونه نیز عایق بسیار مناسبی می باشد و می توان از آن برای عایق بندی واحد های قدیمی استفاده کرد. طرح و رنگ این محصولات بسیار گسترده است و می توانید به راحتی برای واحد های مسکونی، اداری و حتی تجاری از انواع آنها برای دکور کردن محل استفاده کنید.

مزایای استفاده از دیوارپوش در تزیین محل

همانطور که احتمالا تا اینجا با دیوارکوب ها آشنا شده اید این محصولات صرفا برای زیبایی مورد استفاده قرار نمی گیرند. برای مثال در شهر های شمالی کشور که از رطوبت بالایی برخوردارند استفاده از دیوارپوش های پی وی سی بسیار انتخاب خوبی می باشد زیرا نمونه های دیگر در مقابل نفوذ آب به اندازه ی پلاستیک مقاومت ندارند. همچنین در صورتی که می خواهید یک واحد لوکس را دکور کنید بهتر است از کاغذ دیواری استفاده شود که بهترین گزینه برای این کار هست و با طرح های مختلف دست شما را باز می گذارد.

مزایای استفاده از دیوارپوش در تزیین محل

استفاده از دیوارپوش دکوراتیو هیچ محدودیتی را شامل نمی شوند و می توانید به راحتی از این محصولات در محل های مختلفی مانند اداری، تجاری و یا مسکونی استفاده کنید. همچنین گفتنی است که نصب دیوارکوب ها کار آسانیست، و در مدت زمان کوتاهی صورت می گیرد.