دیوارپوش سنگی

دیوارپوش سنگی

همانطور که میدانید دیوارپوش ها از تجهیزات بسیار پرکاربرد در دکوراسیون داخلی به شمار می روند. این محصولات را می توان هم برای دکور کردن واحد ها و هم برای برای اهداف دیگر مانند بالابردن مقاومت دیوارها در برابر ضربه و خط و خش استفاده کرد. دیوارپوش ها انواع مختلفی دارند که هر یک از متریال های متفاوت تولید شده اند هر یک مناسب برای یک مکان و هدف خاصی می باشد. از پرمصرفترین انواع دیوارکوب ها می توان به دیوارپوش های PVC اشاره کرد که کاربرد بسیار گسترده ای دارند. دیوارپوش های سنگی از انواع دیوارپوش ها هستند که از سنگ تولید شده اند. امروزه برای دکور کردن واحد های لوکس از این نوع پوشش ها استفاده می شود.

برخی ویژگی های دیوارپوش های سنگی

با توجه به اسم این محصولات می توان به متریال تولیدی آنها پی برد. دیوارپوش های سنگی تولید شده از سنگ می باشند و دارای مقاومت بسیار بالا هستند. این محصولات را می توان در طرح های متنوعی یافت کرد که برای انواع محل های اداری، تجاری و یا واحد های لوکس مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع دیوارپوش ها می توانند برای محیط جذابیت بسیار بالایی را فراهم کنند و دارای زیبایی بسیار چشم نوازی می باشند.

درباره ی دیوارپوش سنگی

البته در مواردی که از دیوارپوش های سنگی در محل هایی مانند  هتل ها استفاده می شود برای تکمیل دکوراسیون، از یک نورپردازی مناسب با رنگ آنها نیز استفاده می کنند تا بتوان جلوه ای بسیار زیبای را برای محل به وجود آورد. این نوع از دیوارکوب ها را به انواع سنگ ها مصنوعی و سنگ های طبیعی تقسیم بندی می کنند. هر کدام دارای خصوصیات خاصی هستند اما به صورت کلی شباهت های زیادی میان آنها وجود دارد.

مزایا و معایب استفاده از دیوارپوش سنگی

سنگ یکی از سخت ترین اجسام طبیعی موجود در طبیعت می باشد. پس از گذشت سالها با توجه به رویداد های طبیعی مانند برف و باران، مقدار کمی از آن به صورت خاک در می آید. به همین دلیل می توان گفت استفاده از سنگ برای مکان هایی که تردد زیاد می باشد و نیاز به نظافت دائمی دارند بسیار مناسب است. همچنین به علت اینکه سنگ در برابر آب مقاوم است می توانید به راحتی با استفاده از آب و مواد شوینده نظافت این دیوارپوش ها را انجام دهید. گفتنی است که می توان با استفاده از دیوارکوب های سنگی یک طراحی مینیمالیستی و یا مدرن را برای یک واحد به راحتی تهیه کنیم.

مزایا و معایب دیوارپوش سنگی

از معایب این محصولات نیز می توان به قیمت بالای آنها اشاره کرد. این محصولات از گران قیمت ترین دیوارپوش ها به شمار می روند و تنها برای استفاده در محل های لاکچری از آنها استفاده می شود. البته در برخی از مواقع نیز برای تکمیل دکوراسیون به طور مثال برای پوشش یک دیوار در پذیرایی از آنها استفاده می شود.

انواع دیوارپوش سنگ

انواع دیوارپوش سنگی

همانطور که گفتیم این محصولات دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه برخی از پرمصرف ترین آنها را برای شما بررسی می کنیم.

دیوارپوش سنگی کامپوزیت

این نوع دیوارکوب از رزین، پلی استایرن و الیاف تولید می شوند و امروزه در بسیاری ا زواحد ها مورد استفاده قرار می گیرد. این محصولات در ورق های کامپوزیت قرار دارند و پس از نصب نیاز به رنگ آمیزی دارند.

دیوارپوش سنگ آنتیک

این نوع از پوشش ها نیز بسیار متنوع و پرطرفدار هستند و همانطور که میدانید از سنگ آنتیک که زیبایی خیره کننده ای دارد تولید می گردند.

دیوارپوش سنگ مرمر

سنگ مرمر نیز به علت داشتن رگه هایی که در ساختار آن وجود دارد بسیار زیبا می باشد و برای نصب بر روی دیوارها مناسب می باشد. البته سنگ مر مر را به ص.رت مصنوعی نیز با ترکیب پودر سنگ و پی وی سی به وجود می آوند که دارای قیمت پایین تری می باشد.

5/5 - (18 امتیاز)
Latest posts by تیم فنی آکس (see all)

نوشته های مرتبط

تماس با ما

با استفاده از روش های زیر میتوانید با ما در تماس باشید.

مهندس مصطفی جعفری فشارکی
مدیریت

davood daliran
پشتیبانی وب سایت و انتقادات و پیشنهادات

تماس با ما

کلمات کلیدی را وارد نمایید