دیوار کاذب کناف

دیوار کاذب کناف

دیوار کاذب کناف

دیوار کاذب کناف که نوعی دیوار جدا کننده هستند، با نام درای وال نیز معرفی می شوند. این پوشش ها برای نوع غیر باربری که نقش تقسیم فضاهای داخلی یک ساختمان را دارند استفاده شده و دارای قاب سبک هستند که یک یا چند لایه صفحات روکش دار گچی روی آنها پیچ شده اند. دیوار کناف پوششی است که دارای ویژگی های مثبت و مزایای فراوانی است که سعی شده در این مقاله به بخشی از نکات توجه ویژه ای شود. این سازه آماده و سبک بوده و نصبی آسان دارد.

همچنین علاوه بر نصب آسان قابلیت جداسازی و انتقال سازه به مکان جدید و جابجایی را نیز دارند. درای وال ها دارای طرح، نقش و نگارهای گسترده ای می باشد که خود دلیل استقبال بسیاری از افراد برای کاربرد آنها در مکان های مختلف گردیده است. نقش اساسی این محصول، برای جدا کردن و جداکنندگی فضاهای مختلف از یکدیگر می باشد.

اجرای دیوار کناف

اجرای دیوار کناف

درای وال از ترکیب فلز و صفحات روکش دار گچی یا سیمانی و عایقهای صوتی و حرارتی ساخته می شوند. میتوان به واسطه وجود همین عایق ها، این محصول را به عنوان برترین نوع خشک در سطح استانداردهای بین المللی دانست. نوع خشک به واسطه ی همین متریال، درزگیر، سایر اتصالات و عایق ها به خوبی از نفوذ هرگونه صدا و انتقال دما جلوگیری می کنند و عملکرد فوق العاده ای دارند. در اجرای دیوار کناف در ایران دو گروه وجود دارد که شامل جداکننده و نوع پوششی میباشد.

از لحاظ طرح معماری و قابلیتهای ساختاری هیچگونه محدودیتی در انتخاب این سیستم ها وجود ندارد. این محصولات مدل های مختلفی از جمله : جداکننده ساده با مقاومت بالای مکانیکی، همچنین با عملکرد صوتی و تاسیساتی دارد. همچنین نوع پوششی نیز به دو نوع با سازه و بدون سازه تقسیم می شوند.

مزایای دیوار کناف

 • دارای سرعت اجرایی بالا در اجرای
 • دور ریز کم مصالح در کنار صرفه جویی در نیروی کار و مصالح
 • قابلیت اجرا بر روی کف که تغییرات آتی معماری بنا را آسان میکند
 • افزایش مقاومت ساختمان ها در برابر زلزله
 • کاهش جرم ساختمان با استفاده از 23 تا 25 کیلوگرم
 • قابل اجرا بر روی سطح وسیع با حداقل مصالح
 • قابل استفاده از عایق صوتی و حرارت

سرعت اجرای بالا درای وال

به دلیل پیش ساخته بودن این سازه، سرعت اجرای دیوار کناف پوش ها در زمان کوتاهی انجام و به مرحله تحویل می رسد. علاوه بر سرعت اجرای بالا، ساختار بدون هیچ گونه خرابی و آلودگی صوتی و فیزیکی قابلیت نصب و استفاده را دارند.

اجرای آسان نیز مزیت دیگری برای این تایل های کاذب می باشد. سرعت و راحتی اجرای این سازه ها به حدی است که حتی افراد می توانند به تنهایی آن را خریداری کرده و دستور العمل آن را مطالعه و سپس نصب آن اقدام کنند.

پیشرفت های نوینی که در حوزه ساخت و ساز رخ داده است و استفاده از دانش روز در ساخت مصالح سبب جایگزینی مصالح قدیمی با جدید شده است. مثلا می توان به کار گیری سیستم های ساخت و ساز خشک را نام برد که امروزه در همه جای دنیا و به ویژه ایران اجرا میشوند را نام برد. برد ها و یا صفحات پوشیده شده توسط گچ یکی از پرکاربردترین این مصالح هاست.

دیوار کاذب کناف

یکی از بهترین راه کارها برای ایجاد فضای داخلی مدرن، جذاب و در عین حال مقرون به صرفه و استاندارد، نوع خشک است که با نام کاذب نیز شناخته می شود. این سازه به دلیل سهولت نصب و جذابیت ظاهری طرفدار بیشتری پیدا کرده و مورد استفاده قرار می گیرد. این برند نیز به عنوان تولید کننده برتر و پیشتاز سقف کاذب مشبک، نوع خشک و سایر تجهیزات سیستم استاندارد محبوب ترین تولید کننده در این عرصه می باشد و در این بخش ما میخواهیم به معرفی مزایا،‌ معایب و سایر ویژگیهای آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

مجموعه فنی و مهندسی آکس طرح و ساخت به عنوان نماینده رسمی کناف در ایران مفتخر است که خدمات بازسازی واحدهای تجاری اداری و مسکونی را با مرغوب ترین متریال اجرا کرده و در خدمت شما عزیزان باشد. این مجموعه با پیش از۳۰ سال سابقه و تجربه در زمینه نوسازی منزل مجری پروژهای ساختمانی بسیاری بوده است. دیوار کاذب کناف در ایران به دو نوع جداکننده و پوششی تقسیم می شوند که در ادامه به معرفی و بررسی ویژگیهای هر یک میپردازیم.

دیوار کناف

دیوار کاذب آکوستیک

از این مدل برای مواقعی استفاده میشود که مصرف کننده محصولی با قدرت جذب صوت بالا نیاز دارد. همچنین از دو ردیف سازه و دو لایه پانل در هر دو طرف تشکیل شده است و ازنوار فوم نیز برای جدا کردن دو لایه استفاده شده که این امکان انتقال صوت را به حداقل میرساند. همچنین با استفاده از عایقهای مضاعف می توان این قابلیت را افزایش داد.

یکی از روش های استفاده از قاب فولادی سبکی می باشد که با مقاطع UUW میتوانند بستر پوششی را بر روی خود نصب و نگه دارند. تایل گچی و پیش ساخته پس از نصب قاب فلزی بر روی چهار چوب فلزی نصب و راه اندازی می شوند. برای نصب دیوار کناف پوش کاذب روش گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد. پس از اتمام نصب درزهای میانی، این قالب گچی توسط نوار مخصوص و درزگیر خاص پوشیده و مناسب می شوند که در انتها سطح مورد نظر سطحی یک پارچه و صاف بدون هیچ گونه پستی و بلندی خواهد بود. نصب پوشش تایل گچی و سایر گونه آن بسته به متراژ مکان نصب بین 24 تا 72 ساعت زمان می برند که با توجه به ویژگی سازه ها زمان بسیار مناسبی می باشند.

دیوار کاذب

قیمت نصب دیوار کاذب کناف

هزینه و قیمت نصب این نمونه به نوع پروژه و نوع و البته سایز و ضخامت آن بستگی دارد و قیمت دقیق برای هر پروژه پس از مشخص شدن تمام جزئیات نقشه و… قیمت آن توسط متخصص به مشتریان اعلام می گردد. تمامی جزئیات بر اساس آیین نامه بوده و استاندارد است.

مزایای دیوار کاذب چیست؟

این محصول در مقابل مدل های قدیمی می تواند تا 15 باربر سبک تر هم باشد و مقاومت ساختمان در برابر زلزله را با کاهش وزن مرده ساختمان انجام دهد. سبکی آنها باعث راحت تر شدن حمل و نقل آن توسط کارگران و راحت تر شدن نصب آنها می شود. یکی دیگر از مزایای مهم امکان دسترسی به بخش های تاسیساتی متنوع است. تنها ایرادی که شاید در مرحله نصب رخ دهد حتی از خود آن هم نیست و ممکن است شخص نصاب در مرحله نصب اشتباهاتی را مرتکب شود.

 • دسترسی بسیار آسان به تاسیسات
 • هزینه بسیار کمتر نسبت به دیوار معمولی
 • مقاومت بسیار بهتر نسبت به دیوار معمولی
 • وزن بسیار کم
 • دارای طرح های مختلف و متنوع برای اجرا
 • اجرای بسیار ساده و آسان
 • بازسازی ساده و آسان
 • عایق حرارتی و رطوبت
 • مقاوم در برابر لرزه

از دیگر امکانات این سازه مقاومت آن در برابر تنش ها و لرزه عمودی می باشد. این سازه برای تنش های عمودی ناشی از لرزهای حوادثی همچون زمین لرزه تا حد 5G قابل کنترل می باشند. همچنین در آزمایشگاه کنترل کیفی مشخص گردید که در تشخیص کیفیت میزان کنترل تنش و مقاومت در برابر لرزه ها جزو مقاوم ترین سازه ها می باشد. همچنین این سازه در برابر تنش انفجاری بسیار مقاوم بوده و سبب شکست انفجاری نخواهد شد.

نصب سقف کاذب کناف

معرفی مدل های درای وال

این مدل ها به 4 مدل تقسیم می شوند: جدا کننده ساده، جداکننده با مقاومت مکانیکی بالا، جداکننده با عملکرد صوتی بالا و جدا کننده تاسیساتی.

نوع جدا کننده ساده : یک ردیف سازه و یک لایه پنل در هر سمت مشمول این نمونه می شوند. بسیار سبک است و مرحله اجرای بسیار آسانی دارد.

نوع جدا کننده با مقاومت مکانیکی بالا : این نمونه هم از یک لایه پنل در هر سمت و یک ردیف سازه متشکل شده است و مانند قبلی بسیار سبک است. اما ساختار آن به گونه ایست که در برابر فشار های مکانیکی مقاومت خارق العاده از خود نشان می دهد.

نوع جداکننده با عملکرد صوتی بالا : این نمونه برای مکان هایی استفاده می شود عایق بودن صوتی مد نظر است. ساختار از دو ردیف سازه و دو لایه پنل در هر سمت می‌باشد. این دو ردیف سازه به وسیله نوار فوم از هم جدا شده که در جلوگیری از عبور صدا از یک سمت به سمت دیگر نقش مهمی دارد.

نوع جدا کننده تاسیساتی : در مکان هایی مانند سرویس های بهداشتی که حجم و تراکم تاسیسات زیاد است، کاربرد دارند. ساختار شامل دو ردیف سازه و دو لایه پانل در هر طرف می‌باشد.

دیوار کاذب با سازه کناف

دیوار کاذب پوششی : دارای ساختاری مناسب برای تکمیل کردن نازک کاری، عایق بندی، پوششی معماری و بازسازی منزل و ساختمان ها می باشد. همچنین دیوار پوششی با سازه کناف در انواع مختلفی مانند W629 , W628b , W628a , W626 , W625 ساخته و تولید می شود.

دیوار پوششی بدون سازه کناف

دیوار کاذب بدون سازه کناف

در بالا دیوار کاذب با سازه کناف را توضیح دادیم، حال می خواهیم در مورد دیوار کاذب بدون سازه نیز توضیح مختصری دهیم . از این دیوار برای پوشش دیوار اصلی در عملیات گچ کاری استفاده می شود. از خاصیت و ویژگی ههای دیوار کاذب بدون سازه می توان به ضد رطوبت بودن آن و مقاومت بسیار خوب و بالای آن در برابر آتش نیز اشاره داشت.

دیوار پوششی بدون سازه کناف

دیوار کاذب مقاوم در برابر رطوبت : خب همانطور که می دانید رطوبت یکی از مشکلاتی است که اکثرا گریبان گیر خانه ها می شود و مشکلات بسیاری را ایجاد می کند، با استفاده از دیوار های کاذب که دارای روکش های خاصی هستند که در برابر رطوبت مقاومت بسیار خوب و بالایی دارند می توانید آسیب پذیری را در برابر رطوبت به حداقل برسانید و دیگر نگران رطوبت خانه و آشپزخانه خود نباشید.

دیوار کناف مقاوم در برابر کپک : همچنین این محصول در برابر انواع قارچ و کپک بسیار مقاوم بوده و برای آب و هوایی که رطوبت بسیار زیادی دارند توصیه میشود.

درای وال مقاوم در برابر حریق : پوشش های کاذب با توجه به الیافی که در خود دارند باعث جلوگیری از آتش سوزی می شوند. میتوان گفت که این سازه در برابر حریق بسیار مقاوم می باشد. با استفاده از این محصول شما میتوانید خسارت آتش سوزی را به حداقل ممکن برسانید.

نکات مهم در اجرای درای وال

 1. باید حتما قبل از اجرای محل مورد نظر را از هر گونه لک، چربی و آلودگی پاکسازی کرد.
 2. انتخاب طرح مناسب با معماری ساختمان
 3. اجرای دیوار کاذب و تاسیسات داخل
 4. مشاوره با طراح داخلی و فرد متخصص در اجرای دیوار کاذب
 5.  نوع کاربرد ( دکوراتیو، جدا کننده و یا آکوستیک بودن )

ویدئو نمونه نحوه نصب دیوار کاذب کناف

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید