در حال بارگذاری لوگو

دیوار کاذب چیست و چه کاربردی دارد؟

دیوار کاذب چیست و چه کاربردی دارد؟

دیوار کاذب چیست و چه کاربردی دارد؟

دیوار کاذب یا به اصطلاح مهندسان درای وال (drywall) از روش های نوین طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی می باشد. درای وال در صنعت ساخت و ساز خشک معرفی گردید و به عنوان دیوار جداکننده داخلی طراحی می گردد.

دیوار کاذب چه کاربردی دارد؟

این پوشش کاذب برای نوع غیر باربری که نقش تقسیم فضای داخلی یک ساختمان را دارد، به کار می رود. می توان گفت دیوار کاذب را بیشتر برای اصلاح دیوار یا تکمیل سازه مورد استفاده قرار می دهند. به عنوان مثال دیوارهای کاذب را برای محل هایی که به خوبی عایق نیستند به کار می برند تا دیوار را در برابر حرارت، برودت و صدا عایق نمایند.

انواع دیوار کاذب کدامند؟

از محبوب ترین و پرمصرفترین دیوار های کاذب می توان به دیوار کی پلاس اشاره کرد که نمونه جدید دیوار های کناف می باشد که به تازگی وارد بازار شده است.

دیوار کناف چیست؟

دیوار کاذب کناف چیست؟

همانطور که می دانید از کناف علاوه بر طراحی و دکور سقف برای طراحی و اجرای دیوار کناف نیز بهره می برند. دیوار کاذب کناف سازه ای آماده و سبک بوده و نصبی آسان دارد. دیوار کناف علاوه بر نصب آسان، قابلیت جداسازی و انتقال سازه به مکان جدید و جا به جایی را نیز دارد. درای وال ها دارای طرح و نقش و نگارهای فراوانی می باشند که خود دلیل استقبال بسیاری از افراد برای اجرای دیوار کناف گردیده است. دیوار کاذب به دیوار خشک نیز معروف می باشد و از صفحات روکش دار گچی یا یا چند لایه که به وسیله پیچ مخصوص روی قاب های فولادی سبک نورد شده و با مقاطع C,U نصب می شوند.

انواع درای وال کناف با توجه به کاربرد و مکانی که نصب می‌شوند، در دسته‌های مختلف قرار می‌گیرد. در ادامه انواع Drywall را به‌طور خلاصه معرفی می‌کنیم:

  درای وال پانل گچی ساده (RG)

درای وال پانل گچی ساده‌ترین و رایج‌ترین نوع دیوار کناف است. معمولا در مکان‌هایی که کاربری و شرایط خاصی ندارند، درای وال پانل گچی ساده (Regular Board) به کار می‌رود.

  درای وال کناف مقاوم در برابر رطوبت (MR)

این نوع از درای وال کناف در مکان‌های مانند آشپزخانه‌ها و سرویس بهداشتی‌های بهداشتی نصب می‌شود. دیوار خشک مقاوم در برابر رطوبت (Moisture Resistant Board) برای فضاهایی که رطوبت‌شان کمتر از 90% است به خوبی عمل می‌کنند. این سبک مصالح را در رنگ و طرح می‌توان با  سرامیک کف آشپزخانه هماهنگ در نظر گرفت.

  دیوار خشک مقاوم در برابر آتش‌سوزی (FR)

این مدل دیوار خشک کناف از پنل‌هایی با الیاف و شیشه تشکیل شده، و در برابر حریق بسیار مقاوم است. دیوار خشک مقاوم در برابر آتش‌سوزی، در صورت بروز حادثه تا زمان تقریبی 3 ساعت دچار حریق نمی‌شود. این مدل دیوار مناسب فضاهای عمومی، اتاق های سرور و … می باشد.

  Drywall مقاوم در برابر رطوبت و آتش‌سوزی (FM)

این مدل بسیار مقاوم در مکان‌هایی کاربرد دارد که هم رطوبت بالاست، و هم خطر حریق وجود دارد؛ مانند چاه‌های تاسیساتی. این پنل‌ها در زبان انگلیسی به Fire & Moisture Resistant Board معروف هستند.

  درای وال سیمانی (سمنت برد)

یک دیوار سبک است که در دیوارهای داخلی یا خارجی که همیشه با آب در تماس هستند، به کار می‌رود. درای وال سمنت هم یکی از انواع دیوار خشک است که کاربرد قابل توجهی دارد. این مدل دیوار مناسب فضاهایی چون استخر، حمام، نما و … می باشد.

در ادامه با ما همراه باشید تا با دیگر انواع دیوار کاذب آشنا شوید.

درای وال پارتیشن

دیوار کاذب پارتیشن

این نوع از دیوار ها همانطور که از اسم آنها مشخص می باشد برای تقسیم کردن یک واحد به بخش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. بیشترین استفاده از دیوار های جدا کننده در واحدهای اداری می باشد. معمولا کارفرماها می خواهند واحد را به سلیقه خود دکور کرده و اتاق های بیشتری در یک واحد به وجود بیاورند. بررسی دیوار جدا کننده کناف در این بخش از وب سایت آکس طرح و ساخت.

این محصولات همچنین دارای انواع مختلف شیشه، چوب، گچ و پلاستیک می باشند که در میان آنها می توان گفت در دیوار های گچی بیشترین استفاده را دارند. همچنین به دلیل قابلیت رنگ پذیری که در این محصولات وجود دارد می توانید به راحتی از آنها برای انواع محل ها استفاده کنید.

درای وال پوششی

دیوار کاذب پوششی

دیوار های کاذب پوششی را بیشتر برای تکمیل نازک کاری مورد استفاده قرار می دهند. نصب این محصولات به دو صورت بی واسطه (با استفاده از چسب) و یا با واسطه (اتصال به پروفیل) انجام می گیرد. می توان گفت این دیوار ها را به تنهایی استفاده نمی کنند و بیشتر برای اصلاح دیوار و یا تکمیل یک سازه مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین دیوار های پوششی را برای محل هایی که به خوبی عایق نیستند نیز به مقدار زیادی استفاده می کنند تا دیوار را در برابر حرارت، برودت و صوت عایق کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد دیوار پوششی کناف می توانید به این بخش مراجعه کنید.

دیوار کاذب آکوستیک

اجرای دیوار آکوستیک

یکی از بزرگترین مشکلات شهر نشینی شلوغی و سروصدای زیاد می باشد که برای بسیاری از افراد مهم به شمار می رود. دیوار های آکوستیک راه حل بسیار مناسبی برای عایق کردن یک محل پر صدا می باشد و می توانید در بسیاری از محل ها از آن استفاده کنید. این محصولات را بیشتر برای سالن های کنفرانس، کلاس های درس، سالن اجتماعات و بسیاری از واحد های مسکونی استفاده می کنند.

این دیوار ها با استفاده از پنل های مخصوصی نصب می شوند و می توان گفت در برابر حرارت نیز عایق بسیار مناسبی می باشد. این محصولات دارای طرح های مختلفی هستند که می توانید از آنها برای دکور کردن انواع واحد ها استفاده کنید. همچنین نوع گچی این محصولات برای نصب در واحدهای مسکونی بسیار مناسب می باشد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید