دیوار کناف

دیوار کناف
5 (99%) 20 votes

در بازسازی ساختمان یکی از بخش هایی که میتوان از متریال کناف در آن استفاده کرد دیوارهای ساختمان می باشد . دیوار کناف دارای مزیت ها و برتری های بسیاری است .

رده های وزنی دیوار های کناف :

رده وزنی دیوار های کناف بین 25 تا 50 کیلوگرم بر مترمربع می باشد که به طور میانگین 60 تا 90 نسبت به دیوار های بنایی سبکتر است.

چه محدودیتی در استفاده از دیواری که از کناف ساخته شده وجود دارد ؟

در سیستم کناف دو گروه دیوار وجود دارد که شامل دیوار جداکننده و دیوار های پوششی می باشد و از نظر لحاظ طرح معماری و قابلیت های ساختاری هیچگونه محدودیتی در انتخاب این سیستم ها وجود ندارد. دیوار های جداکننده مدل های مختلفی ازجمله : دیوار جداکننده ساده ، دیوار با مقاومت بالای مکانیکی ، دیوار با عملکرد صوتی و دیوار تاسیساتی دارد.
دیوار های پوششی نیز همانطور که گفته شد به دو نوع با سازه و بدون سزه تقسیم میشوند.

دیوار کناف

 

انواع دیوار های کناف :

دیوار های کناف دو نوع هستند که در مطلب زیر به توضیح آن دو می پردازیم :

دیوار کناف جدا کننده ( پارتیشن کناف ) :

دیوار جداکننده کناف دیوار های غیر باربر می باشند از این نوع دیوار ها برای تقسیم فضای داخلی ساختمان های مختلف استفاده میشود این دیوار ها از قاب های فولادی سبک ساخته شده از C و U تشکیل شده .
به علاوه صفحات روکش دار گچی یا پانل های گچی در یک یا چند لایه یه وسیله های پیچ های مخصوص روی آنها نصب میشود.

دیوار های پوششی کناف : به دو دسته ی بدون سازه و با زیرسازی فلزی تقسیم میشوند. این نوع دیوار ها دارای ساختار های مناسبی برای تکمیل نازک کاری ، عایق صوت و گرما ، پوشش معماری و یا بازسازی سطح های دیوار های بنایی هستند

ضریب انتقال حرارت دیوار های کناف چه مقدار است ؟

ضریب انتقال حرارت دیوار های کناف به نوع ساختار بستگی دارد. دیوار های جداکننده اغلب در حد فاصل فضاهای کنترل شده از لحظ گرما قرار میگیرند. ولی اگر در حد فاضل فضاهای کنترل نشده قرار بگیرند استفاده از عایق پشم معدنی در ساختار ضروری است. عواملی مانند تعداد و ضخامت ورقات ،اندازه ضخامت لایه ها در میزان عایق حرارتی بسیار موثر هستند.

هزینه اجرای دیوار کناف

شرکت آکس طرح و ساخت ، نماینده رسمی کناف در ایران مفتخر است که خدمات بازسازی واحدهای تجاری اداری و مسکونی را با مرغوب ترین متریال اجرا کرده و درخدمت شما عزیزان باشد. این مجموعه با بیش از ۳۰ سال سابقه و تجربه در زمینه نوسازی و بازسازی ساختمان مجری پروژه های ساختمانی بسیاری بوده است.

دیوار کناف