دیوار کناف

دیوار کناف که نوعی جدا کننده هستند ، با نام درای وال نیاز معرفی می شوند این پوشش ها برای نوع غیر باربری که نقش تقسیم فضاهای داخلی یک ساختمان را دارند استفاده شده و شامل قاب سبک هستند که یک یا چند لایه صفحات روکش  دار گچی روی انها پیچ شده اند. دیوار کاذب کناف پوششی است که دارای ویژگی مثبت و مزایای بسیار بالایی است که سعی شده است در این مقاله به بخشی از نکات توجه ویژه ای شود . این سازه آماده ، سبک بوده و دارای نصبی آسان می باشند .

سقف ها و و محصولات از گالوانیزه یکپارچه تهیه می شوند که صفحات روکش دار گچی و سیمانی بر روی آنها پیچ می شوند. درز بین صفحات با بتونه درزگیری پر شده و سطوح صاف به وجود آمده رنگ می شوند.

همچنین علاوه بر نصب آسان قابلیت جداسازی و انتقال سازه به مکان جدید و جابجایی را نیز دارند . همچنین دارای طرح و نقش و نگارهای گسترده ای می باشد که خود دلیل استقبال بسیاری از افراد برای استفاده از آنها ها برای مکان مورد نظر شده است . نقش اساسی این محصول ، برای جدا کردن و جداکنندگی فضاهای مختلف از یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرند . که پیشتر با نام درای وای شناخته می شوند که نقشی غیر از باربری را دارند که برای تقسیم فضا مورد استفاده قرار می گیرند .

اجرای دیوار کناف

دیوار کاذب

یکی از بهترین راه کارها برای فراهم آوردن فضای داخلی مدرن و جذاب ودر عین حال مقرون به صرفه و استاندارد، نوع اجرا نیز نوع خشک است که با نام کاذب نیز شناخته می شوند به دلیل سهولت نصب و جذابیت ظاهری طرفدار بیشتری پیدا کرده و مورد استفاده قرار میگیرند. این برند نیز به عنوان تولید کننده برتر و پیشتاز سقف کاذب مشبک ، نوع خشک و سایر تجهیزات سیستم استاندارد محبوب ترین تولید کننده در این عرصه می باشد و در این بخش ما میخواهیم به معرفی مزایا،‌معایت و سایر ویژگیهای آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

مجموعه فنی و مهندسی آکس طرح و ساخت به عنوان ، نماینده رسمی کناف در ایران مفتخر است که خدمات بازسازی واحدهای تجاری اداری و مسکونی را با مرغوب ترین متریال اجرا کرده و در خدمت شما عزیزان باشد. این مجموعه با پیش از۳۰ سال سابقه و تجربه در زمینه نوسازی منزل مجری پروژهای ساختمانی بسیاری بوده است. دیوار کاذب کناف در ایران به دو نوع جداکننده و پوششی تقسیم می شوند ،‌ که در ادامه به معرفی و بررسی ویژگیهای هر یک میپردازیم. نصب دیوار جداکننده کناف غیر باربر می باشند از این ها برای تقسیم فضای داخلی ساختمانهای مختلف استفاده می شود همچنین از قابهای فولادی سبک ساخته شده از C و U تشکیل شده . بعلاوه صفحات روکش دار گچی یا پانل گچی در یک یا چند لایه یه وسیله ای پیچ مخصوص روی آنها نصب میشود.

اجرای دیوار کناف

ساخته شده از ترکیب  فلز و صفحات روکش دار گچی یا سیمانی و عایقهای صوتی و حرارتی هستند. میتوان به واسطه وجود همین عایق ها ، این محصول را به عنوان برترین نوع خشک در سطح استانداردهای بین المللی دانست. نوع خشک به واسطه ی همین متریال، درزگیر ، سایر اتصالات و عایق ها به خوبی از نفوذ هرگونه صدا و انتقال دما جلوگیری می کنند و عملکرد فوق العاده ای دارند. در اجرای دیوار کناف در ایران دو گروه وجود دارد که شامل جداکننده و نوع پوششی میباشد.

واز نظر لحاظ طرح معماری و قابلیتهای ساختاری هیچگونه محدودیتی در انتخاب این سیستم ها وجود ندارد. این محصولات مدل های مختلفی از جمله : جداکننده ساده ،  با مقاومت بالای مکانیکی ، همچنین با عملکرد صوتی و تاسیساتی دارد. همچنین نوع پوششی نیز همانطور که گفته شد به دو نوع با سازه و بدون سازه تقسیم می شوند.

دارای سرعت اجرایی بالا در اجرای

دور ریز کم مصالح در کنار صرفه جویی در نیروی کار و مصالح

قابلیت اجرا بر روی کف تمام شده که تغییرات آتی معماری بنا را آسان میکند

افزایش مقاومت ساختمان ها در برابر زلزله

کاهش جرم ساختمان با استفاده از 23 تا 25 کیلوگرم

قابل اجرا بر روی سطح وسیع با حداقل مصالح

قابل استفاده از عایق صوتی و حرارت

دیوار کناف

نصب دیوار کاذب کناف

از این مدل برای مواقعی استفاده میشود که مصرف کننده محصولی با قدرت جذب صوت بالا نیاز دارد. همچنین از دو ردیف سازه و دو لایه پانل در هر دو طرف تشکیل شده است و ازنوار فوم نیز برای جدا کردن دو لایه استفاده شده که این امکان انتقال صوت را به حداقل میرساند. همچنین با استفاده از عایقهای مضاعف می توان این قابلیت را افزایش داد .

یکی از روش ها استفاده از قاب فولادی سبکی می باشد که با مقاطع UUW میتوانند بستر پوششی را بر روی خود نصب و نگه دارند . تایل گچی و پیش ساخته پس از نصب قاب فلزی بر روی چهار چوب فلزی نصب و راه اندازی می شوند . برای نصب دیوار کناف پوش کاذب روش گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد . پس از اتمام نصب درزهای میانی ، این قالب گچی توسط نوار مخصوص و درزگیر  خاص پوشیده و مناسب می شوند . که در انتها سطح مورد نظر سطحی یک پارچه و صاف بدون هیچ گونه پستی و بلندی خواهد بود . نصب پوشش تایل گچی و سایر گونه آن بسته به متراژ مکان نصب بین 24 تا 72 ساعت زمان می برند که با توجه به ویژگی سازه ها زمان بسیار مناسبی می باشند .

سرعت اجرای بالا دیوار کناف

به دلیل پیش ساخته بودن این ساختار ، سرعت نصب اجرای دیوار کاذب کناف پوش ها در زمان کوتاهی انجام و به مرحله تحویل می رسد . علاوه بر سرعت اجرای بالا ، ساختار بدون هیچ گونه خرابی و آلودگی صوتی و فیزیکی قابلیت نصب و استفاده را دارند .

اجرای آسان نیز مزیت دیگری برای این تایل های کاذب می باشد . سرعت و راحتی اجرای این سازه ها به حدی است که حتی افراد می توانند به تنهایی آن را خریداری کرده و دستور العمل آن را مطالعه و سپس نصب آن اقدام کنند .

پیشرفت های نوینی که در حوزه ساخت و ساز رخ داده است و استفاده ار دانش روز در ساخت مصالح سبب جایگزین شدن مصالح قدیمی با جدید شده است مثلا می توان به کار بردن سیستم های ساخت و ساز خشک را نام برد که امروزه در همه جای دنیا و به ویژه ایران اجرا میشوند را نام برد. برد ها و یا صفحات پوشیده شده توسط گچ یکی از پرکاربردترین این مصالح هاست.

این محصول به نوعی از همین صفحه هاست که ابداع شرکت کناف بوده و به وسیله همین کمپانی هم تولید می شود. این شرکت بيشتر از 8 ده می باشد که در صنعت ساختمان سازی فعال بوده و توسط آن تاسیس شده است. اکنون این کمپانی جز ده کمپانی برتر جهانی در زمینه تولید این چنین مصالحی می باشد.

دیوار کاذب

قیمت نصب دیوار کاذب کناف

هزینه و قیمت نصب این نمونه به نوع پروژه و نوع و البته سایز و ضخامت آن بستگی دارد و قیمت دقیق برای هر پروژه پس از مشخص شدن تمام جزئیات نقشه و… قیمت آن توسط متخصص به مشتریان اعلام می گردد اما ما در جدول زیر لیست کوچکی از حدود قیمت ها برای شما تهیه کرده ایم.

تهیه و نصب دو طرفه با ضخامت 7.5 سانتی متر هر متر 75 هزار تومان

تهیه و نصب دو طرفه با ضخامت 9.5 سانتی متر هر متر 80 هزار تومان

تهیه و دو طرفه با ضخامت 12.5 سانتی متر هر متر 85 هزار تومان

تهیه و نصب عایق حرارتی و صوتی متری 30 هزار تومان

تمامی جزئیات بر اساس آیین نامه بوده و استاندارد است.

آشنایی با مزایا و معایب دیوار کاذب

این محصول در مقابل مدل های قدیمی می تواند تا 15 باربر سبک تر هم باشد و مقاومت ساختمان در برابر زلزله را با کاهش وزن مرده ساختمان انجام دهد. سبکی آنها باعث راحت تر شدن حمل و نقل آن توسط کارگران و راحت تر شدن نصب آنها می شود. یکی دیگر از مزایای مهم امکان دسترسی به بخش های تاسیساتی متنوع است. تنها ایرادی که شاید در مرحله نصب رخ دهد حتی از خود آن هم نیست و ممکن است شخص نصاب در مرحله نصب اشتباهاتی را مرتکب شود.

مقاوم در برابر لرزه

از دیگر امکانات این سازه مقاومت آن در برابر تنش ها و لرزه عمودی می باشد . این سازه برای تنش های عمودی ناشی از لرزهای حوادثی همچون زمین لرزه تا حد 5G قابل کنترل می باشند .

همچنین در آزمایش انجام شده در آزمایشگاه کنترل کیفی برای تشخیص کیفیت میزان کنترل تنش و مقاومت در برابر لرزه ها جزو مقاوم ترین سازه ها می باشد . همچنین این سازه در برابر تنش انفجاری بسیار مقاوم بوده و سبب شکست انفجاری نخواهد شد .

نصب سقف کاذب کناف

نمونه طرح جدید دیوار کاذب کناف

این مدل ها به 4 مدل تقسیم می شوند که جدا کننده ساده، جداکننده با مقاومت مکانیکی بالا، جداکننده با عملکرد صوتی بالا و جدا کننده تاسیساتی نام برده می شوند.

نوع جدا کننده ساده : یک ردیف سازه و یک لایه پنل در هر سمت مشمول این نمونه می شوند. بسیار سبک است و مرحله اجرای بسیار آسانی دارد.

نوع جدا کننده با مقاومت مکانیکی بالا : این نمونه هم از یک لایه پنل در هر سمت و یک ردیف سازه متشکل شده است و مانند قبلی بسیار سبک است اما ساختار آن به گونه ایست که در برابر فشار های مکانیکی مقاومت خارق العاده از خود نشان می دهد.

نوع جداکننده با عملکرد صوتی بالا : این نمونه برای مکان هایی استفاده می شود عایق بودن صوتی مد نظر است. ساختار از دو ردیف سازه و دو لایه پنل در هر سمت می‌باشد. این دو ردیف سازه به وسیله نوار فوم از هم جدا شده که در جلوگیری از عبور صدا از یک سمت به سمت دیگر نقش مهمی دارد.

نوع جدا کننده تاسیساتی : در مکان هایی مانند سرویس های بهداشت که حجم و تراکم تاسیسات زیاد است، به کار گرفته میشوند. ساختار شامل دو ردیف سازه و دو لایه پانل در هر طرف می‌باشد.

دیوار کاذب با سازه کناف

دیوار کاذب پوششی : دارای ساختاری مناسب برای تکمیل کردن نازک کاری ، عایق بندی ، پوششی معماری و بازسازی منزل و ساختمان ها می باشد. همچنین دیوار پوششی با سازه کناف در انواع مختلفی مانند W629 , W628b , W628a , W626 , W625 ساخته و تولید می شود.

دیوار پوششی بدون سازه کناف

دیوار کاذب بدون سازه

در بالا دیوا کاذب با سازه کناف رو توضیح دادیم حال می خواهیم در مورد دیوار کاذب بدون سازه نیز توضیح مختصری دهیم . از این دیوار برای پوشش دیوار اصلی در عملیات گچ کاری استفاده می شود. از خاصیت و ویژگی ههای دیوار کاذب بدون سازه می توان به ضد رطوبت بودن آن و مقاومت بسیار خوب و بالای آن در برابر آتش نیز اشاره داشت.

دیوار پوششی بدون سازه کناف

دیوار آکوستیک

این دیوار مخصوص آلودگی صوتی ساخته و طراحی شده است . دیوار کاذب آکوستیک سازه ای می باشد که می تواند در ساخت خانه ها ادارات و.. به کار رفته تا از ورود کوچکترین صدا در محیط داخل جلوگیری کند.

تایل گچی آکوستیک کناف

دیوار کاذب پارتیشن

پارتیشن دیوار کاذب معمولات از چوب یا MDF ، شیشه و یا آلومینیوم ساخته و تولید می شوند. همچنین در انواع تک جداره و دوجداره نیز موجود می باشند.از این محصول معمولا در فضاهای اداری تجاری استفاده میشود که دلیل آن نصب سریع و تمیر آن می باشد.

ویدئو نمونه نحوه نصب دیوار کاذب کناف