دیوار کناف

Knauf Wall
دیوار کناف
5 (99%) 40 votes

دیوار کناف چیست : یکی از بهترین راه کارها برای فراهم آوردن فضای داخلی مدرن و جذاب ودر عین حال مقرون به صرفه و استاندارد، اجرای دیوار خشک است. دیوارهای خشک که با نام دیوار کاذب نیز شناخته می شوند به دلیل سهولت نصب و جذابیت ظاهری طرفدار بیشتری پیدا کرده و مورد استفاده قرار میگیرند. برند کناف نیز به عنوان تولید کننده برتر و پیشتاز سقف کاذب مشبک ، دیوار خشک و سایر تجهیزات سیستم استاندارد محبوب ترین تولید کننده در این عرصه می باشد و در این بخش ما میخواهیم به معرفی مزایا،‌معایت و سایر ویژگیهای دیوار کناف بپردازیم. با ما همراه باشید.

اجرای دیوار کناف

دیوارهای کناف ساخته شده از ترکیب  فلز و صفحات روکش دار گچی یا سیمانی و عایقهای صوتی و حرارتی هستند.
میتوان به واسطه وجود همین عایق ها ، دیوار کناف را به عنوان برترین دیوار خشک در سطح استانداردهای بین المللی دانست. دیوار خشک کناف به واسطه ی همین متریال، درزگیر کناف ، سایر اتصالات و عایق ها به خوبی از نفوذ هرگونه صدا و انتقال دما جلوگیری می کنند و عملکرد فوق العاده ای دارند.
در این سیستم دو گروه دیوار وجود دارد که شامل جداکننده و دیوارهای پوششی میباشد.

واز نظر لحاظ طرح معماری و قابلیتهای ساختاری هیچگونه محدودیتی در انتخاب این سیستم ها وجود ندارد. دیوارهای جداکننده مدلهای مختلفی از جمله : دیوار جداکننده ساده ، دیوار با مقاومت بالای مکانیکی ، دیوار با عملکرد صوتی و دیوار تاسیساتی دارد.
دیوارهای پوششی نیز همانطور که گفته شد به دو نوع با سازه و بدون سازه تقسیم می شوند.

انواع دیوار کناف در ایران

انواع دیوار کناف در ایران مجموعه فنی و مهندسی آکس طرح و ساخت به عنوان ، نماینده رسمی کناف در ایران مفتخر است که خدمات بازسازی واحدهای تجاری اداری و مسکونی را با مرغوب ترین متریال اجرا کرده و در خدمت شما عزیزان باشد. این مجموعه با پیش از۳۰ سال سابقه و تجربه در زمینه نوسازی منزل مجری پروژهای ساختمانی بسیاری بوده است.

انواع دیوار کناف در ایران به دو نوع جداکننده و پوششی تقسیم می شوند،‌ که در ادامه به معرفی و بررسی ویژگیهای هر یک میپردازیم. دیوار جداکننده کناف دیوارهای غیر باربر می باشند ازاین ها برای تقسیم فضای داخلی ساختمانهای مختلف استفاده می شود این دیوار ها از قابهای فولادی سبک ساخته شده از C و U تشکیل شده . بعلاوه صفحات روکش دار گچی یا پانل گچی در یک یا چند لایه یه وسیله ای پیچ مخصوص روی آنها نصب میشود.

دیوار های پوششی

انواع دیوار پوششی کناف در ایران به دو دسته ی بدون سازه و با زیرسازی فلزی تقسیم میشوند. این نوع دیوار ها دارای ساختارهای مناسبی برای تکمیل نازک کاری ، عایق صوت و گرما ، پوشش معماری و یا بازسازی سطح دیوارهای بنایی هستند.
اجرای دیوار کناف

وزن و ضخامت دیوار

رده وزنی دیوار های کناف بین 25 تا 50 کیلوگرم بر متر مربع میباشد.
بطور میانگین 60 تا 90 نسبت به دیوار بنایی سبکتر است.
همچنین ضخامت دیوارهای کناف بستگی به طرح مورد نظر متغیر میباشد.

دیوارهای جداکننده اغلب در حد فاصل فضاهای کنترل شده از لحاظ گرما قرار می گیرند.
ولی اگر در حد فاضل فضاهای کنترل نشده قرار بگیرند استفاده از عایق پشم معدنی در ساختار ضروری است.
عواملی مانند تعداد و ضخامت ورقات ،اندازه ضخامت لایه ها در میزان عایق حرارتی بسیار موثر هستند.

دیوار کناف