سقف‌ کاذب یکپارچه کناف

سقف‌ کاذب یکپارچه کناف

سقف‌ کاذب یکپارچه کناف

سقف‌ کاذب یکپارچه کناف : احتمالا شما هم تا به حال به فکر بازسازی و متحول کردن فضای کاری یا محل زندگی خود بوده اید. اگر هنوز دست به کار اجرایی نزدید گروه آکس طرح و ساخت برای شما پیشنهاد ویژه ای دارد. در این بخش می خواهیم شما را با یکی از سیستم های کناف به نام سقف کاذب یکپارچه کناف آشنا کرده و مزایا و معایب استفاده و اجرای اینگونه سقف های کاذب را به همراه هم بررسی کنیم با ما در ادامه ی این مطلب همراه باشید.

سقفهای کاذب یکپارچه کناف پیشنهاد ما برای جایگزینی سقف های کاذب غیر استاندارد گچی و یا ساخته شده با رابیتس است. برند آلمانی کناف این گونه سقف های کاذب را در بهترین و بالاترین کیفیت و مطابق با استانداردهای جهانی تولید و ارائه کرده است. زیر سازی آن فولادی و لایه ی نمای سقف متشکل از صفحات روکش دار گچی است. این صفحات به وسیله ی پیچ های مخصوص به سطح متصل شده است.

کمپانی آلمانی کناف تولید کننده متریال های استاندارد چاره ای برای تمام بخش های سقف کاذب یکپارچه اندیشیده است و جای نگرانی نیست. فضای خالی بین این صفحات به وسیله ی نوار و بتونه درزگیری می گردد. به همین علت است که این سطح به صورت یکپارچه عرضه میشود. در صورتی که در نظر دارید فضای داخلی را با رنگ بندی خاصی اجرا کنید بد نیست بدانید که این نوع سقف کاذب قابل رنگ آمیزی است. شما می توانید آن را به رنگ مورد نظر خود تغییر دهید !

اجرای سقف‌ کاذب یکپارچه کناف

سقف کناف انعطاف پذیری معماری بسیار بالایی دارند و با داشتن فضای خالی پشت آن این امکان را می دهد که از انواع عایق و صوتی و تاسیسات الکتریکی مانند کابل های شبکه یا دوربین مداربسته و تاسیسات مکانیکی استفاده کنیم و برای کابل کشی ها و سایر تغییرات در آینده هزینه و زمان اجرای کار به حداقل ممکن می رسد.

سرعت اجرایی بسیار بالا : از فاکتور های مهم سرعت بالای اجرای این ساختار میتوان به اجرای سریع و آسان زیرسازی و صفحات کناف اشاره نمود . سرعت بالا در اجرای سقف ها مسلما موجب کاهش مدت زمان پروژه های عمرانی وبازگشت سرمایه خواهد شد. این سقف ها را میتوان بلافاصله بعد از خشک شدن بتونه رنگ آمیزی کرد. یکی از مزیت هایی که این سقف ها را از بقیه جدا میکند انعطاف پذیری بالای آن در معماری است . به همین دلیل در ساخت سقف های معلق تزئینی یا همان دکوراتیو کاربرد فراوانی دارد.

دستیابی به مشخصات فنی مورد نیاز طراح : با استفاده از اجزای استاندارد امکان استفاده از کمیت های مرتبط با فیزیک ساختمان (مانند عملکرد صوتی، عملکرد حرارتی و مقاومت در برابر آتش) از طریق مدارک فنی شرکت کناف وجود خواهد داشت. این ویژگی اجازه میدهد که طراحان و سازندگان معیار های فنی خود را در اجرای پروژه پیاده کنند. همچنین کمیت هایی مانند عبور گرما و صدا و مقاومت در مقابل آتش سوزی را با انتخاب ساختار مورد نظر کنترل کنند.

ویژگی های سقف‌ کاذب یکپارچه کناف

اجرای این ساختار های خشک به حدی آسان و قابل اجرا است که در بسیاری از کشور ها افراد معمولی که اطلاعاتی در این موضوع ندارند ، اجزای مورد نیاز ساختار را از فروشگاه های تجهیزات خریداری کرده و با مطالعه ی دستورالعمل اقدام به اجرای آن میکنند! ساختارهای خشک خطای اجرایی و هزینه های آن بسیار کم است واین دلیلی بجز روش اجرای آسان واستاندارد ندارد. عملیات اجرای آن با دور ریز کم و نیروی انسانی بسیار کم انجام میشود. عدم نیازبه پیش بینی آویز : درسقف های کاذب معمولی ورایج قبل ازاجرای سقف به پیش بینی آویز نیاز است . ولی در سقف‌ کاذب یکپارچه کناف این قسمت جز خود ساختار بوده و بعد از تمام شدن کار های تاسیساتی به راحتی قبل استفاده و اجرا است.

ایمنی سقف‌ کاذب یکپارچه کناف در برابر زلزله 

طبق تجربه و محاسبات ، سقف کاذب یکپارچه کناف به خوبی در برابر زلزله مقاوم و مستحکم است . همچنین وزن این سقف ها به صورت چشمگیری کم است.

اجرای سقف‌ کاذب یکپارچه کناف

سقف خود ایستا کناف

سقف خود ایستا کناف : از این مدل سقف برای زمانی استفاده میشود که امکان آویز گیری وجود ندارد. این نوع سقف از لحاظ اجزای مورد مصرف و نوع ساختار مانند دیوار جداکننده کناف است. اما ویژگی که این دورا از هم جدا میکند افقی بودن آن است. از آنجایی که مهم ترین مزیت سقف های خود ایستا بی نیاز بودن آن ها به اجرای آویز است . این سقف ها در راهروهای هتل ها و بیمارستان ها بسیار کاربرد دارد چراکه دراین مکانها آویزگیری امکان پذیر نمیباشد.

از دیگر مزیتهای این سقف میتوان به سرعت سهولت و دقت بالا دراجرا و مقاومت برابر زلزله اشاره کرد . برای خرید ، نصب و اجرای  انواع سقف های کاذب ، فروش کناف ، خدمات نصب سقف کشسان ، می توانید از راه های تماس با شرکت آکس مجری طرح های بازسازی و نوسازی ساختمانی با متریال کناف ، با مشاوران این مجموعه تماس حاصل کرده و جزییات پروژه خود را سفارش دهید.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید