سقف‌ کاذب یکپارچه کناف

سقف‌ کاذب یکپارچه کناف
4.8 (96.67%) 6 votes

احتمالا شما هم تا به حال به فکر بازسازی و متحول کردن فضای کاری یا محل زندگی خود بوده اید. اگر هنوز دست به کار اجرایی نزدید گروه آکس طرح و ساخت برای شما پیشنهاد ویژه ای دارد. در این بخش می خواهیم شما را با یکی از سیستم های کناف به نام سقف کاذب یکپارچه کناف آشنا کرده و مزایا و مزایب استفاده و اجرای اینگونه سقف های کاذب را به همراه هم بررسی کنیم با ما در ادامه ی این مطلب همراه باشید.

سقف‌ کاذب یکپارچه کناف

سقفهای کاذب یکپارچه ی کناف پیشنهاد ما برای جایگزینی سقف های کاذب غیر استاندارد گچی و یا ساخته شده با رابیتس است. برند آلمانی کناف این گونه سقف های کاذب را در بهترین و بالاترین کیفیت و مطابق با استانداردهای جهانی تولید و ارائه کرده است که زیر سازی آن فولادی و لایه ی نمای سقف تشکیل شده از صفحات روکش دار گچی است. این صفحات به وسیله ی پیچ های مخصوص به سطح متصل شده است.

فضای بین صفحات در سقف کاذب

کمپانی آلمانی کناف تولید کننده متریال های استاندارد چاره ای برای تمام بخش های سقف کاذب یکپارچه اندیشیده است و جای نگرانی نیست. فضای خالی بین این صفحات به وسیله ی نوار و بتونه درزگیری شده و به همین علت است که این سطح به صورت یکپارچه عرضه میشود. در صورتی که در نظر دارید فضای داخلی را با رنگ بندی خاصی اجرا کنید بد نیست بدانید که این نوع سقف کاذب قابل رنگ آمیزی است و شما می توانید آن را به رنگ مورد نظر خود تغییر دهید !

فضای خالی پشت سقف های کاذب یکپارچه

این سقف ها انعطاف پذیری معماری بسیار بالایی دارند و با داشتن فضای خالی پشت آن این امکان را می دهد که از انواع عایق و صوتی و تاسیسات الکتریکی مانند کابل های شبکه یا دوربین مداربسته و تاسیسات مکانیکی استفاده کنیم و برای کابل کشی ها و سایر تغییرات در آینده هزینه و زمان اجرای کار به حداقل ممکن می رسد.

فواید استفاده از سقف یکپارچه کناف :

سرعت اجرایی بسیار بالا : از فاکتور های مهم سرعت بالای اجرای این ساختار میتوان به اجرای سریع و آسان زیرسازی و صفحات کناف اشاره نمود . سرعت بالا در اجرای سقف ها مسلما موجب کاهش مدت زمان پروژه های عمرانی و بازگشت سرمایه خواهد شد.
این سقف ها را میتوان بالافاصاله بعد از خشک شدن بتونه رنگ آمیزی کرد.

انعطاف معماری بالا سقف‌ کاذب یکپارچه کناف

یکی از مزیت هایی که این سقف ها را از بقیه جدا میکند انعطاف پذیری بالای آن در معماری است . به همین دلیل در ساخت سقف های معلق تزئینی یا همان دکوراتیو کاربرد فراوانی دارد.

دستیابی به مشخصات فنی مورد نیاز طراح : با استفاده از اجزای استاندارد امکان استفاده از کمیت های مرتبط با فیزیک ساختمان (مانند عملکرد صوتی، عملکرد حرارتی و مقاومت در برابر آتش) از طریق مدارک فنی شرکت کناف وجود خواهد داشت.
این ویژگی اجازه میدهد که طراحان و سازندگان معیار های فنی خود را در اجرای پروژه پیاده کرده و کمیت هایی مانند عبور گرما و صدا و مقاومت در مقابل آتش سوزی را با انتخاب ساختار مورد نظر کنترل کنند.

اجرای آسان سقف‌ کاذب یکپارچه کناف

اجرای این ساختار های خشک به حدی آسان و قابل اجرا است که در بسیاری از کشور ها افراد معمولی که اطلاعاتاتی در این موضوع ندارند ، اجزای مورد نیاز ساختار را از فروشگاه های تجهیزات خریداری کرده و با مطالعه ی دستورالعمل اقدام به اجرای آن میکنند!

اجرایی کم خطا و آسان سقف‌ کاذب یکپارچه کناف 

 ساختار های خشک خطای اجرایی و هزینه های آن بسیار کم است و این دلیلی به جز روش اجرای آسان و استاندارد ندارد. عملیات اجرای آن با دور ریز کم و نیروی انسانی بسیار کم انجام میشود.

عدم نیاز به پیش بینی آویز : در سقف های کاذب معمولی و رایج قبل از اجرای سقف به پیش بینی آویز نیاز است . ولی در سقف‌ کاذب یکپارچه کناف این قسمت جز خود ساختار بوده و بعد از تمام شدن کار های تاسیساتی به راحتی قبل استفاده و اجرا است.

ایمنی سقف‌ کاذب یکپارچه کناف در برابر زلزله 

طبق تجربه و محاسبات ، سقف کاذب یکپارچه کناف به خوبی در برابر زلزله مقاوم و مستحکم است . همچنین وزن این سقف ها به صورت چشمگیری کم است.

سقف‌ کاذب یکپارچه کناف

انواع سقف‌ کاذب یکپارچه کناف :

سقف کاذب D112a

 ساختار این مدل سقف شامل یک زیرسازی فولادی بسیار سیک با سازه گذاری به صورت دوطرفه است که پنل ها در یک یا دولایه روی آن نصب میشوند. با توجه به عملکرد بسیار بالای این نوع سقف میتوان از آن در بسیاری از ساختمان ها و فضای های مختلف استفاده کرد.

سقف D112b

 ساختار این مدل برعکس مدل D112a دارای یک طرف یا یک جهت است که پنل ها در یک یا دو لایه بر روی آن نصب می شوند.با استفاده از این مدل سقف میتوان سرعت اجرایی را افزایش داد و مصالح و هزینه ها را به حداقل رساند.
یکی از کاربرد های این سقف در سقف های تیرچه بلوک با بلوک های پلی استایرن در واحدهای مسکونی به دلیل ارتفاع کم آویز نشکن و محدود بودن سقف کاذب است.

برای استفاده از این نوع سقف توصیه میشود شرایطی را درنظر بگیرید :

1 : سطح سقف کاذب از 50 متر مربع کمتر و دهانه آن کمتر از 4 متر باشد
2 : ارتفاع آویزگیری کمتر از 50 سانتیمتر باشد
3 : سقف کاذب ساده و فاقد شکست باشد

سقف خود ایستا

از این مدل سقف برای زمانی استفاده میشود که امکان آویز گیری وجود ندارد.این نوع سقف از لحاظ اجزای مورد مصرف و نوع ساختار مانند دیوار جداکننده کناف است اما ویژگی که این دورا از هم جدا میکند افقی بودن آن است.
از آنجایی که مهم ترین مزیت سقف های خود ایستا بی نیاز بودن آن ها به اجرای آویز است ، این سقف ها در راهروهای هتل ها و بیمارستان ها بسیار کاربرد دارد چرا که در این مکان ها آویزگیری امکان پذیر نمی باشد.از دیگر مزیت های این سقف میتوان به سرعت سهولت و دقت بالا در اجرا و مقاومت در برابر زلزله اشاره کرد .

اجرای سقف‌ کاذب یکپارچه کناف

برای خرید ، نصب و اجرای  انواع سقف های کاذب ، می توانید از راه های تماس با شرکت آکس مجری طرح های بازسازی و نوسازی ساختمانی با متریال کناف ، با مشاوران این مجموعه تماس حاصل کرده و جزییات پروژه خود را سفارش دهید.

سقف‌ کاذب یکپارچه کناف