سقف کاذب کناف

سقف کاذب کناف
4.9 (98.46%) 52 votes

سقف کاذب کناف امروزه کاربرد های گسترده ای در معماری داخلی ساختمان ها دارد . قیمت پایین ، هزینه کم اجرا و ویژگی های بسیاری که این سقف ها دارند باعث شده تا محبوبیت آن روزبه روز افزایش یابد. طرح های مختلفی که این سقف ها دارند به شما این امکان را میدهند تابا سلیقه خودتان یکی از آن ها را انتخاب کنید . استفاده از این سقف ها بر روی زیبایی ظاهر فضای داخلی ساختمان بسیار تاثیر گذار خواهد بود .همچنین لازم به ذکر است که سقف کناف به دونوع سقف‌ یکپارچه کناف و سقف مشبک کناف تقسیم می شود.

امروزه سقف یکی از عامل های موثر برای دیزاین استاندارد و دلنشین در معماری داخلی به شمار میرود. به عنوان یک پوشش برای سقف اصلی بکار میرود. در مدت بسیار کوتاهی در صنعت معماری جایگاه مناسبی از آن خود کرد و استفاده از آن در فضاهای مختلف به تدریج بیشتر شد. از پرکاربردترین انواع سقف ها، سقف کناف است. دلیل پر استفاده بودن این محصول سبک بودن ، ارزان بودن نصب سریع و انعطاف پذیری بالا درصنعت ساختمان است.

سقف کاذب چیست

سقف کاذب چیست : سقفی است که به اسکلت های ساختمان متصل بوده و بار آن به سازه اصلی ساختمان وارد می شود. باید با مصالح های سبک ساخته شود و همچنین زیر سازی مناسبی داشته باشد. پوشش زیر مهم ترین کارکرد سقف در ساختمان است که پس از زیر ساخت نورپردازی،رنگ امیزی و … قرار می گیرند.

عوامل رقابت
با دوام بودن
استحکام آن
قابلیت ابکاری و رنگ پذیری
مقاومت در برابر زنگ زدگی،اسید و …
انعطاف پذیر بودن سقف
و دیگر موارد از جمله عوامل رقابت میان تولیدکنندگان سقف نام دارد.

خدمات نصب سقف کاذب کناف

خدمات نصب سقف کاذب کناف : برای خرید ، میتوانید با شرکت آکس تولید کننده ،نماینده و عامل فروش کناف در ایران با بیش از 30 سال تجربه در این زمینه تماس گرفته و از خدمات بازسازی ساختمان ، طراحی دکوراسیون داخلی و … بهره ببرید . قسمت پشتی به دلیل اختلاف دما و رطوبت یا عبور لوله های تاسیساتی مکانیکی ، دچار تعرق میشود این اتفاق ممکن است به پانل یا تایل سقفی آسیب وارد کند.

برای جلوگیری از این مشکل میتوان در پشت این سقف یک لایه عایق استفاده کرد.
دارای مننحنی و یا قوس دار میتوان از سیستم کناف استفاده کرد.
و یکی از ویژگی های استفاده از این سیستم انطعاف پذیری و قابلیت قوس و شکستگی آن است.
رده وزنی وابسته به نوع و ضخامت پوشش کاری آن هاست.
میانگین این رده بین ۱۱/۵ تا حدودا ۵۰ کیلوگرم بر متر مربع است.
خدمات سقف کاذب کناف

معایب سقف کاذب کناف چیست

یکی از مهم ترین معایب این است که ارتفاع اتاق را میتواند به میزان چند اینچ کاهش دهد زیرا زیر آن نصب می شود.
عمر طولانی ندارد و نیاز به مراقبت همیشگی دارد..
پس از مدتی نشست می کند و رنگ خود را از دست می دهد.
به اندازه سقف های قدیمی استحکام ندارند مخصوصا در مواقعی که زلزله رخ می دهد ناپایدار هستند.

اجرای سقف کناف کاذب در ایران

نصب سریع و اسان سقف کناف کاذب یکی از مهم ترین مواردی است که تولیدکنندگان در ساخت آن رقابت بسیاری دارند. نصب اسان به عواملی چون :

سبکی متریال¬_انتخاب کردن حجم و زاویه های مناسب برای نصب بهتر_انتخاب کردن متریالی که در کنار هم به راحتی جفت و جور شوند_تولید سازه هایی با اندازه های مختلف و … بستگی دارد.
با توجه به میزان رطوبت بالایی که در برخی استان های شمالی کشور وجود دارد، استفاده از سقف کاذب پی وی سی می تواند مشکلاتی که در این مناطق دارند را برطرف کند. طراحان نیز در تلاش اند که با در نظر گرفتن تمامی این موارد،متریالی را طراحی کنند تا به راحتی ویژگی های مورد نیاز را تامین کنند. تمامی موارد نام برده شده در طراحی و ساخت مهم و موثر است زیرا تک تک موارد در بکارگیری هر طرحی به خوبی استفاده می شود.