سقف کاذب pvc

سقف کاذب pvc

سقف کاذب pvc

سقف های pvc در دسته سقف های دوم یا در اصطلاح سقف کاذب قرار می گیرند. قابلیت اجرا در فضاهای نمناک و مرطوب، pvc را از سایر سازه های کاذب متمایز نموده است. با توجه به تنوع موجود متریال های سقف کاذب، به چند دلیل پی وی سی جایگاه ویژه ای در بین مهندسین و فعالین ساختمان پیدا کرده است. در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم.

ویژگی های کاربردی سقف کاذب pvc

جنس pvc از نوعی پلاستیک سخت (پلی وینیل کلراید) و جزء فرآورده نفتی است، از این رو عایق رطوبت می باشد. سقف پی وی سی در مدلها و اشکال متنوعی تولید می شود که عامیانه ترین و پرکاربردترین آنها پنل های شاخه ای و تایل های 60*60 می باشد. پنل های شاخه ای طولی معمولا با عرض 15 تا 30 و به طول های 3، 4 و 6 متر تولید می شوند. برخی به صورت توخالی و سبک که پشت آن به صورت حفره می باشد و باعث عبور هوا می گردد و از پوسیدگی جلوگیری می کند. برخی دیگر به صورت تو پر و سنگین تولید می شوند. روکش های ساده و طرح دار (طرح کاغذ دیواری، طرح چرم، طرح چوب ، سنگ و …) تنوع این سازه را چندین برابر نموده و در حوزه دکوراسیون به خوبی از آنها استفاده می گردد.

هر شاخه طولی pvc ابعادی بین 0.5 تا 1.20 مترمربع را پوشش می دهد. نمونه دیگر pvc تایل های 60*60 هستند که دسترسی راحت تری را به تاسیسات و سقف اول می دهند. شاخه های طولی در هر مترمربع وزنی معادل 350 گرم دارد و تایل های شبکه ای در هر مترمربع با استراکچر زیرسازی، وزنی معادل 2.5 تا 3 کیلوگرم دارد. پی وی سی در دسته سقف های کاذب سبک قرار می گیرد و انتخاب مناسبی جهت سقف دوم یا کاذب می باشد.

مزایا و معایب سقف پی وی سی

از معایب pvc اینست که عایق مناسبی در برابر حریق نمی باشد. در کل مزیت های فراوان pvc کفه ترازو را نسبت به موارد منفی سنگین تر کرده است. از مزایای مهم سقف کاذب pvc می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • قابلیت شستشو و جابه جایی راحت، کارفرما را به استفاده از تایل های pvc ترغیب می نماید.
  • مراکز تجاری، ادارات، بیمارستانها، بانک ها، کارخانجات صنعتی و غیره بهترین انتخاب را در بین سقف های کاذب، تایل pvc می دانند و به وفور شاهد اجرای این تایل ها در فضاهای نامبرده هستیم.
  • قابلیت خم شدن پنل های طولی و قوس دار کردن یکی دیگر از آیتم های مثبت پی وی سی می باشد.
  • نصب آسان و سریع و طول عمر بالا از مزیت های مهم pvc محسوب می گردد.

 

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید