در حال بارگذاری لوگو
سقف کناف چیست؟

سقف کناف چیست؟

 • در این مقاله می خواهیم بدانیم سقف کناف چیست؟ از دیرباز تا کنون مهندسان و معماران برای طراحی و ساخت ساختمان، ایده ها و روش های بسیاری را اجرا نموده اند. عوامل بسیاری بر معماری ساختمان ها تأثیرگذار است از جمله آب و هوا، فرهنگ و آداب و رسوم. به کارگیری محصولات کناف برای اجرای سقف کناف و دیوار کناف از جدیدترین روش ها و ایده های مهندسین است که هم اکنون در ساخت و ساز به کار می برند. ویژگی ها و مزایای اجرای کناف بسیار زیاد است و روز به روز بر طرفداران آن افزوده می گردد.

  امروزه طراحی دکوراسیون داخلی توجه بسیاری را در بین مردم به خود اختصاص داده است. یکی از اجزایی که در طراحی داخلی بیشتر در دید است سقف است به همین دلیل مردم تلاش میکنند تا طراحی های زیبایی را برای سقف خود اجرا نمایند. استفاده از سقف کناف یکی از مناسب ترین و پر استفاده ترین گزینه برای دکور سقف شما می باشد. کناف که در سال 1932 تأسیس شد، یکی از تولیدکنندگان پیشرو در جهان در زمینه مصالح ساختمانی برای طراحی داخلی، عایق کاری ساختمان و طراحی سقف است.

  سقف کناف

  ســـقفهای کنـــاف ســـاختارهای ســـبکی هســـتند کـــه بـــه واســـطه توليـــد صنعتـــی، دارای مشـــخصات فنـــی اســـتاندارد بـــوده و جايگزيـــن بســـيار مناســـبی بـــرای ســـقفهای کاذب غيـــر اســـتاندارد ســـاخته شـــده بـــا رابيتـــس و گـــچ ميباشـــند.
  معرفی و شناخت مصالح ساختمانی با نام سازنده صرفاً تصادفی نیست. این محصول حاصل چندین دهه تلاش مداوم و کیفیت بالا است. واقعیت این است که اگر گفته می شود کناف، منظور قابلیت اطمینان بودن آن است.

  جنس و ساختار کناف چیست؟

  جنس و ساختار کناف چیست؟

  کناف که در سال 1932 تأسیس شد، یکی از تولیدکنندگان پیشرو در جهان در زمینه مصالح ساختمانی برای طراحی داخلی، عایق کاری ساختمان و طراحی سقف است. کارخانه های کناف در سرتاسر جهان سیستم های دیوار خشک، گچ و مواد عایق و همچنین سیستم های کامپوزیت عایق حرارتی خارجی را تولید می کنند.

  جنس و ساختار سقف کناف چیست؟از اصلی ترین پارامترهایی که شما می توانید در این نوع سقف ها مشاهده کنید، قطعاتی است که تشکیل دهنده کناف می باشند. تمامی این اجزا در کنار هم قرار می گیرند و در نهایت عملکرد ویژه آن را می سازند. این قطعات شامل موارد زیر می شوند:

  صفحات روکش دار گچی را می توان از اصلی ترین قطعات این سقف به حساب آورد، تایل های الیاف معدنی و گچی نیز در بین این قطعات قرار می گیرند. از دیگر اجزای تشکیل دهنده سقف کناف می توان به چسب جداکننده، نوارهای درزگیر و همچنین ماستیک اشاره کرد. سقف کاذب کناف از نوار محافظ گوشه، ادوات و اتصالات، مقاطع فولادی سبک، پیچ های اتصال پنل به سازه تشکیل می گردد.

  گچ تخته (پانل) کناف چیست؟

  گچ تخته (پانل) کناف چیست؟

  گچ تخته کناف یک محصول خشک مبتنی بر گچ است که از یک هسته گچی تشکیل شده است که بین کاغذ فیسر و پشتی قرار گرفته است. گچ تخته های کناف به عنوان بهترین جایگزین برای گچ مرطوب به حساب می آیند. گچ تخته کناف توسط کناف درایوال، یکی از تولید کنندگان پیشرو در انگلستان در زمینه سیستم های گچ و دیوار خشک با کیفیت بالا تولید می شود. کناف با شهرت عالی، یکی از بهترین مارک های گچ تخته موجود در بازار محسوب می شود.

  گچ تخته (پانل) کناف برای چه مواردی استفاده می شود؟

  استحکام و تطبیق پذیری کلماتی هستند که تخته گچ کناف را به خوبی توصیف می کنند و همین ویژگی ها است که آن را به یکی از محبوب ترین مصالح ساختمانی در ایران تبدیل می کند. گچ تخته کناف کاربردهای بی شماری دارد، اما معمولاً در پارتیشن ها، آسترها و سقف ها نصب می شود. این گچ تخته استاندارد دارای یک صفحه کاغذ عاج است که آماده دریافت روکش گچی یا رنگ آمیزی است.

  دکور سقف با کناف

  دکور سقف با کناف

  سقف کناف برای دکور سقف ساختمان که از بخش های مهم طراحی و دکوراسیون داخلی می باشد به کار می رود. متریال کناف به دلیل تنوع در طرح و رنگ و اجرای نورپردازی های شیک و مدرن، بین مهندسان ساختمان بسیار محبوب و پرکاربرد می باشد.

  کارایی و مزایای اجرای سقف کناف عبارتند از:

  • بازتاب نور

  این درست است که بگوییم ما اغلب توسط محیطی که در آن زندگی می کنیم شکل می گیریم. هر چه محیط اطرافمان بهتر باشد، احساس بهتری داریم. طرح های سقف کناف دارای انواع محصولات با بازتاب نور بالا است که نور طبیعی را برای ایجاد فضاهای روشن تر باز می گرداند. بازگشت نور روز بیشتر، نیاز به نور غیرمستقیم را کاهش می‌دهد، در انرژی صرفه‌جویی می‌کند و به مکان‌های شادتر و مؤثرتری برای کار، درمان و یادگیری منجر می‌شود.

  • حفاظت در مقابل آتش

  ایمنی از آتش و حریق امر مهمی برای هر سیستم سقفی است – مهم نیست چقدر ساده یا پیچیده باشد. سقف های مقاوم در برابر آتش طوری طراحی شده اند که سخت ترین الزامات را برآورده کنند.

  مقاومت در برابر رطوبت

  • مقاومت در برابر رطوبت

  تخته گچ (پانل) کناف مقاومت خوبی در برابر نم و رطوبت دارد. از این رو هم در محیط های خشک و هم در شرایط آب و هوایی مرطوب قابل اجرا هستند.

  مقاومت در برابر ضربه

  • مقاومت در برابر ضربه

  کناف یک راه حل مطمئن برای نصب سقف در سالن های ورزشی، مدارس و پروژه های مهدکودک است.

  مقایسه گچ و کناف با هم

  شاید برایتان سوال پیش بیاید که گچ بهتر است یا کناف؟ که البته در این باره باید بدانید سقف کناف به دلیل داشتن مزایای بیشتر، بهتر از گچ به شمار می رود و امروزه کاربرد بیشتری نیز در ساخت و ساز دارد. کناف یک متریال به روز می باشد و وزن بسیار سبک تری نسبت به گچ دارد به همین دلیل جا به جایی و اجرای آن در مکان های مختلف بسیار راحت تر از گچ کاری انجام می شود.
  پوشش سقفی کناف را می توان در مدت کوتاهی نصب کرد و به همین دلیل هزینه اجرا کمتر می شود و در ضمن این محصولات آلودگی هایی که مصالح سنتی مانند گچ دارند را ندارند. طرح های اجرایی در کناف سقف بسیار گسترده می باشد. ایجاد باکس های نور مخفی و یا طرح های مختلف دیگر با استفاده از پنل سقفی کناف، کار راحتی می باشد. همچنین هزینه اجرای کناف بسیار مقرون و به صرفه هست و نیاز به نگرانی در باره وجود ندارد.

  قیمت خرید و اجرای سقف کناف

  قیمت سقف کناف بر اساس پارامترهای مختلفی تعیین می شود که هر کدام از آن ها اهمیت های مخصوص به خود را دارند. مهم ترین پارامتر برای محاسبه قیمت این نوع سقف، متحرک و یا ثابت بودن آن است. هم چنین این کناف ها می توانند به دو صورت ساده و یا طرحدار موجود باشند که همین مورد نیز کاملا بر روی قیمت تاثیرگذار هستند. این موارد از فاکتورهایی هستند که شما در هنگام خرید با آن روبه رو می شوید.

  امتیاز شما به این مقاله

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  نوشته های مرتبط

  کلمات کلیدی را وارد نمایید