پیچ و بولت کناف

پیچ و بولت کناف : نصب کردن صفحه ها به زیرسازی مورد نظر ، متصل کردن بار بر روی ساختار دیوار ها و سقف های کاذب با انتخاب ابزاری مناسب برای متصل کردن امری امکان پذیر خواهد بود.

توجه به نوع ساختاری که مد نظر خواهید داشت از نظر زیرسازی و تعداد لایه های پوششی نیز بسیار ضروری است. بار های متعارف میتواند به صورت مستقیم و در هر قسمتی به صفحات روکش دار گچی منتقل شود. برای نصب بار های سنگین یکی از نکات ضروری که باید رعایت شود پیش بینی کردن سازه های پشتیبان و انتقال آنها به استاد های مجاور است همچنین بار های غیر متعارف باید توسط سازه ای مستقل از ساختار های کناف به سازه اصلی مورد نظر وارد شوند.

خرید پیچ و بولت کناف

برای اجرای دیوار کناف ، سقف کاذب کناف و دیگر خدمات ، استفاده از پیچ های مخصوص توصیه میشود. برای این منظور شما میتوانید با شرکت آکس طرح و ساخت تماس گرفته از خدمات مختلف آن اعم از مشاوره و بازدید در زمینه طراحی و ساخت بهره مند شوید.

ویژگی های پیچ و بولت کناف

استحکام بخشیدن به ساختار
دارای سختی مناسب به دلیل استفاده از متریال مرغوب
دارای استاندارد ملی
دارای مقاومت بسیار بالا

خرید پیچ و بولت کناف

انواع پیچ و بولت کناف

پیچ اتصال پنل به سازه TN-TB

این پیچ نوع TN که سر آن ها بسیار تیز است ، برای اتصال صفحه های گچی به سازه هایی که ضخامت آن ها 0.7 میلیمتر است استفاده میشود ،همچنین برای اتصال صفحات گچی به سازه هایی که ضخامت آنها بیشتر از 0.7 و 2.25 میلیمتر است از نوع TB استفاده میکنند. این نوع پیچ ها در سایز ها و اندازه های مختلف 70-55-45-35-25 میلی متر ، تولید و عرضه میشوند

پیچ اتصال پنل به کناف LN-LB

پیچ های LN نیز مانند پیچ TN بسیار نوک تیز است و برای اتصال سازه های فلزی با ضخامت 0.7 میلیمتر به یکدیگر بکار برده میشود . همچنین برای ضفحاتی که ضخامت آن ها از بین 0.7 و 2.25 میلیمتر است از پیچ LB استفاده خواهد شد . ضخامت پیچ های ذکر شده به ترتیب 9 و 9.5 می باشد.

پیچ اتصال FN کناف

این پیچ ها نیز برای ساختار های خشک استفاده میشود و ویژگی بازر این پیچ سرتخت بودن آن است که موجب میشود اتصال بسیار خوب و محکمی بین سازه و سطح زیرین ایجاد شود ، پیچ های FN  به زیرسازی فلزی ساختار های خشک متصل میشود . معمولا برای اتصال رانر بالایی دیوار کاذب کناف به سقف کاذب کناف از این نوع پیچ استفاده میشود .

پیچ و بولت کناف پروانه ای کناف

برای نصب کردن وسایل و اجزایی برای مثال قفسه بر روی دیوار های کناف ، بولت های پروانه ای استفاده میشوند . این بولت ها به دونوع فلزی و پلاستیکی تقسیم شده و در طول های مختلف برای دیوار های یک لایه و یا چند لایه استفاده میشود. البته این نکته نیز لازم به ذکر است که ضخامت دیوار ها نیز در انتخاب محصولات بی تاثیر نیست.

رولپلاک کناف

رولپلاک برای متصل کردن استاد ها و رانر ها به قسمت های اطراف دیوار بکار میرود.برای متصل کردن این ساختار ها استفاده از پیچ گالوانیزه و رولپلاک هایی با قطر 4 و طول 50 میلیمتر توصیه میشود

رولپلاک حلزونی

رولپلاک حلزونی در دو نوع فلزی و پلاستیکی تولید شده و ظرفیت باربری آن برای دیوار های تک لایه 8 کیلوگرم و برای دیوار های دو لایه 11 کیلوگرم است .البته این نکته نیز لازم به ذکر است که این رولپلاک ها برای نصب بار های دینامیکی و سطوح کاشی کاری شده مناسب نیست.رولپلاک های حلزونی دارای کاربرد های بسیاری می باشد از جمله

قابلیت نصب قفسه های بزرگ و کوچک بر دیوار کناف و اجرای خدمات کناف
قابلیت نصب سازه تراز سقف کاذب به دیوار کاذب
قابلیت نصب قرنیز هایی از جنس پلیمر و چوب به دیوار کاذب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *