کناف

کناف

گروه موفق کناف در سال 1932 توسط دو برادر، کارل و آلفونس تاسیس گردید. این مهندسان جوان معدن در آن زمان تصمیم گرفتند اولین چالش صنعتی خود را انجام دهند و با هم KNAUF را تأسیس کردند. این تجارت در زمینه استخراج و فرآوری گچ تخصص داشت. شرکت knauf خیلی سریع شروع به تولید مصالح ساختمانی جهت فضای داخلی، گچ کاری و کاشی های سقفی گچ قالبی کرد.

نوآوری و توسعه گروه KNAUF

در سال 1958 این شرکت شروع به تولید گچ تخته به صورت صنعتی کرد و نوآوری و رشد سرعت گرفت. به محصولات و فرآیندهای ساختمانی با کارایی بالا، محصولات جدید به ویژه در زمینه های عایق بندی، بسته بندی و پلاستیک اضافه شد. از آن زمان، گروه KNAUF موفق به کسب برتری شهرت خود در سراسر جهان  گردید. موفقیت صنعتی استثنایی آن توسط اصول انسانی و اجتماعی کسب و کاری که همیشه از ارزش های خانوادگی خود قدرت گرفته است، تثبیت می شود.

کناف چیست؟

کناف یا کناوف (به آلمانی: Knauf) نام یک شرکت آلمانی است که در صنعت ساختمان سازی در سطح بین المللی مطرح است. این شرکت در سال ۱۹۳۲ تاسیس شد و محصولات این شرکت در بازار ایران با نام تجاری آن شناخته می شود. محصولات این شرکت برای اولین بار در آلمان استفاده شد و به طور وسیعی گسترش پیدا کرد. با پیشرفت هایی که جهان در دوران صنعتی در زمینه تکنولوژی ساخت و مواد و متریال کاربردی در صنعت ساختمان سازی داشته است موجب ورود و تولید مصالح نوین در ساختمان بوده است که تاثیرات مثبت و شگفت انگیزی در طراحی های خلاقانه ساختمان داشته است.

گالری

کاربرد کناف در ساخت و ساز

مطرح ترین این متریال ها در صنعت ساختمان، محصولات شرکت کناف است. محصولات کناف جزء سیستم های ساختمانی خشک هستند و به عنوان دیوار پوششی، دیوار جداکننده و سقف کاذب در سراسر جهان استفاده می شوند. این محصولات برای تزئینات سقف کاربرد بیشتری دارند. با توجه به اینکه امروزه اهمیت به زیبایی طراحی داخلی افزایش پیدا کرده و افراد با روش ها و تکنیک های مختلف در پی اجرای طرح های جذاب و مدرن در منازل و محل کار خود هستند، استفاده از کناف و کناف کاری از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

کناف یک پانل پیش ساخته از جنس گچ است که از پرکاربردترین پوشش های ساختمانی در بناهای مسکونی و اداری در ایران محسوب می شود. این متریال برای بازسازی و دکوراسیون داخلی استفاده گسترده ای دارد. کناف را می توانیم جایگزین مناسبی برای سقف رابیتس در نظر بگیریم. مزایایی که عامل برتری این نوع پوشش بر مصالح دیگر است را می توان: تنوع زیاد، راحتی در نصب و اجرا، مقرون به صرفه بودن هزینه دانست.

بیش از 30 مدل اجرای کنافانواع محصولات کناف

محصولات کناف را با اتصال پانل های گچی یا سیمانی به سازه های گالوانیزه برای دیوار جداکننده، دیوار پوششی و سقف کاذب و یا تزئینات دکوراسیون داخلی استفاده می کنند. سقف های کناف ساختمانی به دو صورت قابلیت استفاده دارند و به عنوان ثابت و متحرک با جنس های گچی و سیمانی اجرا می شوند. اما دیوارهای کناف ساختمانی فقط به صورت ثابت بوده و قابلیت پوشش فضاها و جداسازی فضاها را دارا می باشد. از مزایای دیوارهای کناف، قابلیت آکوستیک بودن آن است و می توان به مراتب این دیوارها را توسط الیاف معدنی در برابر صدا و حرارت عایق نمود.

پانل کناف ساده RG

گچ برگ ساده RG صفحات روکش داری هستند که سطح و لبه بلند (طولی) آن ها با مقوای محکمی پوشیده شده است و در امتداد محور میانی پشت صفحه مهر آبی کناف چاپ می گردد. پانل های گچی ساده (RG) کناف ایران ساده به طور کلی در همه ساختارهای کناف استفاده می شوند. به طور مثال:

 • دیوارهای جداکننده کناف
 • دیوارهای پوششی کناف
 • سقف های کاذب کناف

گچ برگ مقاوم در برابر رطوبت MR یا GKBI

صفحات مقاوم در برابر رطوبت MR صفحات روکش داری هستند که گچ تشکیل دهنده آن ها با مواد مقاوم در برابر رطوبت پوشش گردیده است. این مدل گچ برگ کناف (کی پلاس)  پانل هایی هستند که صفحات آن ها به رنگ سبز می باشد. در امتداد محور میانی آن ها مهر آبی کناف به صورت لاتین چاپ شده است. مقوای پشت و روی صفحه سبز رنگ است و در امتداد محور میانی پشت صفحه مهر آبی کناف چاپ شده است. علاوه بر مواردی که در استفاده از صفحات روکش دار گچی ساده ذکر شد، از این نوع کناف برای سلولهای تر در ساختمان نظیر حمام، آشپزخانه و دستشویی استفاده می شود.

گچ برگ مقاوم دربرابر آتش FR

این نوع کناف صفحات روکش داری هستند که گچ آن ها حاوی الیاف فایبرگلاس است که آن را دربرابر آتش مقاوم می نماید. این نوع پنل معمولا در محل هایی استفاده میشود که باید حتما تاییدیه آتش نشانی داشته باشد. مثلا در ساختمان های اداری، آسانسور، سالن نمایش و … و در امتداد وسط پشت صفحه مهر قرمز کناف چاپ شده است.دیوارهای جداکننده، پوشش دیوارهای سنتی، سقف کاذب و جاهایی که نیاز به مقاومت در برابر آتش وجود دارد همچون پوشش ستون ها و تیرهای فلزی و بتونی. این نوع کناف برای پوشش دهی طراحی داخلی مجتمع های تجاری مناسب است.

گچ برگ مقاوم دربرابر آتش و رطوبت FM

صفحات مقاوم دربرابر آتش و رطوبت FM صفحات روکش داری هستند که گچ آن ها حاوی الیاف فایبرگلاس و مواد مقاوم در برابر رطوبت بوده و مقوای آن ها با مواد مقاوم در برابر رطوبت پوشیده شده است. پانل های گچی FM در مکان هایی که حساسیت مقاومت در برابر رطوبت توام با مقاومت در برابر حریق مورد نیاز باشد به کار می رود . مقوای پشت و روی صفحه سبز رنگ است و در امتداد محور میانی پشت صفحه مهرقرمز کناف چاپ شده است. این نوع کناف همچون صفحات روکش دار گچی مقاوم دربرابر آتش و نیز در سلول های تر در ساختمان نظیر حمام، آشپزخانه و دست شویی بکار می رود.

پانل های سیمانی (سمنت برد):

پانل های سیمانی که به خاطر استحکام و مقاومت بالا در برابر رطوبت، حریق و ضربه معروف هستند. این پانل ها در قسمت های بیرونی ساختمان نیز قابل استفاده می باشد و می توان به جای آجر، سنگ، بلوک و محصولات مشابه از پانل های سیمانی استفاده نمود. این مدل پانل ها اولین بار توسط شرکت های USG آمریکا و Knauf  آلمان تولید گردید و به سراسر دنیا ارائه شد. هم اکنون در ایران نیز پانل های سیمانی تولید داخل و کشورهای همسایه مثل ترکیه وجود دارد و قابل استفاده می باشد.

انواع سقف 60*60 کناف

 تایل گچی  60 *60 :

تایل های 60 * 60 که در سقف های شبکه قابل استفاده می باشد به شکل های مختلفی تولید می گردد. همچنین انواع متریالی که برای تولید تایل های 60 * 60 مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از: گچ، پی وی سی، فلز، طلق، چوب و… که هر کدام قابلیت ها و ویژگی های ظاهری مخصوص به خود را دارا هستند. از مزایای این مدل تایل، سبک بودن آن ها و آکوستیک بودن و همچنین اجرای سریع و راحت آن می باشد.

مزایای اجرای کناف

تمامی خدمات اجرای کناف دارای امتیاز ها و مزایای مشترکی هستند که در ادامه به شرح برخی از آنان می پردازیم. تفاوت آنان بیشتر در نمای آن است و هر کدام از نظر بصری تفاوت هایی دارند که با توجه به محیطی که در آن قرار است از آنان بهره ببرید انتخاب می شوند.

 • مقرون به صرفه بودن این محصولات
 • قابلیت دسترسی آسان به قسمتهای پشتی
 • نصب در مدت زمان کوتاه و سهل بودن این عمل
 • وزنی کم پنل ها
 • خاصیت انعطاف پذیری بالا
 • قابلیت تغییر دکور در آینده
 • نصب چراغ و تقویت نورپردازی
 • مقاوم در برابر آتش سوزی و زلزله
 • قابلیت ایجاد سیستمهای نورپردازی مختلفی برای جذاب کردن محیط داخلی ساختمان مورد نظر
 • قابل استفاده در واحد های اداری، تجاری و مسکونی
 • دارای پوشش تاسیسات مکانیکال و پوشش الکتریکال در قسمت پشتی
 • دارای پنل ها و پوششهای مختلف برای محیط های مختلف مانند محیط مرطوب

اجرای سقف و دیوار کناف

اجرای کناف

در اجرای کناف، برای پوشش از پنل از جنس گچ استفاده می کنند که روی پروفیل ها و یا شبکه سازه های سپری نورد می شوند. این شبکه با آویزهای قابل تعمیر به سقف وصل خواهد شد. کناف که برای سقف استفاده می شوند شامل دو نوع ساختار متحرک ثابت میشوند. برای زیرسازی از کلیک و برای پر کردن آن از تایلهای گچی 60 در 60 استفاده میشود. تایلهای گچی انواع مختلفی دارند که از انواع آن میتوان به تایل گچی ساده، طرح دار، آکوستیک، فلزی، پوشالی و معدنی اشاره کرد.

هر کدام از مراحل اجرای کناف به دلیل فراوانی در جزئیات ساخت و استفاده از متریال های گوناگون ممکن است تغییرات اساسی را در پایان کار برای ما به ارمغان آورد. بایستی تمام مراحل را بررسی کرده و متریال های مورد استفاده، مورد تایید کارشناسان فنی قرار بگیرد.

مصالح به کار رفته در اجرای پروژه کناف دارای انواع گوناگونی است. مجموعه آکس مصالح را تماما از مواد درجه یک و مرغوب و در بالاترین سطح و کیفیت کنترلی در اختیار شما قرار می دهد. خدمات اجرایی کناف دارای تنوع و روش های متنوع و مختلفی است که در ادامه برخی از انواع این محصولات را برای شما معرفی و شرح می دهیم.

این محصولات شامل انواع مختلفی می باشند که بخشی از آن شامل دیوار جدا کننده، دیوار پوششی، سقف کاذب مشبک، آلومینیومی و سقف کاذب یکپارچه است. از دیگر انواع آن میتوان به سقف کاذب رابیتس، آکوستیک، گریلیوم، ترکیبی، چوبی، تایل و سقف کاذب پی وی سی اشاره کرد. هر کدام از انواع سقف کاذب میتواند به عنوان دیوارپوش هم استفاده شوند. سقف و دیوار کناف در کنار هم تبدیل به طراحی یکپارچه و منظم شوند که به نمای هر چه بیشتر ساختمان کمک شایان توجهی می کند.

خدمات اجرای کناف

اجرای سقف کناف

از تخصصی ترین و مهمترین بخش های اجرای دکوراسیون داخلی، اجرای سقف کناف می باشد. در این مقاله می خواهیم نحوه اجرای سقف کناف و قیمت کناف بیشتر بدانیم. همانطور که می دانید کناف کاربردهای فراوانی در ساختمان سازی دارد. از پرکاربردترین موارد می توان به کناف کاری سقف، اجرای کناف دیوار، کناف سقف پذیرایی، کناف سقف آشپزخانه و کناف پشت تلویزیون اشاره نمود.

کناف علاوه بر تنوع فراوان در طرح و مدل، در کلیه ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری هم مدرن و هم کلاسیک اجرا می گردد. در صورتیکه قصد خرید کناف و اجرای آن را دارید، مجموعه آکس مفتخر است با نیم قرن تجربه در تمام زمینه های ساخت و ساز در خدمت شما عزیزان باشد. برای اجرای کناف، ابتدا باید کناف را از نمایندگی معتبر خریداری نمایید.

خرید کناف از نمایندگی رسمی

شرکت آکس طرح و ساخت نماینده پخش، فروش و اجرای محصولات شرکت کی پلاس (کناف) مفتخر است در خدمت مشتریان گرامی باشد. برای بهره مندی از مشاوره رایگان و سایر خدمات با کارشناسان مجرب آکس تماس بگیرید. شركت آكس طرح و ساخت افتخار این را دارد كه از سال ١٣٨٠ تا كنون نمايندگی رسمی شركت کی پلاس در تهران، لرستان و خراسان رضوی را بر عهده دارد. با خیالی آسوده اقدام به خرید کناف نمایید.

اجرا با مرغوب ترین مصالح و بالاترین سطح کیفیت

شرکت آکس طرح و ساخت دارای گواهینامه ISO 9001:2000 از شرکت URS انگلیس، گواهی تایید صلاحیت فنی از وزارت کار در زمینه های خدمات نیروی انسانی، تامین نگهداری و تعمیر تاسیسات، گواهی مجری درجه یک گازرسانی از سازمان نظام مهندسی و دارای صلاحیت پیمانکاری و رتبه 3 ساختمان و 4 تاسیسات از سازمان برنامه و بودجه می باشد.

ساختار سقف کی پلاس

از اصلی ترین پارامترهایی که شما می توانید در این نوع سقف ها مشاهده کنید، قطعاتی است که تشکیل دهنده کناف می باشند. تمامی این اجزا در کنار هم قرار می گیرند و در نهایت عملکرد ویژه آن را می سازند. این قطعات شامل موارد زیر می شوند:

صفحات روکش دار گچی را می توان از اصلی ترین قطعات این سقف به حساب آورد. تایل های الیاف معدنی و گچی نیز در بین این قطعات قرار می گیرند. از دیگر اجزای تشکیل دهنده سقف کناف می توان به چسب جداکننده، نوارهای درزگیر و همچنین ماستیک اشاره کرد. سقف کاذب کناف از نوار محافظ گوشه، ادوات و اتصالات، مقاطع فولادی سبک، پیچ های اتصال پنل به سازه تشکیل می گردد.

ابزار لازم جهت اجرای سقف کناف (کی پلاس)

مهندسان سازه باید بدانند که زمان اجرای سقف کی پلاس از چه ابزارهایی بهره ببرند و تهیه کدام یک از ضرورت بالایی برخوردار است. از آنجایی که کناف کاری یکی از امورات مربوط به ساختمان ها می باشد، اجرای صحیح آن بسیار ضرورت دارد.

از جمله این ابزارها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

جک نگهدارنده، دستگاه برش قرقره ای و سوهان گرد از جمله اجزای مورد نیاز برای اجرا می باشد. برای اجرای این نوع سقف نیاز است تا ابزارهایی همچون گاری حمل پانل، دستگیره حمل پانل و همچنین ریسمان رنگی تهیه شوند. لیسه استیل، سنباده ماله ای، سنباده دسته دار، ماله استیل و ظرف درست کردن بتونه برای اجرای این نوع سقف کاذب ضروری هستند.
برای اجرای درست سقف کناف نیاز است تا شما ابزارهایی همچون تیغ برش، همزن رنگ، چکش پلاستیکی، غلتک سوزنی، اره چاقویی، دستگاه برش طولی، پخ زن، دریل و گردبرد و در نهایت رنده را تهیه نمایید. تمامی ابزارها وظایف خاصی را بر عهده دارند. نیاز است تا در زمان اجرا تمامی آن ها تهیه شوند و هیچ یک از آن ها از قلم نیفتند.

نحوه اجرای کناف

دیوار کناف

صنعت ساختمان همواره در طول تاریخ، خصوصا در عصر معاصر به دنبال متریال هایی بوده که توام با کارایی بالا هزینه ها را کاهش دهد. دیوار کناف را می توان در این دسته قرار داد. خاصیت همزمان اجرا در بخش دکوراسیون داخلی، استفاده به عنوان دیوارهای عایق و جداکننده و چندین کاربرد مشابه دیگر، دیوار کناف را نسبت به سایر متریال ها در اولویت قرار داده است.

دیوار کاذب کی پلاس

دیوار، المان اساسی ساختمان سازی به شمار می رود. جای گذاری و به کار گیری مناسب سازه، بسیار مهم می باشد. دیوارهای کناف هم جنبه کاربردی دارند و هم ظاهری که کمتر متریالی به طور همزمان این خصوصیات مهم را دارد. برخی فکر می کنند کناف فقط پوششی برای دیوار می باشد. دیوار کاذب کناف صفحات روکش‌دار گچی یا تخته سیمانی الیافی است که با پیچ، میخ و گاهی پرچ روی زیر سازی کناف نصب می‌شوند. دیوار کناف را می توان با توجه به تنوع پنل های مختلف بسته به نوع کاربرد در هر مکانی اجرا کرد.

اجرای دیوار کاذب

قابلیت اجرا در نما با پنل های سیمانی و مقاومت بالای سمنت برد یکی از همین کاربردها می باشد. پنل های FR صورتی مقاوم در برابر حریق به همراه سازه های مشخص توسط کارشناس مربوطه، به راحتی دیوارهای مورد تایید سازمان ایمنی را به وجود می آورند. با ترکیب همه پنل ها با عایق های پشم سنگ و ورق های فوم یا یونولیت به راحتی می توان دیوار عایق صوت یا آکوستیک را اجرا کرد.

سمنت برد (پنل های سیمانی) امکان استفاده از مصالح و متریال های دیگر، روی دیوار سیمانی با مقاومت بالا را به سازندگان ساختمان می دهند. مصالح و متریال هایی چون کاشی، کابینت، سینک ظرفشویی، فلاش تانک و بسیاری دیگر این قابلیت را دارند.

در بخش دکوراسیون و زیباسازی ساختمان ها با تکیه و کاربرد درست پنل های کناف، ترکیب رنگ، نورپردازی، دیوارپوش و کاغذدیواری می توان دیوارهای دکوراتیو و دربخش عامیانه و پرمصرف، دیوارهای تی وی روم را طراحی و اجرا کرد.

ویژگی ها و مزایای دیوار خشک

قابلیت ایجاد حجم، سطح و شکل پذیری کناف، برای طراحان و معماران خوش ذوق موجب گردیده که هر ایده جذابی را جامه عمل بپوشانند. همچنین با کمی ظرافت اجرایی، یک المان یا فضای دکوراتیو خاص ایجاد کنند. کمتر متریالی مانند کناف امکان تمام موارد اشاره شده را همزمان در اختیار طراحان و کارفرمایان ساختمان قرار می دهد. هزینه بسیار پایین، سرعت اجرای بالا و شکل پذیری مناسب از مهمترین عوامل استفاده از دیوارهای کناف می باشد.

 نمایندگی کناف در ایران

شرکت آکس طرح و ساخت از ابتدا تا کنون همواره پیشرو در صنعت نوین ساختمان بوده، در همین راستا از سال 1380 اقدام به دریافت نمایندگی فروش و اجرای محصولات شرکت کناف ایران نمود. از این تاریخ تا به امروز موفق به فروش متریال و اجرای بسیاری از پروژه های نام آشنای کشور گردیده است. با توجه به کیفیت اجرای بالا و رعایت ضوابط فنی در بالاترین رتبه فنی ارزیابی شده از واحد بازرسی شرکت کناف ایران قرار گرفته است.

تایل آکوستیک چیست؟همچنین این مجموعه در سال 1399 اقدام به تاسیس شرکت بی صداسازان خاورمیانه نمود. درضمن تنها تولید کننده سقف های کاذب آکوستیک و ضد حریق در ایران با نام تجاری راک تایل می باشد. برای بهره مندی از خدمات ما و مشاوره رایگان با کارشناسان شرکت آکس طرح و ساخت تماس بگیرید.

نمایندگی کی پلاس kplus

شرکت کی پلاس ( Kplus) بزرگترین شرکت تولید کننده محصولات ساخت و ساز خشک در سطح خاورمیانه می باشد. این شرکت که قبل ها تحت عنوان شرکت کناف ایران و تحت نظر شرکت کناف آلمان فعالیت می نمود، در سال 1399 با توجه به تحریم های بین المللی مجبور به قطع همکاری مستقیم با کناف آلمان و تغییر اسم خود به کی پلاس شد.

مجموعه آکس طرح و ساخت با نمایندگی kplus ایران، به عنوان عامل فروش کی پلاس تمامی محصولات آن را به همراه خدمات پس از فروش عرضه می کند و مفتخر است با سالها تجربه درخشان در خدمت شما عزیزان جهت اجرای پروژه های بازسازی و نوسازی ساختمان باشد.

اجرا کی پلاس

اجرای محصولات کی پلاس

محصولات شرکت کی پلاس در دو گروه درای وال و محصولات پودری قرار می گیرند. درای وال و محصولات پودری هر کدام شامل تعداد زیادی از محصولات کی پلاس می باشند.

برای اجرای محصولات کی پلاس، از اولین مرحله نصب تا پایان مرحله اجرا، باید از متخصصین مربوطه مشاوره بگیرید و مراحل اجرا نیز توسط آن ها آنالیز و بررسی گردد. دلیل بررسی و آنالیز توسط متخصص، جزئیات بسیار زیاد آن و استفاده از متریال های متخلف در اجرا می باشد که می تواند در کیفیت اجرا تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. به همین دلیل بایستی تمام مراحل بررسی گردد و متریال ها نیز مورد تایید کارشناسان فنی قرار بگیرد تا محصول نهایی از کیفیت مناسب بهره مند گردد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید