سقف کناف

سقف کناف چیست : همانطور که میدانید امروز طراحی داخلی خانه ها به یکی از دغدغه های طراحان و حتی مردم تبدیل شده است که باعث شده در چند سال گذشته تغییرات چشمگیر و بسیار زیادی را در طراحی داخلی و نوع ساخت ساختمان ها داشته باشیم ، از این رو در بازسازی منزل و اجرای و نصب شاهد رشد بسیار زیادی در اجرای سقف کاذب مختلف و دیوار های جدا کننده باشیم.

این محصولات نیز یکی از هم ترین بخش های طراحی و ساخت داخلی خانه های است که اگر به درستی اجرای شود میتواند به زیبایی محیط داخلی کمک بسیار زیادی کند ، برای اینکه شما کاربران عزیز درک بیشتری از سقف های کناف داشته باشید در ادامه مطلب چند نمونه از آنها را برای شما گذاشته ایم. در ادامه با گروه آکس طرح و ساخت همراه باشید.

سقف کناف مدرن

طراحی و دکوراسیون داخلی منزل یکی از مهم ترین عوامل در زیباسازی فضای داخلی است به همین دلیل عوامل بسیاری دست به دست هم داده اند تا شما بتوانید به راحتی به زیبایی و طراحی زیبا منزل خود، دست پیدا کنید. این محصول یک عنصر مهم در دکوراسیون هر اتاقی شناخته شده است که مصالح اصلی را می پوشاند و همچنین جلوه های دنج تری به اتاق می دهد. استفاده از محصولات مدرن در زیباسازی منزل هم نقش مهمی دارد.
در ادامه مطلب قصد داریم تا شمارا با یک نوع مدرن که سقف کناف نام دارد اشنا کنیم.

سقف کناف ایران

سقف کناف چیست‌ ؟ خیلی ها شاید اصلا ندانند این محصول چیست و میتواند چه کاربردی داشته باشد ! در ادامه ما برای شما به صورت تئوری توضیح خواهیم و چند مثال نیز برای شما خواهیم در در اداما با ما همراه باشید.

این محصولات نوعی صفه روکش دار بوده که روی آن گچی می باشد و به صورتی دیگر میتوان گف که کناف نوعی نصل جدید گچ محسوب میشوند که در کلیه کارهای ساختمانی جدید به کار میروند. اما چه دلیلی دارد که از این  نوع گچ استفاده شود ؟ بهتر است بدانید که این مدل دارای سرعت اجرای بسیار بالا بوده و نحوه اجرای وسیع تری دارد که به زیباسازی ساختمان ها کمک بسیاری میکند. سقف کناف

نوآوری و ساخت اولیه این محصول از کشور آلمان بوده که با تکنولوژی آلمان بهترین اجرا را در آن خواهیم داشت ، پس تا اینجا دانستید که بهترین نوع و جنس که ساخت آلمان است . با استفاده از این نوع صفحه ساخته می شود و امروزه یکی از مهم ترین عناصر ساختمانی شناخته شده است. قبل از انتخاب و اجرای مدل اولین چیز مشخص کردن فضایی است که میخواهید سقف آن را کناف کاری کنید بعنوان مثال طرح که برای اتاق خواب است، بدرد حمام نمی خورند.

ویژگی های مختلف در اجرا

سرعت کار بالاتر
تنوع بیشتر در طراحی
امکان ساختن دکورهای 4 سانتی متری
ترکیب انواع نورهای دکوراتیو و اصلی
در مقابل زلزله مقاومت خوبی دارد
هنگام بازسازی منزل دسترسی اسانی به سازه خواهید داشت

مدل جدید سقف کناف 2020

نحوه اجرای کناف سقفی

تا اینجا شما از ویژگی های خوب مطلع شدید و دانستید که اجرای بسیار آسانی دارد و به زیبایی ساختمان ها در ساخت و ساز میواند کمک بسیاری کند اما ، در ادامه با ما همراه باشید تا از معایب این سقف های برای شما بگوییم.

معایب پوشش کناف

بطورکلی در برابر آب مقاومتی ندارد

بدون گچ کاری بر روی سطح آن اسیب می بیند

در برابر ضربه های سنگین مقاومت بالایی ندارند.

اگر به صورت غیر استاندارد نصب شود ممکن است باعث سقوط شود.

وقتی جای مرطوب نصب شود تحت تاثیر قرار میگیرد و مرطوب موجب بوجود امدن قارچ می شود

اگر از مصالح با کیفیت مناسب و خوبی استفاده نشود ، باعث بوجود آمدن ترک در پوشش می شود.

اگرچه به راحتی و اسانی نصب می شود اما حتما باید متخصصان آن را نصب کنند در غیر این صورت به مشکل بر خواهید خورد.

گچ بهتر است یا کناف ؟

شاید برایتان سوال پیش بیاید که گچ بهتر است یا کناف که البته در این باره باید بدانید که به دلایل زیر بهتر از گچ است :

سبک تر از گچ است

زودتر از گچ قابل اجرا شدن است

طرح های بیشتری را شامل میشود

در برخی از مواقع هم هزینه های کمتری نسبت به گچ کاری دارد

و مواردی دیگر…

طرح جدید سقف های کنافی

خدمات اجرای کناف سقف در تهران

جهت کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با انواع نمونه ها و مدل های جدید طراحی کناف در ساختمان های مسکونی و فروشگاه ها، می توانید با متخصصین گروه آکس طرح و ساخت کناف تماس حاصل فرمایید.

مزایا استفاده از کناف سقف

از مزیت های سقف کناف می توان به موارد زیر اشاره کرد :

در کمترین زمان ممکن نصب و اجرا می شوند.

قابلیت برداشت و تعمیر بسیار ساده ای دارند.

دارای طرح های بسیار متنوع و مختلفی است.

می تواند یک پوشش ضد حریق و ضد آب بر سازه باشد.

پوشش بسیار خوبی برای مخفی کردن تاسیسات پشت سقف است.

در صورت نیاز می توانید به تاسیسات پشت پوشش دسترسی داشته باشید

دارای وزن سبک تری نسبت به دیگر سازه ها دارند و بار زیادی را روی ساختمان وارد نمیکنند.

سقف کناف پوششی عالی برای مخفی نمودن تاسیساتی است که در سقف تعبیه شده و نمایان هستند.

نمونه طرح سقف کناف

انواع ضخامت کناف سقف

همانطور که می دانید ، این محصول بر طبق نیاز و محلی که نصب و اجرا می شود می تواند از ضخامت های مختلفی برخوردار باشد، که هر کدام از آنها دارای ویژگی های خاص خود می باشند و در محل ها و محیط های مختلف به کار می روند.

معرفی انواع کناف سقف با ضخام های مختلف :

ضخامت ۶ میلی متر : این کوچک ترین و کم ترین ضخامت برای اجرای پوشش های کناف می باشد که تنها برای طرح های قوس دار تند و منحنی استفاده می شوند . همچنین این ضخامت در ساخت دیوار و سقف کاربرد و استفاده ای ندارد.

ضخامت ۱۰ میلی متر : استفاده و به کار گیری از کناف سقف با ضخامت 10 میلی متر برای طرح های با انحنای زیاد صورت می گیرد و این نمونه هم برای اجرای سقف و دیوار مورد استفاده قرار نمیگیرد.

ضخامت ۱۲ میلی متر : از این ضخامت می توان برای دیوار های جدا کننده و غیر بابر ، کناف سقف دکوراتیو و کناف پوششی استفاده کرد.

ضخامت ۱۵ و ۱۸ میلی متر و بالاتر : این نوع محصولات که از ضخامت بالاتری برخوردار هستند دارای مقاومت بسیار خوب و بالایی می باشند که از آنها برای قسمت های که احتمال برخورد اجساب خارجی را دارند استفاده می شود.