سقف کاذب

Dropped ceiling
سقف کاذب
4.9 (98.57%) 98 vote[s]

سقف کاذب که به زبان انگلیسی Dropped ceiling شناخته شده و نامیده میشود ، در دکوراسیون و معماری های دالی قابل استفاده بوده و فضای زیبا و کلاسیک برای شما به ارمغان می آورد. حال به سراغ توضیح اصلی سقف کاذب میرویم ، سقف های کاذب همانطور که از نامشان مشخص شده یک پوشش بوده که بر روی سقف اصلی نصب می شوند. از انواع سقف های کاذب میتوان به سقف های گچی ، چوبی ، استفاده از فلزات سنگین ، پی وی سی ، شیشه ای ، آهنی ، روکش دار ، آلومینیومی و … اشاره داشت که هر کدام یک از آنها در محیط های مختلف استفاده می شوند و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند.

حال به نوع ساختار Dropped ceiling می پردازیم و در این بخش می آموزیم که بخش های مختلف به چه شکلی هستند و چه ویژگی هایی دارند. پنل های سبک و شبکه فلزی : بخش شبکه فلزی به سقف اصلی نصب شده و پنل ها بر روی آن قرار می گیرند ، یکی از نکته های مهم در سقف کاذب این بوده که دغدغه پوشش و مخفی کردن عوامل زیر سقف را از بین میبرد و فضای بسیار خوبی برای شما به ارمغان می آورد. سقفهای کاذب معمولا در موارد زیر به کار میروند و ویژگی های خاصی دارند : پوشش تاسیسات زیر سقف اصلی ، آکوستیک کردن محیط ، هدایت و جلوگیری از اتلاف دما و تنظیم رطوبت ، نورپردازی مناسب و … می باشد.

سقف کاذب

خدمات نصب سقف کاذب

برای خرید ، و اطلاع از هزینه خدمات نصب سقف کاذب میتوانید با شرکت آکس تولید کننده ،نماینده و عامل فروش کناف در ایران با بیش از 30 سال تجربه در این زمینه تماس گرفته و از خدمات بازسازی ساختمان ، طراحی دکوراسیون داخلی و … بهره ببرید . قسمت پشتی به دلیل اختلاف دما و رطوبت یا عبور لوله های تاسیساتی مکانیکی ، دچار تعرق میشود این اتفاق ممکن است به پنل یا تایل سقفی آسیب وارد کند.

برای جلوگیری از این مشکل می توان در پشت این سقف یک لایه عایق استفاده کرد. و یکی از ویژگی های استفاده از این سیستم انعطاف پذیری و قابلیت قوس و شکستگی آن است. رده وزنی وابسته به نوع و ضخامت پوشش کاری آن هاست. میانگین این رده بین ۱۱/۵ تا حدود ۵۰ کیلوگرم بر متر مربع است

خدمات نصب خدمات پوشش کاذب کاذب

معایب سقف کاذب چیست

یکی از مهم ترین معایب این است که ارتفاع اتاق را میتواند به میزان چند اینچ کاهش دهد زیرا زیر آن نصب می شود.

عمر طولانی ندارد و نیاز به مراقبت همیشگی دارد..

پس از مدتی نشست می کند و رنگ خود را از دست می دهد.

به اندازه سقف های قدیمی استحکام ندارند مخصوصا در مواقعی که زلزله رخ می دهد ناپایدار هستند.

خدمات پوشش کاذب

نحوه اجرای پوشش کاذب

نصب سریع و آسان سقف کناف کاذب یکی از مهم ترین مواردی است که تولیدکنندگان در ساخت آن رقابت بسیاری دارند. نصب آسان به عواملی چون : سبکی متریال انتخاب کردن حجم و زاویه های مناسب برای نصب بهتر انتخاب کردن متریالی که در کنار هم به راحتی جفت و جور شوند تولید سازه هایی با اندازه های مختلف و … بستگی دارد. با توجه به میزان رطوبت بالایی که در برخی استان های شمالی کشور وجود دارد، استفاده از سقف کاذب پی وی سی می تواند مشکلاتی که در این مناطق دارند را برطرف کند. طراحان نیز در تلاش اند که با در نظر گرفتن تمامی این موارد،متریالی را طراحی کنند تا به راحتی ویژگی های مورد نیاز را تامین کنند. تمامی موارد نام برده شده در طراحی و ساخت مهم و موثر است زیرا تک تک موارد در بکارگیری هر طرحی به خوبی استفاده می شود.

نحوه اجرای پوشش

ویدیو اجرای سقف کاذب