در حال بارگذاری لوگو

قیمت انواع سقف کاذب

قیمت انواع سقف کاذب با توجه به متریال انتخابی، زیرسازی، مصالح، صفحات پوششی و در نهایت نمای سقفهای کاذب تعیین می گردد. درضمن موارد دیگری چون محل اجرا، ارتفاع، سختی کار، اندازه، مدت زمان و … بر قیمت گذاری تاثیر مستقیم دارند. در بحث قیمت گذاری سقفهای کاذب 70 درصد برای تهیه مصالح و سی درصد برای هزینه اجرا محاسبه می گردد.

خدمات سقفهای کاذب از فروش انواع سقف کاذب تا نصب و اجرای اصولی و حرفه ای در شرکت آکس طرح و ساخت برای مشتریان گرامی مهیاست. برای بهره مندی از خدمات مشاوره رایگان و بازدید از محل پروژه با کارشناسان خود در آکس طرح و ساخت تماس بگیرید. ما تمام خدمات فروش، طراحی و اجرای حرفه ای سقفهای کاذب را با بهترین قیمت و ضمانت اجرا به شما عزیزان ارائه می دهیم.

سقف کاذب

انواع سقف کاذب

سقفهای کاذب انواع مختلفی دارند. از محبوب ترین و پرکاربردترین آن ها می توان به سقف کناف، سقف کشسان، سقف آسمان مجازی، سقف کاذب پی وی سی، سقف رابیتس و سقف شبکه اشاره نمود. سقفهای کاذب موجود در بازار ایران و جهان به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند که هر کدام کاربرد و ویژگی های خاصی دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله انواع سقف کاذب را بخوانید.

سقف کاذب

هزینه نصب سقفهای کاذب

تنوع زیاد مصالح و نوع اجرای سقفهای کاذب، مزید برعلت شده که در بازار ساختمان، اختلاف قیمت فراوانی وجود داشته باشد. کارفرما جهت بررسی و برآورد هزینه نصب سقفهای کاذب با شرکت های معتبر ارتباط برقرار می کند. از این رو امکان ضرر از لحاظ هزینه، اجرا و کیفیت به حداقل می رسد. سپس کارفرما به طور مستقیم با کارشناس مربوطه وارد تعامل و بررسی می گردد. کارشناس متخصص با بررسی دقیق که شامل خواسته کارفرما، کاربری، محل اجرا، استاندارد اجرا و موارد متعدد دیگر می شود، هزینه را بین 95 تا 100 درصد نزدیک به هزینه نهایی اتمام پروژه برآورد می کند.

تعیین قیمت اجرای سقف کاذب

در بحث قیمت گذاری 70 درصد برای تهیه مصالح و سی درصد برای هزینه اجرا محاسبه می گردد. لازم به توضیح است که در بین فعالان، پیمانکاران، شرکت ها، نیروهای اجرایی و حتی تارگت ها و دفترچه های رسمی قیمت گذاری، برخی عملیات ها و تأمین مصالح به صورت متری محاسبه نمی گردد. بلکه با توجه به مصالح مصرفی و اجرت نیروی اجرا، قیمت سقفهای کاذب تعیین می گردد. برای نمونه سقفهای کاذب سرویس یا حمام به ابعاد 2 تا 5 مترمربع در هیچ مصالح و اجرایی به صورت متری محاسبه قیمت نمی شود. معمولا در عرف صنف های ساختمانی، مصالح و اجرا تا 30 مترمربع به صورت توافقی برآورد قیمت و هزینه می گردد. در ضمن تمامی خدمات تخصصی تأمین مصالح و اجرای سقفهای کاذب از ابتدا تا انتها در مجموعه قابل انجام می باشد.

طراحی و اجرای انواع سقف کاذب

سقف کاذب یکی از شاخه های رشته معماری است که برای پوشش سقف اصلی به کار می رود. این سازه ها در مدت زمان کمی جای خود را در صنعت ساختمان پیدا کرد. درضمن به‌صورت گچی، چوبی، فلزات رنگین، پی‌وی‌سی، شیشه‌ای، آهنی، ورق‌های فلزی روکش‌دار، آلومینیومی، کامپوزیت و غیره نصب میگردد. در هر صورت این متریال قابلیت اجرا به‌صورت واحد و یا با هم را داراست. حضور این سقف در ساختمان، دغدغهٔ پوشش و مخفی نگه داشتن عوامل زیر سقف را از بین می‌برد. این امر، یکی از ویژگی‌های بارز این سازه های کاذب نیز هست.

نحوه اجرای سقفهای کاذب

سقفهای کاذب به سقف اصلی و دیوارهای اطراف متصل می گردد و سازه اصلی بار آن را تحمل می کند. این سازه برای عایق نمودن سقف در برابر صدا و حرارت، اجرای نورپردازی های دکوراتیو و پوشش سیم های تأسیسات کاربرد دارد. در اکثر خانه های امروزی می توان نمونه های مختلف آن را در بخش های مختلف مشاهده کرد. این سقف ارتفاع اتاق را کاهش می دهد. به همین منظور برای جلوگیری از ایجاد فضایی محدود و تنگ آن را لزوما دیوار به دیوار اجرا نمی کنند. امروزه با خلق ایده های جدید، طرح های متنوعی برای این سقف ارائه می شود. شما می توانید با توجه به سلیقه و دکوراسیون مورد نظر آن ها را انتخاب نمایید. طراحی سقف کاذب از جمله جذاب ترین موضوعات در معماری می باشد. در ویدئوی زیر یکی از پروژه های طراحی و اجرای سقف دکوراتیو کاذب کناف را مشاهده می نمایید.

 

انتخاب بهترین سازه کاذب

برای انتخاب بهترین سقف از بین سقفهای کاذب، ابتدا با سقفهای کاذب موجود و پرکاربرد در بازار آشنا شوید. از محبوب ترین و پرفروش ترین این سقفها می توان به سقف کناف، سقف پی وی سی pvc، سقف کشسان، سقف آسمان مجازی و شبکه اشاره نمود. هر کدام از این سقفهای کاذب طرح ها و مدلهای متنوعی با کارایی و کاربرد متفاوت دارند. از این رو برای انتخاب و خرید بهترین سقف و سازه کاذب بهتر است به نکات زیر توجه نمائید.

انتخاب بهترین سقف کاذب

5 نکته در انتخاب بهترین سقف کاذب

 1. نوع و میزان فضایی که قرار است سقف نصب و اجرا گردد، ساختمان مسکونی است یا ساختمان اداری و تجاری است.
 2. میزان هزینه ای که برای طراحی، نصب و اجرای آن در نظر گرفته اید.
 3. انتخاب یکی از سقفهای کاذب متناسب با شرایط آب و هوایی، رطوبت، گرما و …
 4. انتخاب طرح، مدل و رنگ سقف مورد نظر
 5. نصب و اجرای اصولی و صحیح سقف

اجرای سقف کاذب و دیوار خشک برای ساختمان اداری

در ویدئوی زیر مراحل اجرای سقف و دیوار کاذب کناف را در یک ساختمان اداری مشاهده می نمایید. مجموعه آکس با ضمانت کیفیت کالا و اجرا خدمات فروش و اجرای انواع سقف و دیوار خشک کناف را به شما ارائه می دهد. برای بهره مندی از خدمات مشاوره رایگان و بازدید از محل پروژه با کارشناسان خود در آکس طرح و ساخت تماس بگیرید.

جدیدترین مدلهای سقف کاذب

همانطور که گفتیم سقفهای کاذب تنوع زیادی در طرح و رنگ و حتی نوع اجرا دارند. کارشناسان اجرایی این سقفها را به صورت تکی و یا ترکیبی طراحی و اجرا می کنند. در ادامه چند نمونه از تصاویر جدید پروژه های سقف کاذب را مشاهده می کنید. برای مشاهده تصاویر بیشتر به بخش گالری سایت مراجعه نمائید.

جدیدترین مدلهای سقف کاذب

جدیدترین مدلهای سقف کاذب

جدیدترین مدلهای سقف کاذب

جدیدترین مدلهای سقف کاذب

جدیدترین مدلهای سقف کاذب

 

تأثیر سقف کاذب در طراحی دکوراسیون داخلی

با استفاده از این نوع سقف ها می توان تغییری اساسی در دکوراسیون داخلی به وجود آورد. این سقف ها با طراحی منحصر بفرد و جذاب دکوراسیون را زیباتر می کند و جلوه ای متفاوت به آن می بخشند. از آنجایی که سقف کاذب بعد از سقف اصلی اجرا می گردد، مهمترین نقش آن پوشش دهی تأسیسات و آکوستیک سازی فضا می باشد.

تأثیر سقف کاذب در طراحی دکوراسیون داخلی

 

نورپردازی سقفهای کاذب

از قابلیت های ویژه سقفهای کاذب اینست که در آن نورپردازی انجام می گردد و فضایی دکوراتیو و دلنشین ایجاد می نماید. ایجاد طرح های دکوراتیو، ایجاد بستر نورپردازی مدرن متناسب با فضا و جلوگیری از رطوبت و اتلاف دما نیز از مزایای سقفهای کاذب به شمار می رود.

نورپردازی سقف کاذب

سقف کاذب آشپزخانه

آیا طراحی و اجرای سقفهای کاذب در آشپزخانه خوب است؟ با توجه به اینکه سقف‌های کاذب عایق حرارتی هستند، از این رو برای کنترل دمای آشپزخانه استفاده از آنها خوب است.

سقف کاذب آشپزخانه

کدام سقف کاذب برای آشپزخانه بهتر است؟

برای انتخاب سقف مناسب برای آشپزخانه توجه به دکوراسیون آشپزخانه، اندازه و میزان هزینه حائز اهمیت می باشد. البته سلیقه صاحب خانه نیز در نظر گرفته می شود. از بین سقفهای کاذب، سقف کناف، سقف کشسان، سقف پی وی سی می تواند گزینه های خوبی برای سقف آشپزخانه باشند. هر کدام از این سقفها ویژگی هایی دارند و در طرح ها و رنگهای متنوعی طراحی و اجرا می شوند.

سقف کاذب سرویس بهداشتی

سقف کاذب سرویس بهداشتی

آیا داشتن سقف کاذب در حمام خوب است؟

سقفهای کاذب برای حمام نه تنها بر ارزش زیبایی شناختی این فضا می افزاید، بلکه ماهیت مفیدی نیز دارد. مانند مخفی کردن کانال های AC، لوله ها، سیم ها و حتی پوششی صاف به سقف شما می دهد.

کدام نوع سقف برای حمام مناسب است؟

سقف اکریلیک

سقف اکریلیک امروزه بیشتر برای حمام مورد علاقه مردم است. زیرا طیف گسترده ای از سایه های رنگی و طرح های متنوع در دسترس است.

ایده های پرطرفدار طراحی سقف کاذب

ایده های پرطرفدار طراحی سقف کاذب 

مینیمالیستی

طراحی سقفهای کاذب مینیمال به دلیل سادگی می تواند فوق العاده زیبا به نظر برسد. ظاهری مدرن دارد اما حتی می تواند کاملاً با دکوراسیون سنتی ترکیب شود.

ایده های پرطرفدار طراحی سقف کاذب نوربرجسته 

نور برجسته

اگر می خواهید نورپردازی ویژه ای داشته باشید، سقف کناف یک انتخاب عالی است. سقف کاذب کناف که در نزدیکی دیوار قرار دارد برای اجرای نورپردازی ساخته شده است و با ایجاد درخشش ملایم به فضا جلوه ای آرام می بخشد.

سقف معلق: این یکی از شیک ترین ایده های سقف کاذب است که در آن سقف های کاذب ساخته شده از کناف با چوب تکمیل می شود. علاوه بر این، لامپ های آویز از قسمت چوبی سقف و نورافکن های ثابت روی کناف می توانند شدت نور اتاق را کنترل کنند.

سقف طرح دار شما می توانید هر نوع طراحی هنری را انتخاب کنید، از خطوط متقاطع گرفته تا الگوی جالب روی سقف. این الگو در ترکیب با چراغ ها زیبایی طرح سقف را دوچندان می کند.

 

سوالات متداول

سقف کاذب چیست؟

سقفهای کاذب پوششی غیرباربری هستند که بعد از سقف اصلی اجرا می گردند. نقش سازه های کاذب به عنوان یک عنصر معماری پوشش دهی تأسیسات زیر سقف اصلی می باشد. همچنین در آکوستیک سازی فضا، ایجاد حجم های دکوراتیو نیز مؤثر هستند. جلوگیری از رطوبت و اتلاف دما و ایجاد بستر نورپردازی مدرن متناسب با فضا و … از ویژگی های این سقفها می باشد.

سقفهای کاذب موجود در بازار کدامند؟

از محبوب ترین و پرکاربردترین سقفهای کاذب می توان به سقف کناف، سقف آسمان مجازی، سقف کشسان، سقف پی وی سی و سقف شبکه اشاره نمود. با توجه به نصب سریع و سرعت اجرایی بالای سازه های کاذب روز به روز بر طرفداران آن هم در ایران و هم در سراسر دنیا افزوده می گردد. شرکت آکس طرح و ساخت خدمات سقفهای کاذب با بهترین قیمت و ضمانت اجرایی بالا را در سراسر ایران ارائه می دهد.

مهمترین مزایای سقفهای کاذب :

 • این سقفها قابلیت جا به جایی دارد و هزینه اجرای آن در مقایسه با تعمیر و بازسازی سقف اصلی ارزان تر خواهد بود.
 • این سقف نقش بسیاری در جذب صدا دارد بنابراین از انتقال سر و صدا بین طبقات جلوگیری می کند.
 • تعمیر سازه کاذب آسان است.
 • این سقف لوله ها و سیم کشی های رد شده در سقف اصلی را پوشش می دهد.
 • اجرای سازه کاذب نقش بسزایی در بهینه سازی مصرف انرژی دارد؛ زیرا از هدر رفت انرژی گرمایشی و سرمایشی جلوگیری می کند.
 • با استفاده از سازه کاذب می توان نورپردازی های بسیار زیبا در فضای مورد نظر اجرا نمود.
 • اگر سازه کاذب درست اجرا شود، می تواند مصرف سوخت در ساختمان را به حداقل برساند.
 • نصب عایق های حرارتی و اجرای سازه کاذب بدون هیچ نوع درز می تواند انتقال حرارت را کاهش دهد.

کلمات کلیدی را وارد نمایید