در حال بارگذاری لوگو

سقف کاذب فروش و اجرا

سقفهای کاذب انواع مختلفی دارند. از محبوب ترین و پرکاربردترین آن ها می توان به سقف فلزی، سقف کناف، سقف کشسان، سقف پی وی سی و سقف شبکه اشاره نمود. سقفهای کاذب موجود در بازار ایران و جهان به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند که در ادامه به بررسی کامل کاربرد و نوع ساختار آنها اشاره می کنیم.

خدمات سقفهای کاذب از فروش انواع سقفهای کاذب تا نصب و اجرای اصولی و حرفه ای توسط تیم فنی و متخصص در شرکت آکس طرح و ساخت برای مشتریان گرامی مهیاست. برای بهره مندی از خدمات مشاوره رایگان و بازدید از محل پروژه با کارشناسان خود در آکس طرح و ساخت تماس بگیرید. ما تمام خدمات سقف کاذب فروش، طراحی و اجرای حرفه ای را با بهترین قیمت و ضمانت اجرا به شما عزیزان ارائه می دهیم.

سقف کاذب

سقف کاذب چیست؟

سقف کاذب پوششی غیرباربری است که بعد از سقف اصلی اجرا می گردد. نقش سازه های کاذب به عنوان یک عنصر معماری پوشش دهی تأسیسات زیر سقف اصلی می باشد. همچنین در آکوستیک سازی فضا، ایجاد حجم های دکوراتیو نیز مؤثر هستند. جلوگیری از رطوبت و اتلاف دما و ایجاد بستر نورپردازی مدرن متناسب با فضا و … از ویژگی های این سقفها می باشد. از جمله مواردی که در انتخاب این سازه برای فضاهای مسکونی، تجاری، اداری و … از اهمیت ویژه ای برخوردار است می توان به سبکی، دسترسی آسان به تأسیسات پشت سقفهای کاذب اشاره نمود. درضمن عدم آسیب به ساکنین در زمان وقوع حادثه اعم از زلزله، سیل و آتش سوزی از دیگر مزایای آن است. همچنین توجه به جذابیت های معماری این عنصر ساختمانی نظیر تنوع بافت و رنگ، قابلیت انعطاف پذیری در اجرا و … حائز اهمیت است.

سقف کاذب

طراحی، نصب و اجرای انواع سقف کاذب

سقفهای کاذب یکی از شاخه های رشته معماری است که برای پوشش سقف اصلی به کار می رود. این سازه ها در مدت زمان کمی جای خود را در صنعت ساختمان پیدا کرد. درضمن به‌صورت گچی، چوبی، فلزات رنگین، پی‌وی‌سی، شیشه‌ای، آهنی، ورق‌های فلزی روکش‌دار، آلومینیومی، کامپوزیت و غیره نصب میگردد. در هر صورت این متریال قابلیت اجرا به‌صورت واحد و یا با هم را داراست. حضور این سقف در ساختمان، دغدغهٔ پوشش و مخفی نگه داشتن عوامل زیر سقف را از بین می‌برد. این، یکی از ویژگی‌های این متریال کاذب نیز هست. کاربر گرامی برای مشاهده مدلهای طراحی و نمونه های اجرایی به بخش گالری مراجعه نمائید.

نحوه اجرای سقف کاذب

سقفهای کاذب به سقف اصلی و دیوارهای اطراف متصل می گردد و سازه اصلی بار آن را تحمل می کند. این سازه برای عایق نمودن سقف در برابر صدا و حرارت، اجرای نورپردازی های دکوراتیو و پوشش سیم های تأسیسات کاربرد دارد. در اکثر خانه های امروزی می توان نمونه های مختلف آن را در بخش های مختلف مشاهده کرد. این سقف ارتفاع اتاق را کاهش می دهد. به همین منظور برای جلوگیری از ایجاد فضایی محدود و تنگ آن را لزوما دیوار به دیوار اجرا نمی کنند. امروزه با خلق ایده های جدید، طرح های متنوعی برای این سقف ارائه می شود. شما می توانید با توجه به سلیقه و دکوراسیون مورد نظر آن ها را انتخاب نمایید. طراحی سقفهای کاذب از جمله جذاب ترین موضوعات در معماری می باشد.

انتخاب بهترین سقف کاذب

برای انتخاب سازه های کاذب، ابتدا با سقفهای کاذب موجود و پرکاربرد در بازار آشنا شوید. از محبوب ترین و پرفروش ترین این سقفها می توان به سقف کناف، سقف پی وی سی pvc، سقف کشسان، سقف فلزی و شبکه اشاره نمود. هر کدام از این سقفهای کاذب طرح ها و مدلهای متنوعی با کارایی و کاربرد متفاوت دارند. از این رو برای انتخاب و خرید بهترین سقف کاذب بهتر است به نکات زیر توجه نمائید.

5 نکته در انتخاب بهترین سقف کاذب

 1. نوع و میزان فضایی که قرار است سقف نصب و اجرا گردد، ساختمان مسکونی است یا ساختمان اداری و تجاری است.
 2. میزان هزینه ای که برای طراحی، نصب و اجرای آن در نظر گرفته اید.
 3. انتخاب یکی از سقفهای کاذب متناسب با شرایط آب و هوایی، رطوبت، گرما و …
 4. انتخاب طرح، مدل و رنگ سقف مورد نظر
 5. نصب و اجرای اصولی و صحیح سقف

تأثیر سقف کاذب بر دکوراسیون داخلی

با استفاده از این نوع سقف ها می توان تغییری اساسی در دکوراسیون داخلی به وجود آورد. این سقف ها با طراحی منحصر بفرد و جذاب دکوراسیون را زیباتر می کند و جلوه ای متفاوت به آن می بخشند. از قابلیت های ویژه سقفهای کاذب اینست که در آن نورپردازی انجام می گردد و فضایی دکوراتیو و دلنشین ایجاد می نماید. در ویدئوی زیر یکی از پروژه های طراحی و اجرای سقف دکوراتیو کاذب کناف را مشاهده می نمایید. از آنجایی که سقف کاذب بعد از سقف اصلی اجرا می گردد، مهمترین نقش آن پوشش دهی تأسیسات و آکوستیک سازی فضا می باشد. همچنین ایجاد طرح های دکوراتیو، ایجاد بستر نورپردازی مدرن متناسب با فضا و جلوگیری از رطوبت و اتلاف دما نیز هست.

قیمت انواع سقف کاذب

تنوع زیاد مصالح و نوع اجرای سقفهای کاذب، مزید برعلت شده که در بازار ساختمان، اختلاف قیمت فراوانی وجود داشته باشد. متاسفانه مانند سایر صنف های اقتصادی و اجرایی در صنعت ساختمان نیز افراد مبتدی و تازه کار هستند که با قیمت گذاری نامناسب، کارفرما را به سمت بدبینی و بیراهه هدایت می کنند. زمانی که کارفرما جهت بررسی و برآورد هزینه سقفهای کاذب با شرکت های معتبر ارتباط برقرار می کند، امکان ضرر از لحاظ هزینه، اجرا و کیفیت به حداقل می رسد.

برآورد هزینه نهایی

سپس کارفرما به طور مستقیم با کارشناس مربوطه وارد تعامل و بررسی می گردد. کارشناس متخصص با بررسی دقیق که شامل خواسته کارفرما، کاربری، محل اجرا، استاندارد اجرا و موارد متعدد دیگر می شود، هزینه را بین 95 تا 100 درصد نزدیک به هزینه نهایی اتمام پروژه برآورد می کند. قیمت سقف های کاذب با توجه به زیرسازی، مصالح، صفحات پوششی و در نهایت نمای سقف کاذب تعیین می گردد. موارد دیگری چون محل اجرا، ارتفاع، سختی کار، مدت زمان و … بر قیمت گذاری تاثیر مستقیم دارند.

نحوه قیمت گذاری

در بحث قیمت گذاری 70 درصد برای تهیه مصالح و سی درصد برای هزینه اجرا محاسبه می گردد. لازم به توضیح است که در بین فعالان، پیمانکاران، شرکت ها، نیروهای اجرایی و حتی تارگت ها و دفترچه های رسمی قیمت گذاری، برخی عملیات ها و تامین مصالح به صورت متری محاسبه نمی گردد و با توجه به مصالح مصرفی و اجرت نیروی اجرا، قیمت سقف کاذب تعیین می گردد.

برای نمونه سقف کاذب سرویس یا حمام به ابعاد 2 تا 5 مترمربع در هیچ مصالح و اجرایی به صورت متری محاسبه قیمت نمی شود. معمولا در عرف صنف های ساختمانی، مصالح و اجرا تا 30 مترمربع به صورت توافقی برآورد قیمت و هزینه می گردد. در ضمن تمامی خدمات تخصصی تامین مصالح و اجرای سقف های کاذب از ابتدا تا انتها در مجموعه قابل انجام می باشد.

از محبوب ترین و پرکاربردترین آن ها می توان به سقف کناف، سقف فلزی، سقف کشسان، سقف پی وی سی و سقف شبکه اشاره نمود. با توجه به نصب سریع و سرعت اجرایی بالای سازه های کاذب روز به روز بر طرفداران آن هم در ایران و هم در سراسر دنیا افزوده می گردد. برای مشاهده نمونه های خارجی لطفا کلیک نمائید. شرکت آکس طرح و ساخت خدمات سقفهای کاذب با بهترین قیمت و ضمانت اجرایی بالا را در سراسر ایران ارائه می دهد.

نصب و اجرای سقفهای کاذب مزایای بی شماری دارد که مهمترین آنها به شرح ذیل می باشد:
 • این سقفها قابلیت جا به جایی دارد و هزینه اجرای آن در مقایسه با تعمیر و بازسازی سقف اصلی ارزان تر خواهد بود.
 • این سقف نقش بسیاری در جذب صدا دارد بنابراین از انتقال سر و صدا بین طبقات جلوگیری می کند.
 • تعمیر سازه کاذب آسان است.
 • این سقف لوله ها و سیم کشی های رد شده در سقف اصلی را پوشش می دهد.
 • اجرای سازه کاذب نقش بسزایی در بهینه سازی مصرف انرژی دارد؛ زیرا از هدر رفت انرژی گرمایشی و سرمایشی جلوگیری می کند.
 • با استفاده از سازه کاذب می توان نورپردازی های بسیار زیبا در فضای مورد نظر اجرا نمود.
 • اگر سازه کاذب درست اجرا شود، می تواند مصرف سوخت در ساختمان را به حداقل برساند.
 • نصب عایق های حرارتی و اجرای سازه کاذب بدون هیچ نوع درز می تواند انتقال حرارت را کاهش دهد.

از معایب سازه کاذب به دو مورد می توان اشاره نمود :یکی اینکه متریال های کاذب ارتفاع اتاق را کمی کاهش می دهد، زیرا در زیر سقف اصلی نصب می شود. مورد دوم هم مقاومت و استحکام این سقف مانند سقف اصلی نیست و در برابر حوادث طبیعی امکان تخریب آن وجود دارد.

کلمات کلیدی را وارد نمایید