سقف کاذب

Dropped ceiling

سقف کاذب که امروزه با طرح های متنوعی عرضه می شوند، در دکوراسیون و معماری های دالی قابل استفاده بوده و فضای زیبا و کلاسیک برای شما به ارمغان می آورد. حال به سراغ توضیح اصلی سقف های کاذب میرویم، این سازه ها همانطور که از نامشان مشخص شده یک پوشش بوده که بر روی سقف اصلی نصب می شوند. از انواع سقف های کاذب میتوان به سقف های گچی ، چوبی ، استفاده از فلزات سنگین ، پی وی سی ، شیشه ای ، آهنی ، روکش دار ، آلومینیومی و … اشاره داشت که هر کدام یک از آنها در محیط های مختلف استفاده می شوند و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند.

مزایای سقف کاذب

  • پوشش مدرن و زیبا داخلی ساختمان
  • عایق صوتی
  • عایق دما
  • مخفی کردن کابل ها و لوله ها زیر کار
  • امکان استفاده از نورپردازی های جذاب و مدرن

قابل ذکر است که سقف های کشسان نیز نوعی سقف کاذب محصوب می شوند. که این نوع سازه ها متشکل از یک طرح چاپ شده روی یک پوشش PVC هستند.

ساختار سقف های کاذب

حال به نوع ساختار سقف های کاذب کناف می پردازیم و در این بخش می آموزیم که بخش های مختلف به چه شکلی هستند و چه ویژگی هایی دارند. پنل های سبک و شبکه فلزی : بخش شبکه فلزی به سقف اصلی نصب شده و پنل ها بر روی آن قرار می گیرند ، یکی از نکته های مهم در این نوع سازه ها این بوده که دغدغه پوشش و مخفی کردن عوامل زیر سقف را از بین میبرد و فضای بسیار خوبی برای شما به ارمغان می آورد. سقفهای کاذب معمولا در موارد زیر به کار میروند و ویژگی های خاصی دارند : پوشش تاسیسات زیر سقف اصلی ، آکوستیک کردن محیط ( سقف های آکوستیک ) ، هدایت و جلوگیری از اتلاف دما و تنظیم رطوبت ، نورپردازی مناسب و … می باشد.

سقف کاذب

خدمات اجرای سقف کاذب

برای خرید ، و اطلاع از هزینه نصب و اجرای سقف کاذب میتوانید با شرکت آکس تولید کننده ،نماینده کناف در ایران با بیش از 30 سال تجربه در این زمینه تماس گرفته و از خدمات بازسازی ساختمان ، طراحی دکوراسیون داخلی و … بهره ببرید . قسمت پشتی به دلیل اختلاف دما و رطوبت یا عبور لوله های تاسیساتی مکانیکی ، دچار تعرق میشود این اتفاق ممکن است به پنل یا تایل سقفی آسیب وارد کند.

برای جلوگیری از این مشکل می توان در پشت این سقف یک لایه عایق استفاده کرد. و یکی از ویژگی های استفاده از این سیستم انعطاف پذیری و قابلیت قوس و شکستگی آن است. رده وزنی وابسته به نوع و ضخامت پوشش کاری آن هاست. میانگین این رده بین ۱۱/۵ تا حدود ۵۰ کیلوگرم بر متر مربع است

خدمات نصب خدمات پوشش کاذب کاذب

این سقف ها چه معایبی دارند ؟

  • یکی از مهم ترین معایب این است که ارتفاع اتاق را میتواند به میزان چند اینچ کاهش دهد زیرا زیر آن نصب می شود.
  • عمر طولانی ندارد و نیاز به مراقبت همیشگی دارد..
  • به اندازه سقف های قدیمی استحکام ندارند مخصوصا در مواقعی که زلزله رخ می دهد ناپایدار هستند.

اجرای سقف کاذب با تایل گچی

نحوه اجرای پوشش کاذب

نصب سریع و آسان سقف کناف کاذب یکی از مهم ترین مواردی است که تولیدکنندگان در ساخت آن رقابت بسیاری دارند. نصب آسان به عواملی چون : سبکی متریال انتخاب کردن حجم و زاویه های مناسب برای نصب بهتر انتخاب کردن متریالی که در کنار هم به راحتی جفت و جور شوند تولید سازه هایی با اندازه های مختلف و … بستگی دارد.

با توجه به میزان رطوبت بالایی که در برخی استان های شمالی کشور وجود دارد، استفاده از سقف کاذب پی وی سی می تواند مشکلاتی که در این مناطق دارند را برطرف کند. طراحان نیز در تلاش اند که با در نظر گرفتن تمامی این موارد، متریالی را طراحی کنند تا به راحتی ویژگی های مورد نیاز را تامین کنند. تمامی موارد نام برده شده در طراحی و ساخت مهم و موثر است زیرا تک تک موارد در بکارگیری هر طرحی به خوبی استفاده می شود.

نحوه اجرای سقف کاذب

ویدیو اجرای سقف کاذب

همانطور که در ویدئوی زیر اجرای سقف کاذب را مشاهده می کنید، این پوشش ها علاوه بر مزایای بسیاری که دارند، از جلوه ی ای بی نظیر و شیک برخوردار هستند.

برای بازسازی منزل خود می توانید همین حالا با کارشناسان گروه آکس کناف ارتباط برقرار کرده و از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.