0 آیتم - 0.00
0
  • محصولی در سبد نیست.
زیرسازی کناف

زیرسازی کناف

در این مقاله می خواهیم در مورد نحوه زیرسازی کناف صحبت نماییم. زیرسازی و شاسی کشی نصب کناف سقف در دو نوع مختلف صورت می گیرد که شامل تیپ A  و تیپ B  می باشد. در ادامه روش زیرسازی و نصب کناف تیپ A  به اختصار توضیح داده شده است.

نصب و اجرای کناف سقف

مراحل زیرسازی کناف گسترده تیپ A

قبل از اجرای شاسی کشی کناف در هر تیپ، ابتدا باید از استحکام سقف اصلی برای تحمل وزن زیرسازی کناف و آویزها مطمئن شد و مراحل نصب را طی 4 مرحله انجام داد که به شرح زیر می باشد:

مرحله اول زیرسازی یا شاسی کشی کناف

شاسی کشی مهم ترین قسمت اجرای کناف محسوب می شود. زیرسازی در سقف های کاذب به صورت شبکه ای از اتصالات فلزی و گالوانیزه است. مهم ترین قطعات در ساختار زیرسازی سقف های کاذب کناف، سازه های اتصال مثل F47، رول بولت ها یا همان فشنگ های اتصال، انواع آویزها، کلیپس ها و سایر پیچ و مهره ها هستند.

مرحله دوم: پس از آویزگیری در زیرسازی سقف کناف، نوبت به نصب سازه F47 می‌رسد که توسط آویز مهار شده است. فاصله کناف از سقف برای این سازه هم با توجه به تعداد لایه پنل‌ها یا 120 سانتی‌متر است (یک لایه)، و یا 95 سانتی‌متر (دو لایه).

مرحله سوم: بعد از اجرای سازه فوقانی یا باربر در زیرسازی کناف، باید سازه تحتانی یا صفحه‌های پنل‌خور را اجرا کرد. این صفحه‌ها در فواصل معین، با توجه به طول پنل مورد استفاده قرار می‌گیرند. با کمک قطعه‌ای به نام کلیپس، سازه‌های فوقانی و زیرین به یکدیگر متصل، و یک شبکه فلزی ایجاد می‌شود.

مرحله نهایی: در مرحله نهایی پس از نصب سازه‌ها و شاسی کشی سقف کاذب کناف، باید کار پانل زنی را انجا+م داد. این مرحله با استفاده از یک پیچ مخصوص و در فواصل استاندارد انجام می‌شود. به‌طور کلی رعایا فواصل استاندارد در فاصله اویز در کناف، ارتفاع استاندارد کناف و … اهمیت زیادی در زیرسازی کناف و نصب کناف دارد.

آخرین مرحله کار برای داشتن یک سطح یکنواخت، کار درزگیری با بتونه انجام می‌شود.

شرکت کناف ایران (کی پلاس)

ابتدا مختصری در مورد تاریخچه شرکت کناف صحبت می کنم. شرکت آلمانی Knauf همانند بسیاری از برندهای بین المللی دیگر در ایران فعال بوده و در سال ۱۳۵۵ بنام شرکت (وال بورد)‌ فعالیت خود را آغاز کرد. این مجموعه با هدف تولید ۶ میلیون پانل گچی و توسط بخش خصوصی تأسیس شد که مراحل راه اندازی آن هنگام انقلاب اسلامی متوقف شد و در سال ۱۳۵۹ تحت پوشش صنایع ملی قرار گرفت. در نهایت این مجموعه درسال ۱۳۶۰ بنام روکش گچ ایران تغییر نام یافت و در سال ۱۳۶۵ بخش زیادی از سهام آن به بانک مسکن تعلق داده شد.

سرانجام مجموعه سال ۶۹ تولید خود را آغاز کرد اما دلیل عدم دسترسی به تکنولوژی روز دنیا محصولات آن کیفیت لازم را نداشت. در سال ۷۴ سهام متعلق به بانک مسکن به شرکت آلمان انتقال یافت و نام مجموعه نیزبه شرکت کناف ایران تغییر یافت و هم اکنون شرکت با مالکیت آلمان مشغول به فعالیت میباشد. همچنین گروه آکس طرح و ساخت نمایندگی کناف در ایران را داشته و  و به طور کلی محصولات زیر را تولید و عرضه میکند.

شرکت کی پلاس (Kplus) بزرگترین شرکت تولید کننده محصولات ساخت و ساز خشک در سطح خاورمیانه می باشد. این شرکت همان شرکت کناف ایران می باشد که تحت نظر شرکت کناف آلمان فعالیت می نمود. در سال 1399 با توجه به تحریم های بین المللی مجبور به قطع همکاری مستقیم با کناف آلمان و تغییر اسم خود به کی پلاس شد.

نماینده رسمی شرکت کناف (کی پلاس Kplus)

فعالیت شرکت کی پلاس شامل سیستم های ساخت و ساز خشک و  نظایر آن می باشد. محصولاتی چون: صفحات روکش دار گچی، سازه های فولادی گالوانیزه سبک، انواع سیستم های سقف کاذب، دیوار خشک و دیگر محصولات ساختمانی با آخرین فن آوری می باشد. ساختارها (سقف کاذب یکپارچه، دیوارپوششی و محافظت تیر و ستون در برابر حریق) در آزمایشگاههای آلمان بررسی و مورد آزمون قرارگرفته اند. این ساختارها دارای تاییدیه داخلی شرکت کی پلاس (طبق شرایط آزمون) می‌باشد.

شرکت کی پلاس با استفاده از فناوری های نوین روز دنیا و تولید محصولات با کیفیت تحت لیسانس کناف آلمان، به توسعه و گسترش سطح کیفی صنعت ساختمان سازی نوین در ایران کمک شایانی کرده است. شرکت آکس طرح و ساخت به عنوان نماینده رسمی شرکت کی پلاس، تمام خدمات و محصولات این شرکت را به طور گسترده در سطح کشور به هموطنان گرامی ارائه می نماید.

محصولات شرکت کی پلاس

محصولات این شرکت شامل محصولات درای وال مثل( سقف های کاذب، دیوارهای جداکننده و پوششی) و محصولات پودری شامل (محصولات سنتی، گچ های پلیمری، چسب های کاشی و…) می باشد. فروش محصولات شرکت کی پلاس از طریق نمایندگی های فروش کارخانه صورت پذیر است. هلدینگ ساختمانی آکس با داشتن نمایندگی فروش با سرویس انبار در استان تهران و غرب ایران، آماده ی خدمت رسانی به مشتریان گرامی می باشد.

مزایای کناف نصب و اجرا

  • مقرون به صرفه بودن این محصولات
  • نصب در مدت زمان کوتاه و سهل بودن این عمل
  • وزنی کم پنل ها
  • نصب چراغ و تقویت نورپردازی
  • مقاوم در برابر آتش سوزی و زلزله
  • قابلیت ایجاد سیستمهای نورپردازی مختلفی برای جذاب کردن محیط داخلی ساختمان مورد نظر
  • قابل استفاده در واحد های اداری، تجاری و مسکونی
  • دارای پوشش تاسیسات مکانیکال و پوشش الکتریکال در قسمت پشتی
  • دارای پنل ها و پوششهای مختلف برای محیط های مختلف مانند محیط مرطوب

شرکت آکس طرح و ساخت کناف، به عنوان عامل فروش تمامی محصولات این شرکت و نمایندگی آن از جمله سقف کاذب، سقف کشسان، دیوار خشک و … را به همراه خدمات پس از فروش عرضه می کند. همچنین مفتخر است با سالها تجربه و سابقه درخشان در خدمت شما عزیزان جهت اجرای پروژه های بازسازی و نوسازی ساختمان میباشد. زیرسازی کناف و نصب سقف کناف و دیوار کناف را با اطمینان خاطر به تیم فنی آکس طرح و ساخت بسپارید.

مطالب مرتبط: نکات مهم در زیرسازی سقف کاذب کناف

5/5 - (2 امتیاز)
Latest posts by تیم فنی آکس (see all)

تیم فنی آکس کناف متشکل از طراح، برنامه نویس، تأمین محتوا و ادمین سئو در راستای اطلاع رسانی به مشتریان هلدینگ ساختمانی آکس فعالیت خود را از سال 1397 آغاز نموده است.

نوشته های مرتبط

تماس با ما

با استفاده از روش های زیر میتوانید با ما در تماس باشید.

مهندس مصطفی جعفری فشارکی
مدیریت

davood daliran
پشتیبانی وب سایت و انتقادات و پیشنهادات

تماس با ما

کلمات کلیدی را وارد نمایید