انواع تایل گچی

انواع تایل گچی

در این مقاله می خواهیم به معرفی انواع تایل گچی کناف بپردازیم. تایل 60در60 کناف را در انواع ساده (بدون روکش و روکش دار) و آکوستیک دسته بندی می کنند. این سازه دارای طرح های متنوعی چون حصیری، سفید ساده با سوراخ های منظم و نامنظم، پانچ مربع و غیره می باشد. از تایل گچی آکوستیک کناف غالبا برای جلوگیری از خروج صدا به عنوان پوشش استفاده می شود. علاوه بر مزایای بسیار، استفاده از تایل ها با طرح های مختلف زیبایی و جذابیت یک فضا را دوچندان می کند.

انواع تایل گچی

این سازه می تواند انتخاب مناسبی برای فضاهای اداری،‌ آموزشی،‌ مسکونی و تجاری باشد. تایل های سقفی درابعاد 60 در 60 تولید گردیده و در صورت نیاز می توان درابعاد دیگر نیز آن را سفارش داد. شرکت آکس طرح و ساخت نماینده پخش، فروش و اجرای کناف در خدمت شما مشتریان عزیز و گرامی است.

انواع تایل گچی

تایل گچی ساده

این تایل بدون سوراخ و فاقد خاصیت جذب صوت بوده و در دو نوع بدون روکش و روکش دار با روکش PVC بر روی تایل و یا با روکش آلومینیوم در پشت تایل در ابعاد 60در60 سانتیمتر تولید می شود. تایل ساده کی پلاس را می توان با پانل مقاوم در برابر رطوبت تولید نمود که باعث افزایش مقاومت تایل در برابر رطوبت می گردد.

تایل بدون روکش ساده یا رنگ شده:

تایل‌های بدون روکش به صورت ساده یا رنگ شده سفید عرضه می‌گردند. تایل‌های رنگ شده با رنگ آکرلیک سفید، آنتی استاتیک و ضد باکتری پوشیده شده اند که رنگ مورد استفاده در این نوع تایل‌ها از رشد میکرو ارگانیسم‌های موجود در محیط بر روی سطح تایل جلوگیری می نماید و از نظر هزینه گزینه مناسبی جهت پوشش سقف‎‌های کاذب شبکه ای می‌باشد.

تایل روکش دار با روکش PVC یا آلومینیوم:

تایل هایی که روکش PVC دارند، نیاز به رنگ آمیزی ندارند و تمیز کردنشان راحت است، بنابراین سرعت نصب بالایی خواهند داشت. از تایل های گچی ساده با لایه آلومینیوم درمکانهایی که رطوبت زیاد وجود دارد مانند محل عبور لوله های تاسیساتی و مناطق مرطوب در صورتی که میزان دما و رطوبت به وسیله سیستم تهویه کنترل گردد می توان استفاده کرد.

تایل سقفی آکوستیک

ویژگی و خاصیت بارز تایل های آکوستیک کناف قابلیت جذب بالای صوت آنها می باشد که بیشتر در فضاهای آموزشی،‌ استودیو ها، سینما و تئاتر به کار  می رود. این تایل ها صوت را از طریق سوراخهای خود به فضای پشت سقف کاذب منتقل کرده که بخش زیادی از امواج صوتی را کاهش می دهد. به همین خاطر یک عایق صوتی است که محبوبیت زیادی از این جهت داراست.

لازم به ذکر است که برای افزایش قابلیت جذب صوت می توان از لایه پشم سنگ در قسمت پشتی تایل ها استفاده کرد. این تایل‌ها دارای لایه فلیس در پشت تایل جهت جلوگیری از فروریزی و انتشار ذرات پشم معدنی می باشند. رنگ لایه فلیس، سفید یا مشکی بوده که به ویژه رنگ مشکی آن باعث افزایش زیبایی تایل ها و در نتیجه کل فضا می‌گردد.

تایل‌های فلزی :

این نوع تایل از جنس آلومینیوم با فلیس مشکی در پشت، مخصوص نصب بر روی سازه های سپری T24 می باشد که سطح تایل پس از نصب، حدود ۸ میلیمتر پایین تر از سپری قرار می گیرد. سوراخ‌های روی تایل به شکل دایره‌هایی به قطر ۱/۸ میلیمتر بوده که فاصله مرکز به مرکز این سوراخ ها از یکدیگر ۵ میلیمتر می باشد.

تایل‌های پوشالی :

این تایل ها از پشم چوب طبیعی و پودر مگنزیت که با آب مخلوط و مستحکم گردیده اند، ساخته می شوند. این تایل ها از استحکام بالایی در برابر ضربات مکانیکی برخوردار بوده. همچنین، مقاوم در برابر رطوبت، دارای قابلیت رنگ پذیری و جاذب صوت هستند. برای آکوستیک نمودن فضاهای ورزشی، آموزشی، سالن‌های آمفی تئاتر، استخرها، ساختمان‌های اداری و غیره بسیار مناسب می‌باشند. این محصولات با توجه به سطح و بافت زیبا و همچنین قابلیت رنگ پذیری آنها این امکان را به معماران و طراحان داخلی می‌دهد که با آن فضاهایی بسیار زیبا در طیف‌های رنگی گوناگون خلق نمایند.

لیست قیمت انواع تایل گچی

قیمت جدید تایل های گچی در سال 1401

برای خرید انواع تایل گچی و اجرای آن، میتوانید با شرکت آکس طرح و ساخت مجری انواع پروژه های ساختمانی و بازسازی با بهترین متریال تماس بگیرید. جزئیات پروژه خود را برای کارشناسان این مجموعه توضیح داده یا درخواست مشاوره و بازدید نمایید. با یک تماس لیست قیمت انواع تایل گچی را در دست خواهید داشت.

آخرین مقالات تیم فنی آکس (مشاهده همه)

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید