سقف کاذب برای سالن انتظار

سقف کاذب برای سالن انتظار

در این مقاله می خواهیم در مورد سقف کاذب برای سالن انتظار صحبت کنیم. از مزیت های عمده انواع سقف کاذب قابلیت اجرا برای بخش های مختلف ساختمان می باشد. سقف کاذب در دکوراسیون داخلی امر مهمی است که مصالح اصلی را می پوشاند و جلوه های دنج تری به فضای داخلی می دهد. طراحی و دکوراسیون داخلی یکی از مهم ترین عوامل در زیباسازی فضای داخلی است. علاوه بر ساختمان های مسکونی سقف کاذب را برای ساختمان های ورزشی، درمانی، اداری و تجاری نیز به کار می برند.

سقف کاذب در بسیاری از سالن های انتظار در بیمارستان یا مرکز اداری و غیره با متریال های گوناگون طراحی و اجرا می گردد. به دلیل مزایا و قیمت مناسب و سرعت اجرای بالا روز به روز بر طرفداران سقف کاذب اضافه می گردد. سالن های انتظار نیز جدیدا با این متریال های کاذب خصوصا سقف کناف، شبکه یا پی وی سی طراحی و اجرا می گردند. تنوع در طرح و رنگ این سازه های کاذب دست شما را برای انتخاب باز می گذارد و به راحتی می توانید فضای داخلی خود را دکور نمایید.

طراحی سقف کاذب برای سالن انتظار

سقف کاذب پوشش غیرباربری است که بعد از سقف سازه ای اجرا می گردد. نوآوری و ساخت اولیه این محصول از کشور آلمان است. یکی از خصوصیات مهم این سازه جلوه زیبای این پوشش ها نسبت به نمونه های دیگر است. نقش این سقف به عنوان یک عنصر معماری پوشاندن تاسیسات زیر سقف اصلی سازه، آکوستیک نمودن فضا، ایجاد حجم های دکوراتیو، جلوگیری از رطوبت و اتلاف دما، ایجاد بستر نورپردازی مدرن متناسب با فضا و … می باشد.

از جمله مواردی که در انتخاب این سازه برای فضاهای مسکونی، تجاری، اداری و … از اهمیت ویژه ای برخوردار است می توان به سبک بودن، دسترسی آسان به تاسیسات پشت سقف کاذب در صورت بروز اشکال تاسیساتی، عدم آسیب به ساکنین فضا در زمان وقوع حادثه اعم از زلزله، سیل و آتش سوزی و همچنین توجه به جذابیت های معماری این عنصر ساختمانی نظیر تنوع بافت و رنگ، قابلیت انعطاف پذیری در اجرا و …. اشاره کرد.

سقف کاذب برای سالن انتظار

نصب و اجرای سقف کاذب سالن انتظار

تنوع در طرح ها و مدل های سقف کاذب خیلی زیاد است و برای طراحی و اجرای سقف کاذب، متریال های متنوعی وجود دارد. براساس متراژ، دکور، رنگ و طراحی دکوراسیون داخلی می توانید هر کدام از متریال هایی که مایل هستید را انتخاب کنید. از جمله متریال های کاذب می توان به سقف کناف، سقف کشسان، سقف باریسول، سقف شبکه، سقف پی وی سی و سقف فلزی  اشاره نمود.

مزایای نصب و اجرای سقف کاذب

  • سرعت اجرای بسیار بالا و نحوه اجرای وسیع تری
  • زیبایی و تنوع رنگ
  • قابلیت تعویض آسان
  • این سقف ها به نگهداری کمی نیاز دارند
  • طول عمر زیاد
  • سبک شدن بار سقف و ساختمان با توجه به وزن کم
  • امکان دسترسی آسان به تاسیسات با توجه به فاصله ایجاد شده تا سقف
  • قابلیت شستشو و هزینه نگهداری پایین

سقف کاذب برای سالن انتظار

قیمت سقف کاذب برای سالن انتظار

معمولا در محاسبات مهندسی و کارشناسی هفتاد درصد برای مصالح کناف و سی درصد برای هزینه اجرا و هزینه های جانبی برآورد می شود. عاملیت های رسمی کناف قیمت گذاری را براساس جدول و تارگت شرکت کی پلاس انجام می دهند. با توجه به نظارت موجود تخطی از قیمت گذاری امکان پذیر نیست.

حتی در زمینه اجرای عاملیت های رسمی شرکت کی پلاس، علاوه بر حضور مدیرفنی های دوره دیده و مورد اعتماد شرکت کی پلاس در عاملیت آنها و نظارت دائم آنها بر پروژه ها، گزارش پروژه های اجرایی به شرکت کی پلاس ارسال می گردد و همه چیز اعم از قیمت مصالح و استاندارد اجرا با کیفیت و نظارت کامل انجام می شود.

محاسبات زیرسازی و قوطی کشی های کناف براساس آنالیز و کارشناسی دقیق انجام می گیرد و حتی تعداد پیچ های مصرفی آنالیز می شود. برآورد قیمت کناف و هزینه ها در چهارچوب اصولی و طبق تارگت انجام می شود. به همین دلیل عودت پروژه ها به شرکت های معتبر ضررهای جانبی را کاهش می دهد.

سقف کاذب برای سالن انتظار

شرکت آکس طرح و ساخت نماینده شرکت کی پلاس

شرکت آکس طرح و ساخت نماینده پخش، فروش و اجرای محصولات شرکت کی پلاس (کناف ایران) مفتخر است در خدمت مشتریان گرامی باشد. برای بهره مندی از مشاوره رایگان و سایر خدمات با کارشناسان مجرب آکس تماس بگیرید.

آخرین مقالات تیم فنی آکس (مشاهده همه)

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید