دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

در طول روز همه ما وقت زیادی را زیر سقف ها می گذرانیم، به همین علت کیفیت و چگونگی دکوراسیون و طراحی داخلی روی عملکرد فیزیکی و یا وضعیت روانی انسان بسیار تاثیرگذار خواهد بود. در این مقاله می خواهیم به تاثیر دکوراسیون داخلی بپردازیم و نمونه هایی از عوامل موثر را بررسی کنیم، با ما همراه باشید.

نکات مهم در تغییر دکوراسیون داخلی

معنی دکوراسیون در لغت نامه فارسی آراستن، چیدمان و مرتب کردن است. وقتی که صحبت از دکوراسیون داخلی می‌شود منظور نحوه چیدمان و انتخاب مناسب وسایل قسمت های مختلف خانه از جمله قسمت پذیرایی و نشیمن، اتاق ها، آشپزخانه، حمام و دستشویی می باشد. از دید خیلی از افراد چیدمان دکوراسیون داخلی منزل کار بسیار ساده ای است و تنها با سلیقه افراد پیش می رود، اما این طور نیست و نکات بسیار مهمی در این زمینه وجود دارد که اگر آنها را بدانید و به خوبی رعایت کنید، بهترین استفاده را از فضای منزل خواهید داشت و به زیبا سازی هرچه بیشتر خانه شما کمک خواهد کرد. گاهی با پیروی از این قوانین، طراحی دکوراسیون برای شما کم هزینه تر و سریع تر انجام می شود و جلوه ویژه و خاصی در منزل شما ایجاد می شود و خانه شما را به یک فضای مطبوع و گرم تر و دلپذیرتر تبدیل می کند. با توجه به همه گیر شدن و جذاب شدن طراحی دکوراسیون داخلی دیگر طراحی دکوراسیون محدود به خانه‌های مسکونی نیست و در دفاتر کاری، فروشگاه ها، مغازه ها، بیمارستان ها، هتل ها و غیره هم از قوانین مختص به خود جهت طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می شود.

دکوراسیون داخلی

معماری داخلی

این نکته حائز اهمیت است که معماری داخلی یک عامل موثر برای روح و نشاط بخشیدن به بنا است. در طراحی دکوراسیون داخلی، داشتن اطلاعاتی از آداب و رسوم هر قشر از جامعه، میزان بودجه و … می تواند یاری رسان باشد. برای مثال در فضای داخلی دکوراسیون ادارای  قسمت های مختلفی از جمله قسمت لابی، اتاق مدیر، اتاق جلسات، اتاق کارمندان و منشی وجود دارد.
مجموعه فنی و مهندسی آکس طرح و ساخت به عنوان نماینده رسمی کناف در ایران مفتخر است که خدمات بازسازی واحدهای تجاری، اداری و مسکونی را با مرغوب ترین متریال اجرا کرده و در خدمت شما عزیزان باشد. علاوه بر کناف هر نوع متریالی که برای بازسازی و نوسازی و یا طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی نیاز دارید را به شما ارائه می دهیم.

تمامی اجزای داخلی یک ساختمان مانند : اتاق خواب، فضای نشیمن و قسمت پذیرایی، آشپزخانه و سرویس بهداشتی و حمام، دکوراسیون مخصوص به خود را دارند، در دکوراسیون منزل توجه به هرکدام از این بخش ها اهمیت بالایی دارد. در طراحی و دکوراسیون داخلی فضای مسکونی می توان از طرح ها و رنگ های مختلفی استفاده کرد، البته طرح های ساده و کم هزینه بسیار جذاب و چشم نواز نیز زیاد است و حتما لازم نیست از طرح ها و عناصر پر هزینه استفاده کرد. خصوصا در خانه های کوچک و نقلی آپارتمانی امروزی با استفاده از طراحی درست منزل می‌توان این فضا را بهینه سازی کرد و با ایجاد هماهنگی بین اجزا، رنگ ها و وسایل، جلوه‌ گری آنها را بیشتر کرد.
طراحی داخلی منزل کاملا تخصصی است و اگر توسط تیمی قوی و متخصص اجرا شود که همه موارد زیبا شناسی، روانشناسی رنگ ها و اصول معماری را بدانند، قطعا محیطی دل انگیز و شاد را برای شما فراهم می کنند.
چنانچه نیازمند بازسازی و نوسازی منزل و یا خدمات طراحی دکوراسیون داخلی هستید، می توانید با مشاورین گروه آکس طرح و ساخت تماس گرفته و از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

در فضای داخلی یک مکان تجاری به عوامل مختلفی مانند بافت، نور، رنگ و… توجه می شود. برای مثال نور و رنگ های استفاده شده در یک رستوران نسبت به رنگ های استفاده شده در یک کافی شاپ، به مراتب روشن تر خواهد بود. علت استفاده از نور کم و رنگ های تیره در کافه ها این است که شخص در محیط کم نورتر سکوت بیشتری را حس می کند. رنگ های استفاده شده در یک فضای اداری بسیار رسمی تر از رنگ های استفاده شده در محیط یک فضای مسکونی است. در هر حال باید در هر فضا از رنگ ها و نور هایی استفاده کرد که احساس بهتری به افراد منتقل می کند. صاحبان کسب و کار نیز دریافته اند که برای رسیدن به موفقیت در کار و بازدهی بیشتر باید به دکوراسیون تجاری خود اهمیت فراوانی بدهند. امروزه با فراگیر شدن مبحث دکوراسیون داخلی و طراحی نمای خارجی ساختمان ها، تاجران و فروشندگان علاوه بر سلیقه شخصی باید سلیقه و نیاز مشتریان خود را نیز در نظر بگیرند تا نتیجه خوبی از کسب و کار خود بگیرند، این عوامل دست به دست هم داده اند تا از شرکت های مجری بخواهند تا در این خصوص نهایت خلاقیت و نوآوری را در طراحی و بالاترین کیفیت را در اجرای کار داشته باشند.

بسیاری از افراد در طول روز مدت زیادی را در خانه حضور ندارند، همین طور این نکته نیز حائز اهمیت است که محل کار هر شخص مانند خانه دوم اوست در نتیجه محیط آن نیز باید استاندارد طراحی شده باشد. امروزه استاندارد بودن محیط داخلی اداره ها، جز دغدغه های اصلی طراحان دکوراسیون داخلی و مدیران است. در طراحی دکوراسیون داخلی اداره ها همانند محیط های دیگر عواملی مانند نور، رنگ، بافت، دیوار، سقف و … بسیار موثر است. در طراحی فضای داخلی اداره ها مهمترین قسمت، چیدمان مبلمان و وسایل مختلف است و از آنجا که رنگ عنصری موثر در هر مکانی می باشد، می توان با هماهنگی این موارد یک فضای خوب و دلنشین طراحی کرد.
در محیط های اداری، طراحی دکوراسیون داخلی احتیاج به تخصص و مهارت بیشتری نسبت به منازل مسکونی دارد. چرا که دکوراسیون منزل طبق سلیقه افراد ساکن در آن می باشد، اما محیط های اداری باید علاوه بر رسمی بودن محیط و داشتن هنجار و نظم با مخاطب خود با هر سلیقه ای ارتباط بر قرار کند و جذاب و دلنشین باشد، چون منافع سازمانی در آن اولویت بسیار زیادی دارد و محیط می تواند در جذب اعتماد مشتری تاثیر گذار باشد. در ضمن برای کارمندان نیز محیطی دلچسب ایجاد کند تا با افزایش رضایت شغلی و ایجاد فضایی دوستانه و آرام راندمان کار افزایش یابد. دکوراسیون داخلی، رنگ بندی و چیدمان در هر صنفی باید مطابق با روانشناسی مخاطبان، کاربری سازمان و محصولاتی باشد که عرضه می شود.

Latest posts by تیم فنی آکس (see all)

تماس با ما

با استفاده از روش های زیر میتوانید با ما در تماس باشید.

مهندس مصطفی جعفری فشارکی
مدیریت

davood daliran
پشتیبانی وب سایت و انتقادات و پیشنهادات

تماس با ما

کلمات کلیدی را وارد نمایید