تایل 60در60 کناف

تایل 60در60 کناف

تایل 60در60 کناف را در انواع ساده (بدون روکش و روکش دار ) و آکوستیک دسته بندی می کنند. این سازه دارای طرح های متنوعی چون حصیری، سفید ساده با سوراخ های منظم و نامنظم، پانچ مربع و غیره می باشد. از تایل گچی آکوستیک کناف غالبا برای جلوگیری از خروج صدا به عنوان پوشش استفاده می شود. علاوه بر مزایای بسیار، استفاده از تایل ها با طرح های مختلف زیبایی و جذابیت یک فضا را دوچندان می کند.

کاربرد انواع تایل 60در60 کناف

این سازه می تواند انتخاب مناسبی برای فضاهای اداری،‌ آموزشی،‌ مسکونی و تجاری باشد. تایل های سقفی درابعاد 60 در 60 تولید گردیده و در صورت نیاز می توان درابعاد دیگر نیز آن را سفارش داد. شرکت آکس طرح و ساخت نماینده پخش، فروش و اجرای محصولات شرکت کی پلاس (کناف) در خدمت شما مشتریان عزیز و گرامی است.

انواع تایل 60در60 کناف

انواع تایل 60در60 کناف از نظر متریال

در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع تایل 60در60 کناف آشنا شوید.

1. تایل گچی ساده

این تایل بدون سوراخ و فاقد خاصیت جذب صوت بوده و در دو نوع بدون روکش و روکش دار با روکش PVC بر روی تایل و یا با روکش آلومینیوم در پشت تایل در ابعاد 60*60 سانتیمتر تولید می شود. تایل گچی ساده کی پلاس را می توان با پانل مقاوم در برابر رطوبت تولید نمود که باعث افزایش مقاومت تایل در برابر رطوبت می گردد.

تایل بدون روکش ساده یا رنگ شده:

تایل‌های بدون روکش به صورت ساده یا رنگ شده سفید عرضه می‌گردند. تایل‌های رنگ شده با رنگ آکرلیک سفید، آنتی استاتیک و ضد باکتری پوشیده شده اند که رنگ مورد استفاده در این نوع تایل‌ها از رشد میکرو ارگانیسم‌های موجود در محیط بر روی سطح تایل جلوگیری می نماید و از نظر هزینه گزینه مناسبی جهت پوشش سقف‎‌های کاذب شبکه ای می‌باشد.

تایل روکش دار با روکش PVC یا آلومینیوم:

تایل هایی که روکش PVC دارند، نیاز به رنگ آمیزی ندارند و تمیز کردنشان راحت است، بنابراین سرعت نصب بالایی خواهند داشت. از تایل های گچی ساده با لایه آلومینیوم درمکانهایی که رطوبت زیاد وجود دارد مانند محل عبور لوله های تاسیساتی و مناطق مرطوب در صورتی که میزان دما و رطوبت به وسیله سیستم تهویه کنترل گردد می توان استفاده کرد.

2. تایل سقفی آکوستیک

ویژگی و خاصیت بارز تایل های آکوستیک کناف قابلیت جذب بالای صوت آنها می باشد که بیشتر در فضاهای آموزشی،‌ استودیو ها، سینما و تئاتر به کار  می رود. این تایل ها صوت را از طریق سوراخهای خود به فضای پشت سقف کاذب منتقل کرده که بخش زیادی از امواج صوتی را کاهش می دهد. به همین خاطر سقف آکوستیک یک عایق صوتی است که محبوبیت زیادی از این جهت داراست.

لازم به ذکر است که برای افزایش قابلیت جذب صوت می توان از لایه پشم سنگ در قسمت پشتی تایل ها استفاده کرد. این تایل‌ها دارای لایه فلیس در پشت تایل جهت جلوگیری از فروریزی و انتشار ذرات پشم معدنی می باشند. رنگ لایه فلیس، سفید یا مشکی بوده که به ویژه رنگ مشکی آن باعث افزایش زیبایی تایل ها و در نتیجه کل فضا می‌گردد.

3. تایل‌های فلزی :

این نوع تایل از جنس آلومینیوم با فلیس مشکی در پشت، مخصوص نصب بر روی سازه های سپری T24 می باشد که سطح تایل پس از نصب، حدود ۸ میلیمتر پایین تر از سپری قرار می گیرد. سوراخ‌های روی تایل به شکل دایره‌هایی به قطر ۱/۸ میلیمتر بوده که فاصله مرکز به مرکز این سوراخ ها از یکدیگر ۵ میلیمتر می باشد.

4. تایل‌های پوشالی :

این تایل ها از پشم چوب طبیعی و پودر مگنزیت که با آب مخلوط و مستحکم گردیده اند، ساخته می شوند. این تایل ها از استحکام بالایی در برابر ضربات مکانیکی برخوردار بوده. همچنین، مقاوم در برابر رطوبت، دارای قابلیت رنگ پذیری و جاذب صوت هستند. برای آکوستیک نمودن فضاهای ورزشی، آموزشی، سالن‌های آمفی تئاتر، استخرها، ساختمان‌های اداری و غیره بسیار مناسب می‌باشند. این محصولات با توجه به سطح و بافت زیبا و همچنین قابلیت رنگ پذیری آنها این امکان را به معماران و طراحان داخلی می‌دهد که با آن فضاهایی بسیار زیبا در طیف‌های رنگی گوناگون خلق نمایند.

در ادمه چند تصویر از تایل گچی سقف را مشاهده کنید.

انواع تایل 60در60 کناف

آخرین مقالات تیم فنی آکس (مشاهده همه)

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید