دیوارپوش MDF

دیوارپوش MDF

اگر شما نیز از افرادی هستید که به دکوراسیون داخلی واحد خود اهمیت میدهید باید بدانید که این دیوارپوش ها از انواع محصولاتی می باشد که میتوان با استفاده از آنها واحد های خود را دکور کنید. از انواع دیوارپوش های معروف که در بازار طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده اند می توان به کاغذ دیواری، دیوارپوش پی وی سی PVC و دیوارپوش ام دی اف یا دیوارپوش چوبی اشاره کرد. این محصولات به جز زیبایی که برای محیط به وجود می آورند دارای خصوصیات دیگری نیز می باشند که احتمالا در مطالب قبلی ما با آنها آشنا شده اید.

ویژگی های دیوارپوش چوبی MDF

دیوارپوش های چوبی محصولاتی می باشند که از ام د اف تولید شده اند. این نمونه ها به علت داشتن چوب طبیعی در ساختار خود، به محل هایی که در آن نصب شوند حس گرما را می دهند. از طرف دیگر به همین علت وزنی سنگینتر دارند و همچنین قیمت آنها نیز از دیگر نمونه دیوارپوش ها کمی بالاتر هست. در بخش سطحی دیوارپوش چوبی از نوعی پوشش استفاده می شود که می توانید به راحتی محصول را در برابر ضربه های و فشار ها و همچنین نفوذ مایعات و رطوبت مقاوم کند. به همین دلیل می توانید از این نوع دیوارپوش ها در انواع محل ها استفاده کنید.

کاربرد دیوارپوش چوبی

با اینکه دیوارپوش های ام دی اف به علت تولید شدن با تکنولوژی های به روز شده در برابر عوامل داخلی بسیار مقاوم می باشند اما هنوز هم برای برخی از محل ها مانند شهر های مرطوب پیشنهاد می شود تا از انواع دیگر دیوارپوش مانند دیوارپوش های PVC استفاده کنید تا بازدهی بهتری را برای شما فراهم کنند.

در این مقاله تفاوت دیوارپوش های PVC و MDF را به طور کامل توضیح داده ایم.

مزایای دیوارپوش MDF

مزایای استفاده از دیوارپوش چوبی MDF

عایق مناسب

این دیوارپوش ها عایق بسیار مناسبی برای صوت، حرارت و برودت می باشند و می توان تا مقدار زیادی از هدر رفتن انرژی در انواع واحد ها جلوگیری کند،‌ به همین دلیل از دیوارکوب های چوبی برای عایق بندی و  بازسازی واحد ها نیز استفاده می شود.

تنوع بالا در طراحی

با اینکه بیشتر خریدار به دنبال طرح های چوب برای دیوار پوش هستند، اما این نمونه ها محدود به مدل های چوبی نمی باشند. میتوان آنها را در طرح ها و رنگ های بسیار متنوعی یافت کنید.

نصب آسان

این دیوارکوب ها برای نصب نیاز به زیر سازی دارند. اما معمولا نصب و اجرای دیوارپوش ها زمانگیر نمی باشند و در مدت کوتاهی انجام می شود.

مقاوم در برابر مایعات

دیوارپوش چوبی در برابر مایعات مقاوم می باشد. می توانید با استفاده از مواد شوینده نیز آنها را نظافت کنید بدون اینکه به آنها آسیبی وارد شود.

ثبات رنگ 

دیوارپوش های ام دی اف دارای یک لایه ی یو وی می باشد که البته در بیشتر پوشش های امروزی وجود دارند. این امکان را برای دیوارکوب فراهم می کند که رنگ آنها بعد از مدتی تغییر نکند و ثبات بالایی در برابر تابش هایی مانند تابش خورشید داشته باشند.

خدمات نصب دیوارپوش چوب

اولین مرحله برای نصب دیوارپوش MDF زیر سازی آنها می باشد. البته در صورتی که سطح دیوار با استفاده از گچ پوشیده و کاملا هموار باشد می توانید به راحتی دیوارپوش را نصب کنید. در صورتی که سطح دیوار از سیمان و یا دیگر متریال ها باشد باید زیر سازی برای آنها صورت بگیرد. پس از اینکه دیوار به یک سطح هموار برای نصب تبدیل شد دیوارکوب را به صورت مستقیم و یا با کمک زیر سازی های فلزی بر روی دیوار قرار می دهند.

ویژگی های دیوارپوش چوبی MDF

در روش مستقیم دیوارپوش ها را با استفاده از چسب یا میخ به دیوار متصل می کنند. در روش غیر مستقیم این محصولات را با استفاده از منگنه کوب یا میخکوب به یکدیگر متصل می کنند. شرکت آکس کناف خدمات نصب و اجرای انواع دیوارپوش های MDF را به شما عزیزان ارائه می دهد. برای دریافت مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

4.9/5 - (20 امتیاز)
آخرین مقالات تیم فنی آکس (مشاهده همه)

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید