سقف کاذب مشبک 60در60

سقف کاذب مشبک 60در60

با پیشرفت و تغییر معماری و ساخت و ساز در عصر مدرن، به طور همزمان و موازی، طراحی و ایده متریال های زیادی به عرصه تولید و اجرا در بحث ساخت و ساز افزوده شد. در سالهای نه چندان دور برای حل برخی چالش های فنی و زیبایی، ایده های زیادی از ذهن طراحان و معماران عبور می کرد. اما به دلیل نبود متریال مناسب در مرحله ایده باقی می ماند یا با اجرای مصالح نامناسب مسیر اولیه و اصلی خود را از دست می داد.

اهمیت طراحی و دکور سقف ساختمان

در طول روز همه ما وقت زیادی را زیر سقف ها می گذرانیم. از این رو کیفیت و چگونگی دکوراسیون و طراحی داخلی روی عملکرد فیزیکی و یا وضعیت روانی ما بسیار تاثیرگذار خواهد بود. یکی از مهمترین چالش های فعالان ساخت و ساز، به کار گیری سقف کاذب مناسبی بود که چندین مزایا و کاربرد را با هم ارائه دهد. با توجه به سنگینی متریال های قدیمی تر و نداشتن انعطاف طراحی و اجرایی، مصالح زیادی به بازار کار ارائه شد که هر کدام کاربرد، مزایا و معایب خود را داشتند. متریال کاذب یکی از همین مصالح است که بسیار کارآمد و پرطرفدار در ساخت و ساز می باشد.

سقف کاذب چیست؟

سقف کاذب پوشش غیرباربری است که بعد از سقف سازه ای اجرا می گردد. نقش این سقف به عنوان یک عنصر معماری پوشاندن تاسیسات زیر سقف اصلی سازه، آکوستیک نمودن فضا، ایجاد حجم های دکوراتیو، جلوگیری از رطوبت و اتلاف دما، ایجاد بستر نورپردازی مدرن متناسب با فضا و … می باشد. از جمله مواردی که در انتخاب این سازه برای فضاهای مسکونی، تجاری، اداری و غیره از اهمیت ویژه ای برخوردار است می توان به سبک بودن، دسترسی آسان به تاسیسات پشت سقف کاذب در صورت بروز اشکال تاسیساتی، عدم آسیب به ساکنین فضا در زمان وقوع حادثه اعم از زلزله، سیل و آتش سوزی و همچنین توجه به جذابیت های معماری این عنصر ساختمانی نظیر تنوع بافت و رنگ، قابلیت انعطاف پذیری در اجرا و …. اشاره کرد.

کناف سقف 60در60

سقف کاذب شبکه 60در60

سقف کاذب مشبک 60در60 یا همان سقف 60در60 پوشش های کاذبی هستند که به اسم سقف کاذب شبکه هم نامیده می شوند. دلیل این نام گذاری، نصب و اجرای آن از انواع اتصالات و قطعات پیش ساخته که اندازه های یکسانی دارند می باشد که به صورت شبکه ای به یکدیگر متصل می گردند. این شبکه توسط آویز هایی از جنس تسمه فولادی و یا سیم فولادی به زیر پوشش اصلی متصل می شوند.

ساختار پوشش کاذب سقف به دو صورت سقف کاذب مشبک 60در60 و سقف کاذب یکپارچه می باشد. اجرای سقف کاذب 60در60 برای جلوگیری از خروج صدا به عنوان پوشش استفاده می شود. علاوه بر مزایای بسیار، استفاده از تایل ها با طرح های مختلف زیبایی و جذابیت یک فضا را دوچندان می کند. این تایل ها می تواند انتخاب مناسبی برای فضاهای اداری،‌ آموزشی،‌ مسکونی و تجاری باشد.

انواع سقف 60در60 مشبک

سقف کاذب شبکه با تایل های 60در60 از متریال های مختلفی مانند: تایل گچی، تایل pvc، ام دی اف، cnc، پلکسی (طلقی) آسمان مجازی تولید و عرضه می شوند. تایل گچی کناف ساده: این نوع تایل ها با روکش PVC آنتی استاتیک سفید به دلیل نداشتن سوراخ فاقد قابلیت جذب صوت هستند و در انواع مختلف رنگ شده و روکش دار به فروش میرسند. با توجه به جنس روکش این تایل ها میتوان آن ها را به راحتی تمیز کرد.

کاربری سقف کاذب مشبک 60در60

از سقف کاذب تایل 60در60 میتوان با لایه آلومینیوم درمکانهایی که رطوبت زیاد وجود دارد استفاده کرد. مانند محل عبور لوله های تاسیساتی و مناطق مرطوب در صورتی که میزان دما و رطوبت به وسیله ی سیستم تهویه کنترل گردد. تایل های رنگی با رنگ آکرلیک سفید دارای آنتی استاتیک و خاصیت ضد باکتری میباشد که موجب جلوگیری ازرشد میکرو ارگانیسم های موجود روی سطح تایل میشود. این تایل ها از نظر هزینه گزینه مناسبی برای پوشش سقفهای کاذب شبکه ای است.

چرا تایل های آکوستیک 60در60 بسیار محبوب هستند؟

ویژگی و خاصیت بارز تایل های آکوستیک قابلیت جذب بالای صوت آنها می باشد که بیشتر در فضاهای آموزشی،‌ سینما و تئاتر،‌ استودیو ها و فضاهایی آموزشی به کار  می رود. این تایل ها صوت را از طریق سوراخهای خود به فضای پشت سقف کاذب منتقل می کنند. در واقع بخش زیادی از امواج صوتی را کاهش می دهد و در نهایت مانند یک عایق صوتی عمل می کنند.

لازم به ذکر است که برای افزایش قابلیت جذب صوت می توان از لایه پشم سنگ در قسمت پشتی تایل ها استفاده کرد. تایل های گچی آگوستیک کناف بدون رنگ و ساده یا با روکش PVC عرضه میشود. در ضمن دارای لایه ی فلیس برای جلوگیری از فروریزی و انتشار ذرات پشم معدنی است. رنگ لایه فلیس سفید و یا مشکی است که رنگ مشکی آن برای افزایش زیبایی فضاهای مختلف بسیار کاربردی میباشد.

قیمت سقف کاذب مشبک 60در60

معمولا در محاسبات مهندسی و کارشناسی هفتاد درصد برای مصالح و سی درصد برای هزینه اجرا و هزینه های جانبی برآورد می شود. عاملیت های رسمی کناف قیمت گذاری را براساس جدول و تارگت شرکت کی پلاس انجام می دهند. با توجه به نظارت موجود تخطی از قیمت گذاری امکان پذیر نیست. حتی در زمینه اجرای عاملیت های رسمی شرکت کی پلاس، علاوه بر حضور مدیرفنی های با تجربه و مورد اعتماد شرکت کی پلاس در عاملیت آنها و نظارت دائم آنها بر پروژه ها، گزارش پروژه های اجرایی به شرکت کی پلاس ارسال می گردد و همه چیز اعم از قیمت مصالح و استاندارد اجرا با کیفیت و نظارت کامل انجام می شود.

در شرکت آکس طرح و ساخت شما فقط یک محصول را نمی‌خرید، بلکه از مشاوره و طرح های نوآورانه، نظارت و اجرای حرفه ای کارشناسان ما نیز بهره مند می شوید. برای خرید، طراحی و اجرای سقف کاذب مشبک 60در60 با کارشناسان شرکت آکس طرح و ساخت تماس بگیرید. مجموعه آکس در زمینه فروش کناف و اجرای انواع سقف کاذب در خدمت شما مشتریان عزیز می باشد.

Latest posts by تیم فنی آکس (see all)

نوشته های مرتبط

تماس با ما

با استفاده از روش های زیر میتوانید با ما در تماس باشید.

مهندس مصطفی جعفری فشارکی
مدیریت

davood daliran
پشتیبانی وب سایت و انتقادات و پیشنهادات

تماس با ما

کلمات کلیدی را وارد نمایید