در حال بارگذاری لوگو
نورپردازی در سقف کشسان

نورپردازی در سقف کشسان

 • نورپردازی در سقف کشسان جزء مهمترین و تخصصی ترین موارد در اجرای سقف کشسان است.

  انواع مدلهای نورپردازی در سقف کشسان

  انواع مدلهای نورپردازی در سقف کشسان

  به طور کلی سقف های کشسان به سه حالت نورپردازی می شوند:

  • بک لایت ( نورپردازی سقف کشسان از پشت )
  • آپ لایت ( نورپردازی سقف از جلو )
  • ساید لایت ( نورپردازی سقف از بعل )
   که هر کدام از زیبایی و ظرافت خاص خود برخوردارند ولی در این میان، میزان استفاده از بک لایت کمی بیشتر است.

  نورپردازی بک لایت (Back light ) خود حالت های مختلفی دارد که در ذیل به تعدادی از آنها اشاره می شود:

  • نور پردازی با ریسه اس ام دی ( ریسه SMD )
  • نورپردازی با مهتابی اس ام دی ( مهتابی SMD )
  • نور پردازی با فیبر نوری

  نورپردازی با ریسه SMD:

  این ریسه ها دارای مصرف برق پایین هستند و به نسبت نور یک دست و خوبی را ایجاد می کنند. گرما و حرارت ندارند. این ریسه ها در رنگ بندی های مختلف بوده و با برق 220 ولت کار می کند و برای سقف های شفاف و غیر مات که قابلیت عبور نور را داشته باشند، استفاده می شوند.

  نورپردازی با ریسه SMD:

  نورپردازی با مهتابی SMD:

  مهتابی SMD نور بسیار خوبی را ایجاد می کنند و به نسبت این مقدار نور، مصرف بسیار پایین و قیمت مناسبی را دارند. مزیت خوب این مهتابی ها هم این است که می توان آن را به سطح پارچه نزدیک تر کرد. طول عمر بالا و حالت انتخاب درجه حرارت نور از دیگر ویژگیهای مهتابی SMD می باشد.

  یکی از المان های مهم سقف های کشسان لابل، نورپردازی به کار رفته در آن است، نورپردازی هایی که در سقف کشسان به کار می روند، با توجه به نوع آن می توانند تاثیر بسزایی در نمای سقف داشته باشند، همچنین می توانند با توجه به رنگ به کار رفته در نورپردازی، سقف کاذب کشسان را متفاوت جلوه دهد. هلدینگ ساختمانی آکس با بیش از 5 دهه تجربه آماده ارائه خدمات در زمینه مشاوره، نصب و اجرای حرفه ای به شما می باشد.

  نورپردازی با فیبر نوری:

  فیبر نوری در سقف کشسان حالت نورپردازی کامل را ندارند و نور کمی تولید می کنند و بیشتر برای ایجاد حالت آسمان شب و شبیه سازی ستاره ها استفاده می شود. مصرف و قیمت مناسبی دارند و در برابر نم و رطوبت نیز مقاوم هستند.

  در نورپردازی بک لایت معمولاً فاصله لامپها و ریسه ها از هم 15 سانتیمتر و فاصله نسبت به پارچه سقف کشسان 25 سانتیمتر خواهد بود، همچنین فاصله از لبه ها هم در حالت استاندارد 7 سانتیمتر است. در این صورت نور یک دست خواهد بود و منبع نور مشخص نیست.

  نورپردازی آپلایت سقف کشسان ( نورپردازی بیرونی ):

  نوعی از نورپردازی است که از بیرون سقف نور به محیط و سطح رویه پارچه کشسان تابانده می شود. این نوع از نور پردازی معمولاً در سقف هایی استفاده می شود که حالت غیر نورگذر و لاکر ( آینه ای ) باشند. برای نصب چراغ ها، لوستر ها، دوربین های مدار بسته، سنسورهای هشدار دهنده و … یک تکه از سقف کشسان را به صورت دایره ای برش می دهند و آن شئ مورد نظر را بیرون سقف کشسان نصب می کنند.

  کریستال کوارسکی:

  کریستال کوارسکی یکی از آیتم های نورپردازی آپلایت است. این نوع از چراغ ها نیز نور با حجم خیلی بالا تولید نمی کند و معمولاً روی پارچه های غیر نور گذر ( لاکر) نصب می شود. این چراغ ها اغلب برای ایجاد حالت شب پر ستاره و تداعی سیاره های روشن استفاده می شوند. کریستالهای کوارسکی در مقابل آب و رطوبت مقاومت بالایی دارند به همین جهت گزینه ای مناسب برای اماکن مرطوب نظیر استخر می باشد. در ضمن مصرف نسبتاً پایینی نیز دارند.

  نور پردازی ساید لایت:

  در این نوع نورپردازی می توان از فیبرهای نوری ساید لایت استفاده کرد و به خاطر جریان نداشتن برق و الکتریسیته، قابل استفاده در آب نیز می باشند.

  اجرای انواع نورپردازی جدید سقف

  شرکت آکس طرح و ساخت در زمینه اجرای انواع سقف کشسان همراه با نورپردازی های جدید و ویژه در خدمت شما مشتریان محترم می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان خود در آکس تماس بگیرید.

  نورپردازی لوستر:

  لوستر و چلچراغ جزء نورپردازی های سنتی و کلاسیک به حساب می آیند. معمولا از لامپ های سفید و زرد در این نورپردازی استفاده می شود. فرآیند نصب و پیاده سازی این نورپردازی در سقف کشسان بسیار ساده است. کافی است که لوستر یا چلچراغ را به سقف اصلی وصل کنید و تنها مقداری فضا برای رد کردن قسمت بالایی لوستر یا چلچراغ در سقف کشسان ایجاد نمایید. این نورپردازی در سقف های لاکر (براق یا آینه ای) به دلیل انعکاس نور، مناسب است.

  نورپردازی در سقف کشسان
  نورپردازی در سقف کشسان

  نورپردازی لوستر:

  نورپردازی هالوژن:

  یکی از نورپردازی های معروفی که در سقف های کاذب کاربرد فراوان دارد، نورپردازی هالوژن است. لامپ هالوژن یک نوع لامپ رشته ای است و در دو رنگ سفید و زرد عرضه می شود. طریقه نصب لامپ هالوژن با لوستر کمی متفاوت است، برای نصب این نورپردازی در سقف می بایست یک نگه دارنده به نام براکت را به سقف اصلی وصل کنیم، سپس لامپ هالوژن را در پلتفرم (نگه دارنده لامپ) قرار داده و سپس پلتفرم را بر روی براکت قرار دهیم و به اندازه پلتفرم، فضایی را در سقف کشسان ایجاد می کنیم و برش می دهیم و پلتفرم را با سقف کشسان هم سطح می کنیم.

  نورپردازی فیبر نوری:

  نورپردازی فیبر نوری یکی از نورپردازی­ های جذاب و شیک سقف­ های کشسان به شمار می ­آید. این نورپردازی از دو قسمت کابل فیبر نوری و منبع تغذیه سوسو زن تشکیل شده است. به طوری که منبع تغذیه در پشت سقف کشسان به سقف اصلی متصل می­ شود و دسته کابل فیبر نوری در آن قرار گرفته و سپس کابل­ های فیبر نوری در کل سطح سقف کشسان به طور مساوی پخش می­شود، این منبع تغذیه، نور تولید می کند و این نور به انتهای فیبر نوری می رسد و باعث روشن شدن سطح سقف کشسان می ­شود.

  نورپردازی سقف کشسان

  امتیاز شما به این مقاله

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  نوشته های مرتبط

  کلمات کلیدی را وارد نمایید