سقف کشسان

Stretch Ceiling
سقف کشسان
5 (99.49%) 39 votes

سقف کشسان یک نوع سقف کاذب بسیار جذاب و یک نوع پوشش متفاوت در رنگ ها و طرح است که همانطور که از اسم آن مشخص می باشد قابلیت کشسانی دارد. این سقف که از جنس پی وی سی ساخته می شود از زیباترین سقفهای کاذب است که تصویری بر روی ان چاپ شده و در محل مورد نظر به اندازه ی دلخواه کشیده  و سپس نصب می شود. سقف کشسان یک محصول جدید در زمینه پوشش ها و سقف ها برای دکوراسیون هایی داخلی میباشد . این سقف ها برای اولین بار توسط شرکت barrisol باریسول تولید و عرضه شد .

سقف کشسان لابل

لابل نام یک گروه صنعتی تولید کننده سقف های کشسان است. این گروه صنعتی با بیش از ۲۰ سال سابقه ی بین المللی در تولید و نصب سقف های کاذب کشسان برند خود را در سراسر جهان مطرح کرده است و جالب است بدانید که این مجموعه دوملیتی ایرانی، اکراینی می باشد و مجری پروژه های بزرگ بسیاری در سراسر جهان بوده است. کیفیت سقف کشسان لابل بسیار بالا بوده و کارخانه آن در شمال کشور واقع شده است که بخش عظیمی از نیاز داخلی را تامین کرده و حجم قابل توجهی را به کشورهای دیگر صادر می کند.

محبوبیت سقف های کشسان !

محبوبیت و میزان استفاده از این سقف ها به صورتی است که امروزه در بسیاری از کشور ها این سقف یک راهکار بسیار عالی و بی نقص برای پوشش های داخلی است . این پوشش از لحاظ ویژگی ها و قابلیت های خاصی که دارا می باشد از ماده تکمیل کننده ساختمان به بخشی از چیدمان طراحان داخلی تبدیل شد.
اگر چه این نام این محصول سقف کشسانی می باشد اما علاوه بر سقف در قسمت های دیگر نیز مانند دیوار قابل استفاده است.

علاوه بر دیوار و سقف از این پوشش میتوان برای اشیا و لوازم سه بعدی استفاده کرد.
این پوشش به دلیل خاصیت انعطاف پذیری بالا ، کشش و پایداری و مقاومت نام کشسان گرفته است.

این پوشش پی ی سی به وسیله ی گیره های نگهدارند ای که در دور سازه روی ریل هایی قرار میگیرد پارچه پی وی سی را روی سقف ثابت نگه داشته و از تغییر فرم آن جلوگیری میکند.
زمان نصب پوشش برای فرم دهی و صاف کردن در هنگام نصب اغلب با دستگاه های گرمازا که از فاصله یک و یا دومتری حرارت را به یک پارچه مخصوص منتقل کرده و آن را از دو سمت کش میدهند

سقف کشسان

مشخصات پوشش های سقف کشسان

دارای ضخامتی از 0.8 تا 1 میلیمتر
دارای نیم کیلو گرم وزن در هر متر مربع
قابلیت تحمل وزن تا 200 کیلو گرم
دارای پارچه ای ایمن و ضد آتش با طرح های مختلف شفاف ، نیمه شفاف و مات
دارای قابلیت چاپ طرح دلخواه
دارای موادی از جنس pvc و پلاستیک استایلر
قال استفاده در فضاههای مختلف مسکونی ، صنعتی ، نمایشگاهی ، تجاری ، و …
قابلیت سفارش در تعداد بسیار بالا

مراحل نصب سقف کشسان

در مرحله اول پروفیل ها را با تراز دیوار روی لبه کناف یا دیوار نصب میشود.پروفیل ها نباید از هم فاصله داشته باشند و برای پنهان شدن نقاط تیز سقف ، بین درز ها را بانوار چسب آلومینیومی میپوشاند.

در دوطرف سقف با استفاده از دو گیره به پروفیل ها نصب شده و در مرحله بعدی طرف مقابل هر گیره نصب خواهد شد.این نکته نیز لازم به ذکر است که هیتر با فاصله یک متری از پارچه به آن حرارت میدهد تا پارچه به صورت منظم و یکنواخت کش آید. لبه ها به صورت تک تک از گوشه با دقت بالا روی پروفیل ها نصب میشود . توجه به این نکته نیز ضروری است که هر لبه نصب میشود باید لبه رو به رویی آن شروع به نصب شود تا در نتیجه پارچه تغییر حالت درستی داشته باشد.
بعد از مرحله نصب لبه ها نوبت به نصب قسمت هایی که برون مانده میرسد.
بعد از اتمام این مراحل سقف شما آماده است و شما میتوانید از قسمت نورپردازی آن نیز استفاده کنید.

نور و نورپردازی در سقف کشسان

یکی از ویژگی های سقف های کشسان نورپردازی آن است. این سقف ها قادر هستند به سه نوع مدل نورپردازی کنند به صورت تنهایی ، تفکیکی و تلفیقی .
نورپردازی از پشت این امکان را به سقف میدهد که نور را به صورت کاملا یکدست و یکنواخت در فضا منتشر کند.

نور و نورپردازی در سقف کشسان
این سقف ها اگر در مقابل مسیر نور طبیعی مانند نورگیر و یا پنجره قرار گیرد میتواند به خوبی نور را از خود عبور دهد.
پارچه ای که برای این سقف استفاده میشود بر روی میزان عبور نور مصنوعی و یا طبیعی از سقف کشسان تاثیر میگذارد.

انواع پوشش‌ سقف کشسان

پوشش های مختلف و متدوالی برای سقف های کشسان وجود دارد از جمله : سقف کشسان براق ، مات ،  نورگذر ، پارچه ای و  ساتین در سطح سقف کار می شود و زیر آن نورپردازی انجام می شود و میتوان طرح های متفاوت و خاصی را بنا بر نوع استفاده روی آن پوشش ها چاپ و استفاده کرد.

مزایای استفاده از سقف کشسان

هر متر مربع از این سقف ، 150 کیلوگرم را تحمل میکند و بسیار سبک و نسوز است. این سقف قابل شستشو بوده و از جنس نانو است. هر متر از سقف کشسان میتواند 120 لیتر آب را بدون آسیب تحمل کند. از دیگر ویژگی های این سقف میتوان به ضد گرد و غبار بودن ، بدون بو بودن و تحمل دمای 5 تا 70 درجه اشاره کرد . همچنین این سقف ها در هر ابعاد و اندازه ای به راحتی میتوانند نصب شوند . این مزیت سقف های کشسان از این جهت مهم است که این نوع سقف ها فقط از طریق محیط نصب میشوند .

پس به راحتی میتواند هر نوع تاسیسات را در پشت خود مخفی کرده بدون اینکه نیاز باشد نگهدارنده خاصی در سقف برای آن نصب شود
در اطراف سازه که یا دیوار است یا لبه های کناف ، ریل هایی نصب شده و روی این ریل ها به فاصله های تعیین شده ای گیره های نگهدارنده قرار میگیرد و پارچه را از دو طرف میکشد .
تقریبا تمامی نوع های پوشش کششی که روی دیوار و یا سقف نصب میشوند با همین روش تولیده و استفاده میشود.
ولی این نکته نیز لازم به ذکر است که در طرح های آزاد و سه بعدی نیاز به اسکلت و یا نگهدارنده هایی متفاوت است

معایب سقف کشسان

مقاومت این سقف ها در برابر اجسام با نوک تیز بسیار کم است.
از دیگر معایب سقف کشسان این است که افراد به پشت سقف یعنی به سقف اصلی دسترسی ندارند.

قیمت سقف کشسان

دیوار و سقف های کشسان قابل سفارش در طرح های پیشنهادی شما می باشند و برای نصب آن نیز زمان کمتری نسبت به سایر سقف های کاذب صرف خواهد شد. جهت بازسازی و نوسازی منزل و طراحی و اجرای انواع سقف های کاذب ، میتوانید  با شرکت آکس طرح و ساخت تماس گرفته از خدمات مشاوره و بازدید این مجموعه در زمینه طراحی و ساخت بهره مند شوید.

سقف کشسان