سقف کشسان

Stretch Ceiling
سقف کشسان
5 (99.51%) 82 votes

سقف کشسانسقف کششی یک نوع سقف کاذب بسیار جذاب و یک نوع پوشش متفاوت رنگ ها و طرح است که همانطور که  اسم آن مشخص می باشد قابلیت کشسانی دارد.این سقف که جنس پی وی سی ساخته می شود زیباترین سقفهای کاذب است که تصویری بر روی آن چاپ شده و محل مورد نظر اندازه ی دلخواه کشیده و سپس نصب می شود.

سقف کشسان در ایران یک محصول جدید در زمینه پوششها و سقف ها برای دکوراسیون هایی داخلی می باشد .این سقف ها برای اولین بار توسط شرکت barrisol باریسول تولید و عرضه شد . محبوبیت و میزان استفاده این سقف ها به صورتی است که امروزه بسیاری کشور ها این سقف یک راهکار بسیار عالی و بی نقص برای پوششهای داخلی است .این پوشش لحاظ ویژگی ها و قابلیت های خاصی که دارا می باشد ماده تکمیل کننده ساختمان به بخشی از چیدمان طراحان داخلی تبدیل شد.

سقف کششی

سقف کشسان در ایران اگر چه این نام این محصول سقف کشسانی می باشد اما علاوه بر سقف در قسمتهای دیگر نیز مانند دیوار قابل استفاده است. صفحه کسانی فناوری جدید رده پوشش داخلی ساختمان است که جالب است بدانید که این پوشش اگر چه نام است خرابه را ملاقات کرده اما تنها در سقف جان می شود می‌توان کاربرد این سقف کششی به دیوار پوش یا پوششی برای اشیا و یا لوازم سه بعدی اشاره کرد.

این پوشش پی وی سی وسیله ی گیره های نگهدارنده ای که در دور سازه روی ریل هایی قرار میگیرد پارچه پی وی سی را روی سقف ثابت نگه داشته و تغییر فرم آن جلوگیری میکند. زمان نصب پوشش برای فرم دهی و صاف کردن هنگام نصب اغلب با دستگاه های گرمازا که فاصله یک و یا دو متری حرارت را یک پارچه مخصوص منتقل کرده و آن را دو سمت کش میدهند.

سقف کشسان لابل این گروه صنعتی با بیش ۲۰ سال سابقه ی بین المللی تولید و نصب سقف های کاذب کششی برند خود را در سراسر جهان مطرح کرده است و جالب است بدانید که این مجموعه دوملیتی ایرانی، اکراینی می باشد و مجری پروژه های بزرگ بسیاری در سراسر جهان بوده است. کیفیت سقف کششی لابل بسیار بالا بوده و کارخانه آن در شمال کشور واقع شده است که بخش عظیمی نیاز داخلی را تامین کرده و حجم قابل توجهی را کشورهای دیگر صادر می کند.

علت نامگذاری سقف کشسان

ماده اصلی و تشکیل دهنده سقف کشسان نوع پارچه pvc با خاصیت انعطاف پذیری بالا پایداری بیشتر انعطاف پذیری بالا دارد.

پی وی سی بوسیله گیره هایی که نصب شده اطراف سازه کشش قرار گرفته است.

که پارچه وی سی را بر روی سقف ثابت نگه می‌دارد و تغییر فرم آن جلوگیری می کند.

در هنگام نصب این پوشش برای فرم دهی و صاف کردن آن از دستگاه‌های گرمازا استفاده می‌شود

فاصله یک کیلومتری پارچه مخصوص را حرارت داده و دو سمت کشش می‌دهد.

به همین دلیل است که این سقف ، سقف کشسان و یا سقف کششی معروف شده است.

سقف کششی

نصب سقف کشسان

نصب سقف کشسان : مرحله اول پروفیل ها را با تراز دیوار روی لبه کناف یا دیوار نصب میشود.
پروفیل ها باید ازهم فاصله داشته باشند و برای پنهان شدن نقاط تیز سقف ، بین درز ها را با نوار چسب آلومینیومی میپوشاند.

نصب سقف کششی : دو طرف سقف با استفاده دو گیره به پروفیل ها نصب شده و درمرحله بعدی طرف مقابل هر گیره نصب خواهد شد.این نکته نیز لازم بذکر است که هیتر با فاصله یک متری پارچه به آن حرارت می دهد تا پارچه به صورت منظم و یکنواخت کش آید. لبه ها بصورت تک تک از گوشه با دقت بالا روی پروفیل ها نصب میشود . توجه به این نکته نیز ضروری است که هر لبه نصب میشود باید لبه روبه رویی آن شروع نصب شود تا درنتیجه پارچه تغییر حالت درستی داشته باشد.

مرحله نصب لبه ها نوبت به نصب قسمت هایی که برون مانده میرسد.

اتمام این مراحل سقف شما آماده است و شما میتوانید قسمت نورپردازی آن نیز استفاده کنید.

مطالب مرتبط : سقف کشسان فیبر نوری

قیمت سقف کشسان

دیوار و سقف های کششی قابل سفارش طرح های پیشنهادی شما می باشند و برای نصب آن نیز زمان کمتری نسبت به سایر سقف های کاذب صرف خواهد شد. جهت بازسازی منزل و طراحی و اجرای انواع سقف های کاذب ، میتوانید با شرکت آکس طرح و ساخت تماس گرفته خدمات مشاوره و بازدید این مجموعه در زمینه طراحی و ساخت بهره مند شوید.

دارای ضخامتی از 0.8 تا 1 میلیمتر
دارای نیم کیلو گرم وزن هر متر مربع
قابلیت تحمل وزن تا 200 کیلو گرم
دارای پارچه ای ایمن و ضد آتش با طرحهای مختلف شفاف ، نیمه شفاف و مات
دارای قابلیت چاپ طرح دلخواه
دارای موادی جنس pvc و پلاستیک استایلر
قال استفاده فضاهای مختلف مسکونی ، صنعتی ، نمایشگاهی ، تجاری ، و …
قابلیت سفارش تعداد بسیار بالا

نور و نورپردازی در سقف کششی

یکی از ویژگیهای سقف های کششی نورپردازی آن است. این سقف ها قادر هستند.

به سه نوع مدل نورپردازی کنند صورت تنهایی ، تفکیکی و تلفیقی .

نورپردازی پشت این امکان را سقف می دهد که نور را صورت کاملا یکدست و یکنواخت فضا منتشر کند.

این سقفها اگر مقابل مسیر نور طبیعی نورگیر ، پنجره قرار گیرد می تواند خوبی نور را از خود عبور دهد.

پارچه ای که برای این سقف استفاده میشود بر روی میزان عبور نور مصنوعی و طبیعی سقف کششی تاثیر میگذارد.

پوششهای مختلف و متداول برای سقف های کششی وجود دارد ازجمله : سقف کشسان براق ، مات ، نورگذر ، پارچه ای و ساتین در سطح سقف کار می شود و زیر آن نورپردازی انجام می شود و می توان طرح های متفاوت و خاصی را بنا بر نوع استفاده روی آن پوشش ها چاپ و استفاده کرد.

نور و نورپردازی در سقف کشسان

مزایای استفاده از سقف کشسان

هر متر مربع ازاین سقف ، 150 کیلوگرم را تحمل میکند و بسیار سبک و نسوز است.این سقف قابل شستشو بوده واز جنس نانو است. هر متراز سقف کشسان میتواند 120 لیتر آب را بدون آسیب تحمل کند. از دیگر ویژگیهای این سقف می توان به ضد گرد و غبار بودن ، بدون بو بودن و تحمل دمای 5 تا 70 درجه اشاره کرد . همچنین این سقف ها هر ابعاد و اندازه ای به راحتی می توانند نصب شوند .

این مزیت سقف های کشسان از این جهت مهم است که این نوع سقف ها فقط طریق محیط نصب میشوند .

پس به راحتی می تواند هر نوع تاسیسات را پشت خود مخفی کرده بدون اینکه نیاز باشد نگهدارنده خاصی سقف برای آن نصب شود. اطراف سازه که یا دیوار است یا لبه های کناف ، ریل هایی نصب شده و روی این ریل ها به فاصله های تعیین شده ای گیره های نگهدارنده قرار میگیرد و پارچه را از دو طرف میکشد .

تقریبا تمامی نوع های پوشش کششی که روی دیوار یا سقف نصب می شوند با همین روش تولید و استفاده میشود.
ولی این نکته نیز لازم به ذکر است که طرحهای آزاد وسه بعدی نیاز اسکلت و یا نگهدارنده هایی متفاوت است.
مقاومت این سقف ها برابر اجسام با نوک تیز بسیار کم است. دیگر معایب سقف کششی این است که افراد به پشت سقف یعنی سقف اصلی دسترسی ندارند.

سقف کشسان