0 آیتم - 0.00
0
 • محصولی در سبد نیست.
ورق کناف

ورق کناف

برای تغییر چشم نواز و مدرن دکوراسیون داخلی ساختمان، سقف و دیوارهای آن که از مهمترین عناصر فضای داخلی هستند را با کناف بهترین متریال روز دنیا طراحی و اجرا نمایید. ورق کناف همانند بوم سفید رنگی است که برای طراحان و معماران امکان اجرای هنر و خلاقیت را فراهم می کند. دکور سقف و دیوارها با سیستم کناف، در طرح ها و رنگ های متنوع و با اجرای نورپردازی شیک، تاثیرات مثبت بسیاری در دکوراسیون و زیبایی فضای ساختمان می گذارد.

ساختار ورق کناف

ورق کناف همان تایل گچی می باشد که در طراحی سقف و دیوارهای ساختمان به کار می رود و ابعاد 120*240 دارد. سبکی و استحکام ورق های کناف به دلیل فشردگی مخلوط گچ و هوا در زمان تولید می باشد.

کناف کاری در ساخت و ساز خشک

از معماری سبز گرفته که شروع آن در اروپا و آسیای شرقی با استقبال مواجه نگردید. علی رغم شروع موفق که استفاده از مواد بازیافتی در صنعت ساختمان بود با استقبال عمومی مناسبی رو به رو نشد. یا معماری متابولیسم که بعد از جنگ ژاپن شکل گرفت و حتی اینترنشنال استایل که در اروپا و امریکا رواج پیدا کرده بودند. با روی کار آمدن معماری فرامدرن که پایه آن براساس ساخت و ساز خشک و سبک بود، جایگاه خود را از دست دادند. فعالان حوزه ساختمان، گویی گمشده خود را یافته اند به سرعت به سمت آن سوق پیدا کرده و شروع به ساخت و تولید متریال های مرتبط کردند.

کناف یا صفحات گچی و سیمانی یکی از مهمترین مصالح در این نوع ساخت و ساز می باشد. یکی از اولویت های ساختمان در بین همه موارد آن، هزینه مناسب می باشد. کناف در کنار تمام مزایای مثبت هزینه بسیار ارزان و پایین تری نسبت به متریال ها با کاربری مشابه دارد. باتوجه به اینکه کناف در دسته ساخت و ساز سبک و مقاوم در برابر زلزله نیز قرار دارد، وزن بسیار سبک و قابل ملاحظه ای دارد.

وزن کناف کاری در تیپ های مختلف اجرایی A , B بدین شرح می باشد:

وزن کل ساختار تیپ A در یک مترمربع 10.4 کیلوگرم و وزن کل ساختار تیپ B در یک مترمربع 9.9 کیلوگرم می باشد که نسبت به متریال های مشابه بسیار سبک تر است و در زمان حادثه خطری ایجاد نمی کند. به همین دلیل در حوزه ساخت و ساز بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

ویژگی ها و مزایای کناف کاری

 • سرعت اجرای بالا
 • هزینه ارزان در بین سقف های کاذب
 • شکل پذیری متنوع
 • قابلیت نورپردازی
 • رنگ آمیزی دلخواه
 • کارکردن انواع دیوارپوش بر روی آن

انواع پنل های کناف

 1. پنل های RG یا گچی ساده که برای دکور یا سقف های معمولی استفاده می گردد.
 2. پنل های MR که روکش سبز رنگ معرف آنهاست، برای مکان های مرطوب مانند سرویس بهداشتی، حمام و … کاربرد دارد.
 3. پنل کناف FR با روکش صورتی رنگ که به پنل های مقاوم در برابر حریق معروف می باشند و حتی با دیتیل فنی و اجرایی کارشناسی گردیده، مورد تایید سازمان ایمنی و آتش نشانی می باشد.
 4. پنل کناف FM با روکش سبز تیره تر که دارای الیاف شیشه هستند و برای فضاهایی که نیاز به مقاومت در برابر رطوبت و حریق دارند، به کار می روند.
 5. اکو پانل یا پنل های سیمانی با ضخامت های مختلف تولید و در بازار عرضه می گردند که مناسب کار در نما یا فضاهای خیلی نمناک می باشند.

قیمت ورق کناف:

معمولا در محاسبات مهندسی و کارشناسی هفتاد درصد برای مصالح کناف و سی درصد برای هزینه اجرا و هزینه های جانبی برآورد می شود. عاملیت های رسمی کناف قیمت گذاری را براساس جدول و تارگت شرکت کی پلاس انجام می دهند. با توجه به نظارت موجود تخطی از قیمت گذاری امکان پذیر نیست.

حتی در زمینه اجرای عاملیت های رسمی شرکت کی پلاس، علاوه بر حضور مدیرفنی های دوره دیده و مورد اعتماد شرکت کی پلاس در عاملیت آنها و نظارت دائم آنها بر پروژه ها، گزارش پروژه های اجرایی به شرکت کی پلاس ارسال می گردد و همه چیز اعم از قیمت مصالح و استاندارد اجرا با کیفیت و نظارت کامل انجام می شود.

محاسبات زیرسازی و قوطی کشی های کناف براساس آنالیز و کارشناسی دقیق انجام می گیرد و حتی تعداد پیچ های مصرفی آنالیز می شود. برآورد قیمت کناف و هزینه ها در چهارچوب اصولی و طبق تارگت انجام می شود. به همین دلیل عودت پروژه ها به شرکت های معتبر ضررهای جانبی را کاهش می دهد.

انواع محصولات کناف:

مصالح به کار رفته در اجرای پروژه کناف دارای انواع گوناگونی است. مجموعه آکس مصالح را تماما از مواد درجه یک و مرغوب و در بالاترین سطح و کیفیت کنترلی در اختیار شما قرار می دهد. خدمات اجرایی کناف با توجه به نوع محصول و عوامل دیگر، دارای تنوع و روش های متنوع و مختلفی است.

این محصولات شامل انواع مختلفی می باشند که بخشی از آن شامل دیوار جدا کننده، دیوار پوششی، سقف کاذب مشبک، آلومینیومی و سقف کاذب یکپارچه است. از دیگر انواع آن میتوان به سقف کاذب رابیتس، آکوستیک، گریلیوم، ترکیبی، چوبی، تایل و سقف کاذب پی وی سی اشاره کرد. هر کدام از انواع سقف کاذب میتواند به عنوان دیوارپوش هم استفاده شوند. سقف و دیوار کناف در کنار هم تبدیل به طراحی یکپارچه و منظم می شوند که به نمای هر چه بیشتر ساختمان کمک شایان توجهی می کند.

شرکت آکس طرح و ساخت نماینده کناف:

شرکت آکس طرح و ساخت نماینده پخش، فروش و اجرای محصولات شرکت کی پلاس (کناف) مفتخر است در خدمت مشتریان گرامی باشد. برای بهره مندی از مشاوره رایگان و سایر خدمات با کارشناسان مجرب آکس تماس بگیرید.

Latest posts by تیم فنی آکس (see all)

تیم فنی آکس کناف متشکل از طراح، برنامه نویس، تأمین محتوا و ادمین سئو در راستای اطلاع رسانی به مشتریان هلدینگ ساختمانی آکس فعالیت خود را از سال 1397 آغاز نموده است.

نوشته های مرتبط

تماس با ما

با استفاده از روش های زیر میتوانید با ما در تماس باشید.

مهندس مصطفی جعفری فشارکی
مدیریت

davood daliran
پشتیبانی وب سایت و انتقادات و پیشنهادات

تماس با ما

کلمات کلیدی را وارد نمایید