دیوار آکوستیک

دیوار آکوستیک

یکی از مشکلات عدیده ای که زندگی در کلان شهر ها باعث آزار مردم می شود آلودگی صوتی است که توسط ماشین ها، جمعیت افراد منطقه و… تولید می شود. خصوصا سبک زندگی آپارتمانی این روز ها بر حجم این سر و صدا افزوده است و بسیاری از مردم را آزار می دهد. راه کار های مختلفی برای حل این مسئله ارائه می شوند و یکی از آنها ساخت دیوار هایی است که عایق صوتی هستند و از هر دو طرف مانع عبور امواج صوتی می شوند. دیوار آکوستیک کناف سازه ایست که در ساخت خانه ها، ادارات و.. به کار می رود و علاوه بر کیفیت مرغوب، طرح های زیبا و استحکام بالا کوچکترین صدایی را از خود عبور نمی دهند.

اجرای دیوار آکوستیک کناف

دیوار آکوستیک کناف

جدول زیر هزینه جنس و اجرای دیوار جداکننده آکوستیک کناف با پشم سنگ دانسیته ۸۰ با ضخامت های مختلف برای متراژ ۲۰ تا ۵۰ متر می باشد. این تعرفه هزینه اجرای دیوار آکوستیک کناف با متریال کناف (یک ردیف سازه ی استاد و رانر 5 سانتی متر و یک یه پانل RG 12/5 معمولی در هر طرف) طبق استاندارد اجرایی شرکت کناف ایران است.

جهت اطلاع از قیمت دقیق اجرای پروژه خود با شرکت آکس طرح و ساخت تماس گرفته و متراژ و جزئیات دقیق پروژه خود را اعلام کنید. کارشناسان ما جهت مشاوره ، بازدید و استعلام قیمت در خدمت شما خواهند بود.

قیمت خرید دیوار آکوستیک همراه با اجرا

نوع قیمت (تومان)
 دیوار جداکننده آکوستیک با ضخامت 7/5 سانتی متری تماس بگیرید
 دیوار جداکننده آکوستیک با ضخامت 9/5 سانتی متری تماس بگیرید
 دیوار جداکننده آکوستیک با ضخامت 12/5 سانتی متری تماس بگیرید

هزینه جنس واجرای دیوار پوششی با متریال شرکت کناف ایران (سازه ی استاد و رانر 5 و یک یه پانل RG 12/5 معمولی)

تماس بگیرید

در قیمت های فوق همه ی مدل های سقف و دیوار به صورت تک لایه ، پانل محاسبه گردیده است .

در صورت نیاز به دو لایه پانل گذاری در هر طرف سقف :

 • پانل RG 12/5 معمولی 280/000 ریال در هر متر مربع افزایش قیمت دارد.
 • با پانل FR 12/5 مقاوم در برابر حریق 290/000 ریال در هر متر مربع افزایش قیمت دارد.
 • پانل MR 12/5 مقاوم در برابر رطوبت 330/000 ریال در هر متر مربع افزایش قیمت دارد.
 • با پانل FM 12/5 مقاوم در برابر حریق و رطوبت 340/000 ریال در هر متر مربع افزایش قیمت دارد.
 • لیست قیمت تهیه شده بر اساس ساختارهای اجرایی پرفروش کناف می باشد در صورت نیاز به قیمت ساختارهای اجرایی کناف با شماره
  های شرکت تماس حاصل نمایید.
 •  قیمت ها بر اساس آخرین لیست قیمت محصو ت کناف به تاریخ 1398/02/11 محاسبه شده و در صورت لیست قیمت کناف این لیست نیز
  تغییر خواهد یافت.

جهت استعلام قیمت و برآورد هزینه پروژه با کارشناسان فروش این مجموعه تماس بگیرید.

کاربردها و مزایا و معایب انواع دیوارپوش های اکوستیک و عایق صدا را در این مقاله از آکس کناف بخوانید.

اجرای دیوار آکوستیک کناف

اجرای کناف و دیوار آکوستیک ساخته شده از الیاف گچی سوراخ دار یکی از بهترین انواع دیوار عایق صداست که توسط برند آلمانی کناف ساخته شده و توانایی خود را در زمینه جلوگیری از عبور امواج صوتی با فرکانس های مختلف ثابت کرده است. با برخورد امواج صدا به دیوار ارتعاشاتی در آن ایجاد می شود و به خاطر وجود چندین سوراخ متعدد در آن این موج ها با مسیری که آمده اند بازتابش می شوند و به آن سوی دیوار راهی پیدا نمی کنند. همچنین این نکته را در نظر بگیرید که امواج همواره حامل انرژی بوده و نمیتوانند از این دیوار ها عبور کنند ، که این ویژگی باعث شده تا عاثق خوبی برای جلوگیری از هدر رفتن گرما در فصل زمستان شود.

ویژگی های دیوار آکوستیک

ویژگی های دیوار آکوستیک

نوع گچ این تایل ها فایبر گلاس بوده و به خاطر کاربرد آن ها که عموما در منزل است می تواند مواد شوینده را نیز تحمل کند. دیوار های و سقف های اکوستیک کناف در شهر های بزرگ که معمولا پی اچ هوا نیز از حال نرمال خارج می شود و مواد آلاینده می تواند اثری مخرب بر دیوار های معمولی داشته باشد به خوبی مقاومت می کنند بدون اینکه این مواد تاثیری در دراز مدت روی آن ها داشته باشد.

جنبه ظاهری نیز بسیار مهم است چرا که این دیوار ها را طبق سلیقه مشتری ها می سازند و می توان طرح ها و رنگ های مختلفی را روی آن ها اجرا کرد.

مزایای عایق صوتی در ساختمان

استفاده از عایق های صوتی ساختمانی مزایایی بسیاری داشته که با اجرای دیوار آکوستیک می توانید تا حدودی از آن بهره مند شوید. شرکت کناف راه کارهای متنوعی برای تمام اجزای ساختمان ارائه کرده است تا بتواند راحتی و آسایش را برای شما به ارمغان بیاورد. برای اطلاعات بیشتر به بخش عایق های صوتی کناف مراجعه کرده و با سایر راهکارها آشنا شوید.

 • کاهش آلودگی های صوتی در آپارتمان ها
 • جلوگیری از ورود صدای خیابان ها به ساختمان
 • جلوگیری از عبور صدا از دیوارهای داخلی ساختمان
 • افزایش آرامیش و آسودگی خاطر
 • طرح های متنوع و جذاب

کاربرد پوشش آکوستیک کناف

در گذشته دیوارهای آکوستیک برای سینماها ، سالن های آمفی تئاتر و سایر فضاهای عمومی استفاده می شود اما این دیوارها امروزه کاربرد فراوانی دارد و در منازل مسکونی ، شرکت ها و آپارتمان ها استفاده می شوند.

پنل های دیوار آکوستیک

اجرای دیوار آکوستیک کناف در تهران

اجرای دیوار اکوستیک کناف با روش های سنتی رایج در ایران امری بیهوده است و طبیعتا نتیجه ای در بر نخواهد داشت. نصب این نوع دیوار را باید بر عهده افرادی متخصص نهاد که می توانند با بالاترین استاندارد ها و روش های مهندسی آن ها را اجرا کنند. گروه آکس کناف نماینده کناف ایران با سال ها تجربه در ساخت و بازسازی منازل این توانایی را دارد که دیوار های اکوستیک کناف که از با کیفیت ترین متریال ها ساخته شده را در ساخت منازل و پروژه های ساختمانی شما مطابق با استاندارد های جهانی اجرا کند.

4.5/5 - (66 امتیاز)
آخرین مقالات تیم فنی آکس (مشاهده همه)

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید