سقف کاذب سازه نمایان

4.9/5 - (21 امتیاز)
4.9/5 - (21 امتیاز)

در سقف های کاذب تایل سازه نمایان ، می توان از متنوع بودن و آسانی جابجا کردن پنل های منصوب حرف زد. در زمان انتخاب پنل پر کننده خوب است به مواردی همچون شکننده نبودن ، تغیر فرم و رنگ ندادن ، پشتوانه و راحتی در تامین دوباره ، روش استفاده و محل نصب و … توجه کنیم. در تایل های کم وزن تر مینرال و آلومینیومی افزایش فشار یک دفعه ای جو می تواند سبب خسارت رسیدن به سقف کناف کاذب شود از این رو آپشن درستی برای نصب در فضاهای باز نیست و در فضاهای بسته خوب است پر کردن جای پنل ها به پس از فرایند انتصاب شیشه ها و درب و پیکر سازه انداخته شود.

اجرای سقف کاذب سازه نمایان

در انواع گچی وام . دی . اف ، برای افزودن سطح امنیت و کیفیت انتصاب ، بهتر است سقف کاذب بدون سازه 120cm و فقط با سازه های 30cm و 60cm و 360cm منصوب گردد. استفاده از سپری های T24 و T15 و سیلوئت به خاطر سهولت در تامین و سرعت و دقت در نصب و نیز به کار بردن ورق گالولنیزه ی نورد ، پرچ و سایز شده در اسکلت بندی آن ، نسبت به سپری های آلومینیومی که باید زمان نصب بریده شده و اندازه گیری شوند بهترند اما با در نظر گرفتن فساد و خوردگی معلول از ایجاد پیل گالوانیک ، در مناطق شرجی و مرطوب باید با شرایط به صوصی آنها را به کار برد.

ساختمان اصلی و حمل کننده در سپری های T24 و T15 و سیلوئت به طول 360cm میباشد. ساختمان اصلی در سمت عرضی به صورت خط های هم راستا و با فواصل 60 سانتی متر و 120 سانتی متر و در راستای طولی با قفل شدن در یکدیگر ، اجرا می شوند. به کار گیری سازه های فرعی 30سانتی متر 60 سانتی متر120 سانتی متر به هدف تشکیل ظاهر یک شکل و نگه داشتن فاصله سازه اصلی امری جبریسنت. نتیجه ی نصب سپری های تایل سازه نمایان به شکل خط های متقاطع و عمودی مشاهده می شود.

سقف کاذب سازه نمایان

سقف سازه نمایان آلمینیومی

در پنل های آلومینیوم : وجود خط تا در محوطه پنل به سبب محکم کاری و پیش گیری از تابیدگی و شکم انداختن و نا هماهنگی واجب است. این پنل ها پس از پانچ شدن و گوشه بری و برش ، خم شده و لبه دار می شوند. در پنل های گچی و مینرال : به دلیل آنکه نازک شدن سبب کم شدن استحکام و کیفیت پنل و افزایش ضخامت باعث بالا رفتن جرم و ارزش پنل می شود و با در نظر گرفتن این نکته که چگالی وزنی گچ تقریبا سه برابر مینرال است ، پنل های مینرال به ضخامت 15 میلی متر و در دو مدل لبه تخت و لبه دار و پنل های گچی به ضخامت 8.5 میلی متر لبه تخت است.

در پنل های لبه دار ، به خاطر وجود دو سطح با تفاوت تراز کم ، درز و سایه ممکن در محل اتصال پنل و سپری قابل مشاهده نیست. تراز بالای پنل روی سپری قرار می گیرد و تراز پائین به شکل برآمدگی از آن خارج می شود. به همین علت به کار گیری نبشی لبه دار و دو پله برای انتصاب این پنل ها ضروری است.

ویژگی ها سقف سازه نمایان

عایق صدا و دما
کم وزن و انتصاب راحت
امکان اجرا انوا کانال و چراغ و..
اسانی دسترسی به امکانات پشت سقف
مستحکم در برابر آتش و شرایط جوی خشن
قابلیت نصب در نقاط مرطوب مقاومت در برابر موریانه
دارای زیرساخت گالوانیزه

موارد استفاده سقف کاذب سازه نمایان

نمایشگاه و فرودگاه
ایستگاههای مترو
آزمایشگاه و بیمارستان ها
آمفی تئاترها و رستوران ها
ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی