صفحات روکش‌ دار گچی کناف

صفحات روکش‌ دار گچی کناف
4.8 (96.67%) 6 votes

صفحات روکش‌ دار گچی کناف دارای یک لایه از جنس گچ بوده و دارای سطح و لبه ای کاغذی می باشد. این صفحات گچی روکش دار در چهار نوع مختلف تولید و عرضه میشوند :

انواع صفحات روکش‌ دار گچی کناف :

پنل های معمولی  RG – GKB : این پنل ها اغلب برای سیستم های ساخت و ساز خشک کناف استفاده میشود . پنل های گچی ساده دارای روکشی کرم رنگ می باشند . این پنل ها برای اجرای دیوار جدا کننده کناف ، دیوار های پوششی کناف ، سقف های کاذب کناف و … انتخاب مناسبی است .

پنل های گچی MR : این پنل ها به علت نوع گچ استفاده شده در آن ها بسیار در برابر رطوبت مقاوم هستند. پنل های MR  بسیار مناسب برای فضاهایی که هوایی مرطوب دارند مناسب هستند مانند آشپزخانه ها ، سرویس بهداشتی و حمام ها . این صفحات دارای روکشی سبز رنگ می باشد.

پنل های گچی FR : این نوع پنل ها نیز به دلیل نوع گچ استفاده شده در میان آن و وجود الیاف شیشه ، بسیار در برابر آتش سوزی مقاوم هستند. این پنل ها به دلیل مقاومت بالایی که در برابر آتش سوزی دارند بسیار مناسب برای استفاده در ستون ها و تیر های فولادی میباشند. پنل های FR دارای روکش هایی صورتی رنگ هستند.

پنل های مقاوم در برابر آتش سوزی و رطوبت FM – GKFI : در میان این روکش ها الیاف شیشه و موادی قرار گرفته است که این پنل ها را در برابر رطوبت مقاوم میکند. استفاده از پنل ها بسیار مناسب فضاهایی مانند چاه های تاسیساتی می باشند.روکش این پنل ها سبز رنگ است.

صفحات روکش‌دار گچی کناف

مراحل تولید صفحات روکش دار گچی

این صفحات طی یک فرایند پیوسته تولید شده و در بازار عرضه میگردد  . در ابتدا دوغاب گچ را که از گچ و آب و مواد خاص دیگر ساخته شده را در دستگاه مخلوط کن ریخته و به صورت یکنواخت بر روی کاغذی مخصوص ریخته و پخش میکنیم.
سپس کاغذ را بر روی لایه دوغاب گچ قرار داده و ضخامت و طرح و شکل آن را با قطعات مختلف ایجاد میکنیم.

بعد از شکل دهی اولیه که انجام شد صفحه تولید شده از تعدادی قطعه تنظیم کننده عبور میکند که در این مراحل ضخامت آن به طور دقیق تنظیم میشود. دوغاب موجود در هنگامی که صفحه در حال حرکت است بر روی تسمه نقاله سخت و مستحکم میشود.
در مراحل بعدی فرایند تولید  این صفحات ، مشخصات آن ، زمان تولید و استاندارد های مربوطه بر روی آن ثبت شده و سپس قطعات به کوره خشک کن هدایت میشوند. رطوبت این صفحات در کوره به آرامی از بین رفته و بعد از خشک شدن آن صفحات برای بسته بندی به قسمت آخر برده میشوند

صفحات روکش دار گچی DIAMANT

این صفحات دارای ویژگی های بسیار کاربردی می باشند که از میان آنها میتوان به مقاومت بالای آن ها در برابر حریق و رطوبت اشاره کرد. از صفحات روکش دار گچی DIAMANT میتوان در سقف های کاذب یکپارچه کناف استفاده کرد چرا که امکان اتصال بار های سنگین تر نسبت به سقف کاذب کناف با پنل های معمولی را دارد.

صفحات روکش دار گچی CLEANEO

این صفحات علاوه بر عایق کردن ساختمان ها در برابر گرما و صوت به بهبود بخشیدن به هوای داخلی فضا نیز کمک شایانی میکند .
صفحات روکش دار گچی CLEANEO علاوه بر تهویه هوای داخلی ، از ورود هوای آلوده به ساختمان جلوگیری میکند.

صفحات روکش‌ دار گچی کناف