در حال بارگذاری لوگو
پوشش‌ های محافظ کناف

پوشش‌ های محافظ کناف

پوشش‌ های محافظ کناف : از این ساختار های برای محافظت از تیر و ستون ها و سایر قسمت های سازه های از جنس فولاد و همچنین پوشش داکت ها و کانال استفاده میشود. از این ساختار ها برای مقاوم کردن سازه ها در برابرت حرارت استفاده میشود. ساختار های دارای کد حریق دارای ضوابط و شرایط ویژه ای هستند که جهت استفاده از این نوع ساختار ها توصیه میشود که با قسمت پشتیبانی شرکت آکس طرح و ساخت در ارتباط باشید. برای حفاظت یک ساختمان در برابر آتش سوزی در مراحل طراحی ، اجرا و بهره برداری باید به نوع کاربری آن ساختمان نیز توجه داشت و عوامل زیر را در نظر گرفت.

  • استفاده کردن از مصالح و موادی که به سختی آتش میگیرند
  • تعبیه سیستم های اعلام آتش سوزی
  • ایجاد کردن راه های فرار برای خروج افراد
  • ایجاد کردن فضایی مناسب برای نیروی های آتش نشانی در پیرامون و داخل ساختمان مورد نظر
  • مقاوم کردن عناصر و متریال مانند تیر و ستون های از جنس فولاد
  • استفاده کردن از ساختار ها و سازه های مقاوم در برابر آتش سوزی

پوشش‌ های محافظ کناف در برابر حریق

پوشش‌ های محافظ کناف در برابر حریق

پوشش‌ های محافظ کناف در برابر حریق

1 : دیوار کناف ، ساختار هایی مقاوم در برابر آتش سوزی هستند . از این دیوار ها برای تقسیم کردن و محصور کردن فضای داخلی ساختمان های مختلف استفاده میشود . دیوار جدا کننده کناف مناسب برای قسمت های مختلف یک ساختمان مانند راهرو ها ، راه پله ها و یا راه های خروجی ساختمان است . استفاده از این ساختار موجب میشود تا ساختمان مورد نظر شما در مقابل آتش سوزی ایمن شود.

2 :  دیوار های پوششی کناف نیز در مقابل آتش سوزی و حریق استفاده میشود . از این ساختار ها جهت حفاظت چاه های تاسیساتی و یا چاه های آسانسور در برابر آتش سوزی استفاده میکنند.این نوع پوشش برای مقاوم کردن دیوار های بنایی موجود و ایجاد کردن زون های حریق در ساختمان هایی که در مرحله بهره برداری هستند نیز مناسب خواهد بود

3 : سقف های کاذب کناف نیز پوششی بسیار مناسب جهت محافظت بناها در مقابل حریق و آتش سوزی است.از این سقف های کاذب میتوان سازه سقف و یا تاسیسات پشت سقف کاذب کناف را در برابر آتش سوزی محافظت نمود و همچنین در صورتی که در طبقه بالایی و یا قسمت پشتی سقف کاذب آتش سوزی اتفاق افتد ، استفاده از این ساختار فضای زیر سقف را ایمن خواهد کرد.

پوشش‌ کناف در برابر آتش سوزی

پوشش‌ کناف در برابر آتش سوزی

4 : شریان تاسیساتی کناف نیز برای محافظت مسیر های تاسیساتی استفاده میشود .
مسیر های تاسیساتی مختلف مانند داکت های برق ، کانال تهویه ، شوت های زباله
با استفاده از این ساختار ها در مقابل آتش سوزی بسیار مقاوم و ایمن خواهند شد.

5 : محافظ تیر و ستون کناف : حفاظت سازه ها و ساختار های از جنس فولاد در برابر آتش سوزی با استفاده از پوشش دادن ایت قسمت ها با صفحات نسوز و یا مقاوم در برابر حریق ، عملی امکان پذیر و ممکن به حساب می آید.پوشش ذکر شده مانع از عبور و پیشروی آتش سوزی و افزایش دمای پیرامون تیر ها و ستون ها میشود . ویژگی خوبی که این نوع ساختار حفاظتی دارا میباشد سهولت و سرعت اجرا و مقرون به صرفه بودن آن نسبت به روش های سنتی است. استفاده کردن از این پوشش ، باعث میشود که نازک کاری اجزای سازه ای تامین شده که خود نیز به بهبود صرفه اقتصادی و سرعت بخشیدن در اجرای آن کمک میکند.

4.7/5 - (19 امتیاز)
آخرین مقالات تیم فنی آکس (مشاهده همه)

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید