اجرای کناف

اجرای کناف
4.9 (97.42%) 31 votes

اجرای کناف : در اجرای کناف سقف کاذب از جنس کناف ، برای پوشش ازپنل های ازجنس گچ استفاده میکنند که روی پروفیل ها و یا شبکه سازه های سپری  نورد میشوند. این شبکه با آویز های قابل تعمیر به سقف وصل خواهد شد.
کناف هایی که برای سقف استفاده میشوند شامل دو نوع ساختار سقف کاذب متحرک ثابت میشوند.

سقف کاذب متحرک : برای زیر سازی ازکلیک و برای پرکردن آن از تایل های گچی 60 در 60 استفاده میشود. تایل های گچی انواع مختلفی دارند که از انواع آن میتوان به تایل گچی ساده ، طرح دار ، آکوستیک ، فلزی ، پوشالی و معدنی اشاره کرد.

سقف کاذب ثابت : این نوع نیز دارای دوساختار است سقف کاذب کناف مشبک و سقف کاذب یکپارچه کناف .

سقفهای کناف مشبک شامل باکس ساده حاشیه ، باکس نور پنهان حاشیه ، منحنی ، قوسی و گنبندی میشد که هر کدام ازموارد ذکر شده بسته به طرحی که انتخاب شده ، استفاده میشوند.

اجرای کناف چیست

در ادامه با ما همراه باشید تا با اجرای کناف و انواع آن بیشتر آشنا شوید.

اجرای کناف چگونه است : های گچی انواع مختلفی دارند که از انواع آن میتوان به تایل گچی ساده ، طرح دار ، آکوستیک ، فلزی ، پوشالی و معدنی اشاره کرد.

سقف کاذب ثابت : این نوع نیز دارای دوساختار است سقف کاذب کناف مشبک و سقف کاذب یکپارچه کناف .

سقف های کناف مشبک شامل باکس ساده حاشیه ، باکس نور پنهان حاشیه ، سقف کاذب تونلی ، منحنی ، قوسی و گنبندی میشد که هر کدام ازموارد ذکر شده بسته به طرحی که انتخاب شده ، استفاده میشوند.

اما سقف یکپارچه کناف هیچگونه درزی ندارد . بعداز نصب درز ها بطانه کاری شده و رنگ آمیزی صورت میگیرد . این سقف بسیار سبک بوده و به دلیل روش و دیتیل اجرایی خوبی که دارد جایگیرین بسیار خوبی برای سقفهای دیگر است.

هزینه اجرای کناف در تهران

هزینه اجرای کناف در تهران چقدر است ؟

این سوالی است که ممکن است خیلی ازشما کاربران به دنبال آن باشید.

درادامه با ما همراه باشید تا در مورد هزینه اجرای کناف در تهران توضیحاتی برای شما دهیم.

جهت اطلاع از شرایط کار و اجرای پروژه های ساختمانی با مجموعه ی آکس طرح و ساخت و همچنین برآورد هزینه اجرای کناف می توانید با کارشناسان و نمایندگان شرکت آکس طرح و ساخت تماس گرفته واز خدمات مشاوره و بازدید در محل رایگان بهره مند شوید.

اجرای کناف

نحوه اجرای کناف

در مرحله اول می بایست پیشنیاز های زیرسازی را آماده کرد. محاسبه فاصله سازه های باربر و پنل خور بر اساس پوشش کاری ، وزن سقف کاذب و میزان مقاومت در برابر آتش سوزی نیز ضروری است
در مرحله بعدی باید سازه تراز و آویز ها را در صورت نیاز نصب کرد  . بعداز طی کردن مراحل ذکر شده نوبت به اجرای سازه های بابر ، پنل خور ، باز شو ها و بادبندی میرسد.
بعداز اتمام اجرا ها ، لایه عایق و صفحات روکش دار گچی باید متصل شوند. و در آخر نوبت به درزگیری و آماده کردن برای رنگ آمیزی میرسد.

موارد کاربرد اجرای سقف کاذب کناف

قابلیت ایجاد سیستم های نورپردازی مختلفی برای جذاب کردن محیط داخلی ساختمان مورد نظر
زیبا کردن دکوراسیون داخلی ساختمان های مختف تجاری ، مسکونی و اداری
افزایش مقاومت ساختمان و اجزای آن در برابر آتش سوزی  با قرار دادن پنل های ضد حریق
دارای پوشش تاسیسات مکانیکال و پوشش الکتریکال در قسمت پشتی
دارای پنل ها و پوشش های مختلف برای محیط های مختلف مانند محیط های مرطوب

مزایای اجرای کناف سقف کاذب

مقرون به صورفه بودن اجرای آن
قابلیت دسترسی آسان به قسمت های پشتی
دارای ماهیتی آسان و سریع
دارای وزنی کم
دارای خاصیت انعطاف پذیری
قابلیت تغییر دکور در آینده
نصب چراغ و تقویت نورپردازی
مقاوم در برابر آتش سوزی و زلزله

محدودیت های اجرای سقف کاذب کناف

اجرا و نصب سیستم های ساخت و ساز خشک نیاز به تخصص و دقت بالا دارد. پس اجرای این عملیات اگر توسط افراد غیر متخصص انجام شود ، به شدن کیفیت کار نهایی افت خواهد کرد و اطلاحات و دوباره کاری های بسیاری بوجود می آید.علاوه بر اینها ممکن است که هزینه و زمان صرف شده نیز افزایش یابد. بهره بردن ازمحصولات بی کیفیت و نامرغوب نیز باعث افت کیفیت کار شده و در قسمت بهره برداری مشکلات مختلفی را بوجود می آورد.

اجرای کناف